Kik vesznek 20-30 milliós prémiumautókat?
Miért gondolja a kérdező ekkora csodának a prémium-autót?
Csak Budapesten hány jólmenő vállalkozót látsz?
Most nem az éves szinten milliárdokat hozó nagykereskedelmi cégekre és gyárakra gondolok, hanem jólmenő maszek orvosi-, és ügyvédi praxisokra, pörgős éttermekre, stb.
Ezek nem "csak úgy" állnak, mindegyiknek van tulajdonosa is, aki- amennyiben szempont számára- nyilván vesz egy ilyen autót.
Egy soproni, jól pörgő magánfogorvos 2-3 milliót, vagy akár feletti összeget gond nélkül, tisztán megkeres, ezt szakmabeliként állítom, ebből nem probléma 3-400 000 forintot autótörlesztésre fordítani.
Orvosok, politikusok, bűnözök (szervkereskedők, drogcsempészek,stb stb), maffiózók, prostik (luxus prostik... Is)
Vállalkozók (ott se mindegyik teheti meg)
Lottómilliomos (én ha nyernék tuti méregdrága kocsit vennék :D)
Az ilyenek általában Meg tehetik...
Bárki bármit mond csak jò helyre kell születni. Hogy önerőből legyen valaki milliomos az nagyon ritka. Hogy valaki pl orvos, ügyvéd legyen olyannak kell lennie a családi helyzetnek,a szülők tudják fizetni az egyetemet de ez csak egy példa a sok közül
a legtöbben csak bérlik az ilyen autókat amióta a nav 7-8 éve elkezdte komolyan venni a vagyonosodási vizsgálatot.
egy vizsgálatnál meg könnyebb arról nyilatkozni,hogy havi 200ért bérel egy kocsit,minthogy vett egyet 50-60 milláért.
legalábbis a gengsztereknél ez dívik.
persze másoknak azt fogja mondani,hogy vette.
akik tényleg megveszik zsebből azok a kínaik.
de ha egyszer jársz kőbányán ami mára egy kínai negyed,ott 2-3 percenként fog elmenni melletted egy porsche cayenne,vagy egyéb luxus kategóriás 30-50 millás terepjáró,vagy ha körbe nézel akkor mindenhol ilyeneket fogsz látni parkolni.
"A panel telepek sincs senkinek sem. Akkor kik veszik őket?"
Gondolom azok, akik nem panel telepen laknak. Bár azt hozzá tenném, hogy panelok előtt is szoktak állni 8-10 milliós autók.
"Bár azt hozzá tenném, hogy panelok előtt is szoktak állni 8-10 milliós autók."
8 millióból egy középkategóriás kocsit veszel max. alacsony felszereltséggel.
A gazdagság egy igen relatív dolog világviszonylatban, ezt nem árt szem előtt tartani! Én nevetek azokon a "Macska Jancsikon" akik új "nagyvadakkal" járnak, Debrecenben is rengeteg ilyen van. Reggelente amikor megindulnak a "gazdag telepekről"... :)
Nagyképű anyuka viszi a gyerekeket suliba a fekete Q7 vagy X6-tal, alig látszik ki a feje a kocsiból, nyomkodja a telefont menet közben... Röhejesek... :)
Nejem könyvelő és az összes ügyfele lízingeli cégnévre a brutálisabbnál brutálisabb verdákat (Maserati, Tesla, Porsche...) még valami adót is vissza tud szedni ilyenkor. Ez nem gazdagság, csak a hétköznapi melósokhoz képest.
Inkább a "veszünk egy jobbat mint a szomszéd" kultúrája ez, a közösségi oldalakon élő és butító médián nevelkedett embereknek!
"Normális tisztességes munkából idehaza nem lehet ilyeneket venni és főleg fenntartani."
KI VAGY TE, HOGY ÍTÉLKEZZ?
Úgy érzed, hogy ezzel felmentetted magad a saját sikertelenséged alól, s így már nyugodtabb a lelked?
Egy mérnöki iroda tulajdonosa nem tisztességes? Egy keresett, jónevű ügyvéd? Egy profi fogorvos? Egy elismert magánorvos? Pszichológus?
Pörgős, a vendégekkel tisztességes étterem tulajdonosa?
Vagy csak egy okosabb "szakmunkás", aki nem 200 000 forintért robotol, hanem vállalkozóként dolgozik, befektetett, s a szép munkája miatt hívják mindenhova, mára pedig saját telephelye és emberei vannak?
Egy építkezési vállalkozó tisztességtelen?
Vagy az, aki nem felélte az örökségét, vagy gyorsan hiteltörlesztésre fordította a mama lakását, hanem inkább azt mondta, hogy befekteti?
Tisztességtelen vagyok, mert a saját otthonom megépítése előtt inkább tovább laktam otthon, de a szomszédos fürdővárosba építettünk vendégházat, ami egy nyári hónapban annyi pénzt hoz, amit egy külföldi főorvos sem keres meg?
Nem bűn jómódúnak lenni, te barom...
Ezeknek mind meg kell kapargatni honnét szerezte a pénzét és egyből kiderülne hogy lopásból ,más megkárosításából, cigi meg olajcsempészetből ,szőkítésből ,áfacsalások sorozatából,futtatásból,drogkereskedelemből,vagy privatizálásból a zavarosban halászatból,bennfentes kereskedelemből,földügyletekből és sorolhatnám.
Vagy ahogy említettem a szülei eleve gazdagok voltak és abból tanítatták meg vettek neki orvosi rendelőket. Mert az se terem magától kb 100 millió egy puccos magánrendelő,biztos spórolt a 20on éves egyetemről kiszédült csemete a fagyira való pénzéből meg diákmelóból és sikerült egyből beülnie a budai magánrendelőbe tulajnak.
Étteremtulajokat meg inkább ne említsük ,kivétel nélkül áfát csaló, számlát nem adó, alkalmazottaikat nem bejelentő egyének. Persze van talán 10 az országban aki a nevéből meg az extrémen túlárazott kajáiból megél már tisztességesen,de ott is ha megkaparjuk honnét jött kifordulnak a csontvázak a szekrényből.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!