Svájc, Ausztria, esetleg Németország?
Melyik országban élnétek ezek közül a legszívesebben és miért?
Ugye sehol sincs kolbászból a kerítés, de egyes országokban könnyebb boldogulni, jobban tisztelik a becsületes/kemény munkát! Ja és olvastam már hasonló kérdéseket, ahol felmerült Svájc is és ott sokan azt írták, hogy azt alapból kizárnák, mert nem EU tag és alig van munkalehetőség. Szerintem ez csak fél igazság, hisz szakképzetlen munkaerőre nincs szükség, de jó szakembereket ott is szívesen alkalmaznak.
Nálam a sorrend:
1. Svájc: Jól működő államirányítás/gazdaság. Van jövőkép. A felsorolt országok közül a legjobb fizetés, igaz a legmagasabb megélhetési költségek. Hegyek, tiszta rendezett városok, az emberek is roppant szabálykövetők és még sorolhatnám. Nekem ez szimpatikus.
2. Ausztria: Itt a legalacsonyabbak a bérek az adott országok közül, de van 13. és 14. havi fizetés is, ami azért elég jó dolog. Hegyek itt is, imádom a hegyes tájakat, az ország itt is jól működik, erős gazdaság, tiszta, rendezett városok, falvak, bár Bécsben láttam azért olyan környéket, hogy jaj.
3. Németország: Erről nem sokat tudok sajna, ezért is került a 3. helyre.
Én tpasztalatból mondom hogy németország, bár elfogult is vagyok. Azon bellül pedig inkább az északi részek.
Aztán ausztria meg svájc holtversenyben.
Az indokok:
Az osztrákok állítólag nem szeretik a magyarokat. Bár én ezt nem tapasztaltam. Viszont ami baj, hogy sok a Magyar, és így általában zár közösségek alakulnak ki, amit nem tartok jónak. Ha nem veszem figyelembe hogy állandóan az megy hogy ki mennyit keres meg az irigykedés megy, akkor Sem tartom azért jünak, mert voltam régebben úgy Projekten, hogy 20 magyarral, naná hogy ment a bandázás, és nem tudtuk rendesen a nyelvet tanulni.(ott jöttem rá hogy a középfokú vizsga egy jó belépő ahhoz hogy elkezdjük megtanulni a nyelvet)
Szóval mindenképp azt tartom a legjobb megoldásnak, hogy van az embernek max. 1-2 barátja, ahogy otthon is lenne, és nem azért haverkodni mert egy országból jöttünk.
A svájc meg szép, de ha valahol le akarok telepedni, akkor előbb utóbb állampolgár is akarok lenni. Na ez svájcban asszem valahogy úgy megy hogy van egy belső kör, a született svájciak, a többiek soha az életben nem kapják azt a státuszt meg, max a gyerekek. Javítson ki valaki hogy hogy is van pontosan.
A másik az hogy ha valaki vaskalapos, akkor svájciak azok. Rájuk minden urbanlegend igaz amit a németekről terjesztenek. Igazi szabályemberek. Egyszer egy kolegám amikor még ott dolgozott, német rendszámú autójával ment vissza mert a svájci lerobbant. 1 hét múlva csöngetett a rendőr, mert valamelyik jóindulatú szomszéd bejelentette. (ugye németeknél meg svájban elvileg komolyabban veszik azt hogy ahol lakik az ember oda fizessen járműadót, bár ezt németeknél nem látom, egyesek évekig járnak Magyar rendszámmal)
Egyébként ha a családközpontúság a cég akkor meg ausztria lenne a nyerő, sokkal családcentrikusabb a politikájuk, meg az egész rendszerük.
Svájban van még egy ökörség, és pedig az hogy úgy találták ki a rendszert, hogy egyszerűen a nőnek ne érje meg dolgozni menni, ha gyereket nevel. Tehát az az elv hogy maradjon otthon a fakanálnál, akkor is ha ő dolgozni akarna. Ugyanez az elváltaknál is, annyira lenyúlják a férfit, ha a nőnél marad a gyerek, hogy akkor is jobban megéri otthon maradni és abból élni.
En svajcban elek, es sajnos nem feligazsag a munkalehetoseg hianya, ami a kulfoldieket illeti. nagyon nehez itt legalabb eros kozepes nemet nyelvtudas nelkul munkat szerezni, mig ausztriaban vagy nemetorszagban- igaz, hogy kb kuli munkakra- de legalabb oda felvesznek keves, vagy szinte 0 nyelvvel is. a tobbiben viszont igazad van, tenyleg szabalytiszteloek az emberek , az orszag tiszta es szep, a tomegkozlekedes pontos, gyors, viszont a megelhetes nem siman draga, hanem NAGYON draga.
nem szeretnek innen elkoltozni, de ha megis kellene, akkor ausztriaba mennek , 2. helyen pedig nemetorszag lenne.
2-es vagyok
Atóól is függ ki mit szok meg. Én pl Baden-Württembergben voltam egy Projekten régen. Aztán hazamentem, és akartak északon adni valamit, kézzel lábbal tiltakoztam természetesen.
Aztán pár év múlva mégiscsak északra kerültem. Mostanra sok év után annyira megszoktam itt, hogy el Sem tudnám máshol képzelni. Esetleg még északabbra a tengernél, de az már nem olyan sok.
Az meg hogy hazamenni. A távolság szépen elkoptatta a felületes barátságokat, az a 3 meg maradt ami tényleg bartátság. Meg kialakultak itt az új barátságok.
"A keresetek jobban Ausztriában mint Németországban"
Hát engem be akartak ott palizni. Mérnökként ajánlottak egyszer üzembehelyezői technikusi állást brutto 2400.ért.
Nem rossz ha az ember hegyeshalomról jár át, de németeknék a technikus elektrotechnikai végzettséggel inkább 3000 bruttó felé megy északon, állítólag a délieknél jóval jobb.
Bécsben élek lassan 2 éve, az én tapasztalataim:
Kedvelik a magyarokat, tudják kik vagyunk, honnan jöttünk, nem úgy mint pl Londonban ahol a pakikkal vagyunk 1 kalap alá véve kb. Tudják hogy dolgozunk, a jég hátán is megélünk ha kell és ezt elismerik.
Nem ismerem a német/svájci viszonyokat, viszont tudtommal a 13-14 havi fizuval is számolva jobbak itt a fizetések, ami biztos hogy nagyon jó életszínvonalon tud élni aki minimálbér felett keres, a lakhatás árai Bécsben majdnem egy szinten vannak a Soproni albérlet árakkal,-nem véletlen költözött ki sok korábbi ingázó.
Nagyon közel van MO-hoz, aki a nyugati országrészből jött ki annak olyan mintha a szomszéd városban dolgozna.
Ausztria tele van természeti szépségekkel, hegyekkel, tavakkal, rengeteg szabadtéri lehetőség van, hegymászástól a vizisportokon át az extrém sportig.
Hogy valami negatívat is írjak, a nagyvárosok (Bécs pl) egyes részei már nem olyanok mint voltak 3-4-5 éve. Túl sok migráns érkezett, ezeken a helyeken nőtt a bűnözés. Ennek vonzata hogy százával utasítják el a szociális juttatásokat, államilag támogatott nyelvórára szinte lehetetlen bekerülni.
Viszont ez Németországban meg hatvànyozottan így van.
"Viszont ez Németországban meg hatvànyozottan így van."
Gondolom bajoroszágra gondoltál, mert felénk még nem sok minden változott. Más kérdés Berlin Kreuzberg, meg Köln, de felénk csak az a rész lett veszélyesebb ami eddig is migráncstelep Volt, és ott 2015 előtt is Volt hogy a szálláson agyoncsapták egymást.
Ja, és Baden-Württembergben még sokan azt hiszik szerintem hogy lovaskocsin közlekedünk. Egyszer még 10 éve ott jártam, megkérdeztem milyen az már hogy banános sör, mert nekem undorítóan hangzik, az egyik beképzelt ottani sváb erre visszakérdez hogy ismerem-e a banánt.
Északabbra, Niedersachsenben meg NRW-ben nem tapasztalom ezt. Sokkal természetesebbek az emberek, az EX DDR-esek meg reálisak és hasonlóak mint mi. Végülis 40 évig ugyanabban éltek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!