Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Igaz, hogy a Dunántúlon...

Igaz, hogy a Dunántúlon barátságtalanabbak az emberek, mint az Alföldön?

Figyelt kérdés
Ti mit tapasztaltatok ezen a téren? Miben másak?

2016. márc. 21. 21:59
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem a Dunántúl jobban elvárosiasodott, és nagyobb a hajtás, távolabb vannak a természetes környezettől. Én azt vettem észre, hogy minél természetközelibb egy vidék, annál nyugodtabbak az emberek. Ez nem pénz kérdése, mert Erdélyben ahol az emberek átlag keresete 50.000 Ft alatt van, sokkal kedvesebbek, és nyugodtabbak. Van cserébe szép környezetük, kütyüktől mentes életük.
2016. márc. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%
Családon belül én azt hallottam, hogy pont az alföldiek barátságtalanabbak, önzőbbek.
2016. márc. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

Pont, hogy a földműves emberek zárkózottabbak és kevésbé beszédesek, nem nyílnak meg annyira.

Tudom mert a párom és családja is az.

Gondolom nem ismerik a tömeg fogalmát...

De ettől még nem barátságtalanok, csak mások.

Hülyék meg mindenhol vannak.

2016. márc. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%

Családi ágon hallottam, hogy csodálkozva látták az alföldi lakodalomban az ottani sutyó mentalitást: még a rokonok elől is dugdosták, sajnálták tőlük az ételt, merthogy sokat ennének.

Odahaza, a dunántúli vidékükön meg állítólag "az idegen nem mehetett úgy végig a falun, hogy meg ne vendégeljék".

Jó kérdés, hogy ez mitől függ. A helyi népesség származási gyökereitől, vagy az életszínvonal, az anyagi lehetőségek esetleg eltérő voltától...?

A Dunántúl gazdagabb lett volna? Ott jobban éltek az emberek?

Ki tudja? Nem feltétlenül a gazdagabb a jobb szívű.

2016. márc. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%

Nekem is az a tapasztalatom hogy kelet felé másabbak az emberek, persze lehetnek kivételek. Egy ideig tagja voltam egy szervezetnek, ahol regionális csoportjaink voltak, és különböző programok során volt szerencsém találkozni velük. A keleti csoportok sokkal szimpatikusabbak voltak. Barátságosak, segítőkészek, jobban őrzik a hagyományokat, eszesek és a szó pozitív értelmében véve egyszerűek. A dunántúli csoportokban azért azt megfigyeltem hogy általánosan azt hiszik mindenhol kolbászból van a kerítés, kevésbé voltak nyitottak nehezebben lehetett velük szóba elegyedni.

Nekem a barátnőm és a családja is egy kisebb alföldi településről származik, amíg jóban voltam a szüleivel minden alkalommal, ellenkezésem ellenére is teli szatyor étellel mentem haza mert mondták hogy vigyem és már rakták is el hogy akkor én azt elviszem. :D Bár a szüleivel már nem tartom a kapcsolatot, mert mind a kettő elég erős jellem... Mindennek úgy kell lenni ahogy ők elképzelik (másoknak is olyannak kell lenni mint nekik), mindig nekik van igazuk, makacsak és fenn hordják az orruk. Én meg nem vígyok egy behódoló típus így nem fértünk össze. Ez más keletiekről is elmondható hogy makacsak, és büszkék gyakran túlságosan is.

Az urbanizáció és a modern-kori változások következében azért ezek a különbségek egyre inkább eltűnőben vannak, főleg nagyobb városokban és inkább kisebb településeken lehet ezeket megfigyelni, és ezek persze nem mindenre kiterjedő igazságok inkább csak általánosítások. Érdekesség még hogy izolált magyarlakta területeken ezekkel a különbségekkel még élesebben találkozni, például székelyföldi vagy kárpátaljai magyaroknál.

2016. márc. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
91%

Általánosítani nem lenne érdemes, de a személyes tapasztalatom az, hogy a dunántúli emberek barátkozóbbak, kedvesebbek.Én alföldi vagyok, de mikor ismerősömmel Kőszegen kirándultam, meglepődtem, hogy ismeretlen emberek integettek, köszöntek nekünk az utcán barátságosan, az utcákon a ház előtt becsületdoboz volt a kint hagyott virágcsokrokat, tojást senki nem lopta el.

Aztán átmentünk Budapestre is, na de az megint másabb világ.Idegbetegek tolongása.Az rettenetes!

2016. márc. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Annyit még hozzátennék az előző hozzászólásomhoz, hogy egyébként Alföldön, keleten vagy nyugaton is kisebb tájegységenként különböző emberekkel találkozhatunk. Más mentalitás jellemezte a jászkunságiakat, mint a dél-alföldieket. Dunántúlon sem beszélhetünk egy nagy egységről. Csak sajnos vagy nem sajnos ezek tényleg egyre inkább elhomályosulnak, mint ahogy a regionális dialektusok vagy egyéb helyi szokások is. Én azért örülök hogy olyan időben élek, hogy még láthattam ebből a sokszínűségből valamit. Különböző néprajzi témájú könyvekben igazán érdekes dolgokat lehet erről olvasni. Vagy például az "Az Osztrák-Magyar Monarchia Írásban és Képben" c. könyvsorozatból is, ami ugyan meg van szórva egy kis népi romantikával, mégis az egyik kedvencem. Nekem tetszik ez a sokszínűség, és nem gondolom hogy egyes vidékek embereire azt lehetne mondani hogy rosszabbak másoknál, egyszerűen mások és mindegyiknek megvan a maga szépsége. Sok kis apró mozaik. Az pedig már egyéni mentalitás, vagy gyakran származás kérdése hogy kinek melyik áll közelebb a szívéhez.
2016. márc. 23. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!