Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Az Eurostat felmérése szerint...

Az Eurostat felmérése szerint Magyarországon tíz fiatalból hét még a szüleivel él, akkor itt a Gyakorin is ez az arány?

Figyelt kérdés
[link]
2018. febr. 15. 17:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem, itt mindenki 16 évesen diplomázott, 18 evesen önálló keresettel bemutatott a a szüleinek, és 20 évesen milliomosként oltja az embereket.....

Olvassgas, és rájössz.

2018. febr. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nme mérvadó.

Gyakorira nem csak Magyarországról írnak, illetve nincs jelen minden fiatal 18-30 között, tehát nem reprezentatív forrás.

2018. febr. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne vedd komolyan az ilyen embereket, akik ideírnak. Az állításuk szerint ők már 8 évesen részmunka időben dolgoztak, 15 évesen főállásban dolgoztak, és 20 évesen vettek egy lakást hitel nélkül.


A mai lakás meg albérlet árak mellett nem csoda, ha egyre kevesebben tehetik meg azt, hogy elköltöznek. Én egy 10 ezres kisvárosból jövök, nincs a közelben szinte semmi, mégis egy kis albérlet 50-60 ezer forint havonta.

Most Bécsben élek, és itt egy átlag fizetésből jóval könnyebb lakást bérelni, mint Budapesten.

Budapesten szinte lehetetlen normálisabb albérletet találni 80-90 ezer alatt, miközben az átlagfizetés 130-150 ezer a legtöbb helyen, az ember fizetésének szó szerint majdnem a háromnegyedét a lakás viszi el, miközben még nem evett nem fizetett be semmit stb.

Míg Bécsben az átlagfizetés nettó 1400-1500 euró körül van (diplomásként már a 2000-hez közelít), és egy normális, nagyobb albérlet, ami nincs a város szélén kb 600 euró mindenestül (rezsi + bérleti díj). Tehát 1500 euróból 900 euró az ember zsebében marad. Szociális lakás 300 euró havonta 1 személyre.


Budapest egyszerűen élhetetlenül drága, ha lakhatásról van szó. Iszonyatosan elszálltak az árak.

2018. febr. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én is a szüleimmel fogok lakni még jó sokáig.

Esélyem nincs a 180.000 forintos fizetésemből elköltözni itthonról. Vagyis esély lenne, de egy normális albérlet 80.000 plusz 50.000 a rezsi és akkor még enni is kéne, mivel fiatal vagyok szeretnék utazni, autót fenntartani, ruhákat venni...

Úgy szar az egész ahogy van.

2018. febr. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Többen kifejtették, és pont erre gondoltam, hogy itt a Gyakorin nagyon, nagyon, nagyon, nagyon sok válaszadóból kinézem azt, hogy még otthon lakik a szüleivel, egyszerűen a stílusukból lerí, hogy infantilisek, komolytalanok. Nekem ezt nehéz elképzelni, 38 vagyok, de 19 éves korom óta külön lakom a szüleimtől.
2018. febr. 15. 20:26
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az ide kommentelő "szánalmas vagy ha még 18 évesen a szüleid nyakán élsz" emberek kétféle csoportba sorolhatóak:


- az egyik csoport az, akiknek csak a szájuk nagy, és még mindig a szüleikkel élnek, de a frusztrációjukat és a tehetetlenségüket (nem tudnak elköltözni) másokon élik ki (ezt a pszichológiában projekciónak hívják --> amit a saját életedben nem tudsz elfogadni, azt másokéban ítéled el)


- a másik csoport, akik még a csecsemőt is elküldenék dolgozni, mondván ne az anyján élősködjön, meg pont albérletben sínylődik, sokszor 3-4 másik idegen emberrel, nem jut egyről a kettőre, nem tud félrerakni szinte semmi pénzt, így elkezdi hangoztatni, hogy ő legalább önálló és nem a szüleivel él, és szánalmas az, aki nem döglődik albérletben, inkább otthon lakik


Egyik típust sem szabad komolyan venni.

2018. febr. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A statisztika marhara becsapos tud lenni amugy, ez nem ennyire fekete-feher.

Budapest... Ugye minden rohadtul draga, mindenki panaszkodik hogy nem tud megélni.

Ellenben peldaul videken ahol lakom, 25-30-as korosztalyom donto tobbsege sajat lakasban lakik, bár ahogy en is, sokan kulfoldon lehuztak 2-3 evet, abbol mar hitel nelkul osszejott a lakas. Vagy itthon tudtak okosan forgatni egy videki haz árat.

Teged kerdezo megkerdezett az Eurostat hogy hol laksz? Nem? Engem sem. Innen kb annyira hiteles a felmeres mintha a hasracsapva irtak volna a szamokat.

2018. febr. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem velük élek, de a mi esetünkben Ők költöztek el, valahova máshova. Különben velük élnék. :(

Amúgy a baráti körömben különösen jellemző az öröklés, vagy ha nem is öröklik, jogilag nem az ő nevükre íródik, de üressé válna a lakás, és a szülők megengedik a gyerekek, ifjú párok számára a használatot.

Volt olyan is, aki saját lakást vett, ott gondolom a szülő is spórolt akár hosszú éveken át és a gyerek is beleadhatott. Bár ezt már nyilván nem ecseteltük.

2018. febr. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én unalomból járok a gyakorira. 24 évesen költöztem külföldre. Addig százforintos gondjaim voltak. Idekint is sokáig rágtam a küszöböt, de most már rendeződtek a gondjaim. Őszinte voltam. 31/N
2018. febr. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Budapest lakhatás terén egy nagy katasztrófa. Olyan szinten el vannak szállva pofátlanul az árak, hogy az már hihetetlen. Lerobbant, lelakott, koszfészek lukak kerülnek 90 ezer FT + rezsibe úgy, hogy még a főbérlő is sokszor ott lakik. Az ember már szinte jobban jár, ha kisebb önerő meg szülői segítség mellé lakáshitelt vesz fel, mert az sem fosztja ki az embert ennyire, mint az albérlet.

Bolond az, aki csak azért kidobja a fizetésének a 70%-át albérletre, hogy elmondhassa, hogy ő nem a szüleivel él.


Itt GYK-n névtelenül meg sokaknak nagy a szája. Vannak olyan emberek is, akik szívesebben maradtak volna otthon, de a szüleik nem engedték, ezért kellett elköltözniük, aztán védekezésképpen elkezdték azt terjeszteni, hogy aki a szüleivel lakik még, az szánalmas idióta.

2018. febr. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!