Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Albérletbe barát felhozása?

Albérletbe barát felhozása?

Figyelt kérdés

Albérletben lakom másik 2 lánnyal és egy fiúval. A lakás elég pici (panel), és úgy volt csak 3-an fogunk lani, de az egyik csaj odaköltöztette a barátját is vele egy szobába. Ezzel nem is lenne probléma.

De most az a problémája ugyanennek a csajnak, hogy az én barátom heti 2X ott alszik nálunk és nem fizet rezsit.


De hogy tiszta legyen, annyit vagyok a lakásban, hogy hétfő reggel visszamegyek oda lepakolni a cuccaim majd este 9-10 fele a barátommal együtt hazamegyek és alszik. Kedden reggel elmegyünk és szerda este térünk vissza ugyanígy este, majd csütörtök reggel megint elmegyünk és hétfőn megyek vissza.


Tehát 2 estét töltünk ott, 4-et nem a lakásba, ők minden nap ott vannak egész nap, főznek, zajonganak stb.


Ha a barátom ott van nálunk még csak nem is fürdik, azt megoldja máshol (úszni járunk minden nap fürdőbe), tehát még csak nem is fogyaszt.


Szerintetek ez jogos, hogy nem engedi ott aludni (mikor tényleg csak aludni járunk haza, de én fizetem rendesen a lakbért + rezsit, pedig nem is vagyok ott vmi sokat)?


Mert ezelött laktam 2 helyen is és ebből sosem volt még probléma, fel sem merült bennem, hogy ez vkinek probléma hisz még csak plusz költséggel sem jár és úgyban sem vagyunk, mert bemegyünk a szobánkba és kész, ő parádézhatnak a folyosón-konyhába-fürdőbe ameddig akarnak.


2015. okt. 3. 15:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen hülyék sajnos. Én még örülnék is, ha ilyen lakótársam lenne, hogy a 7 napból csak kétszer van itt. :D Szóval nem is értem min akadékoskodik. Inkább neked kellene azt mondani,h bocsesz egy hónapban itt vagyok max egy hetet akkor a rezsi rámeszőr részének a negyedét fizetem inkább, ha meg nem tetszik elmegyek máshova és akkor legyetek 7ből 7 napot egy másikkal.
2015. okt. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
*rámeső :D
2015. okt. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Pont ezaz szerintem is, hogy alig vagyok ott, nem hogy örülne, hogy így is fizetek rendesen és még csak látnia sem kell. Ezt meg is mondtam neki, erre az volt a válasza, hogy ez természetes, hogy kifizetem hogy is gondolhatnák más.


Mondom anyád, h.lyékkel nem vitatkozom. Azt mondtam neki, hogy jólvan akkor 2 napot lesz itt a barátom max. de közbe a fene fogja ezt számolgatni meg tervezgetni. Ha problémázik továbbra is, akkor meg bejátszom azt, hogy minden nap reggeltől estig ott leszünk, este megy elmegyünk barátomhoz aludni és azzal elvileg nem lehetne problémája, mert az a baja, hogy ott alszik, de így nem fogunk ott aludni de mindent használunk, egyszerre a sütőt, a mikrót, a víiforralót, mosógépet stb stb majd megnézem hogy áll akkor a szája

2015. okt. 3. 16:15
 4/6 anonim ***** válasza:

én a helyedben néznék egy másik albit, és az ottani lakótársakkal pedig előre megbeszélném ezt, h feljön heti 2-3x de te meg nem leszel ott nonstop egész héten.

Ez lenne a legjobb megoldás, mert az hogy folyamatos a fezsültség emiatt, nem tesz jót senkinek. A csaj meg majd legalább megtapasztalja, hogy miylen ha ténylegesen van egy lakótársa.

2015. okt. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy 1 éves szerződés van aláírva, tehát nyárig ott kellene laknom. Meg megnéztem vagy 20 albit (pedig még idő elött el is kezdtem keresni) mire találtam ezt, mert mind olyan drága, ráadásul aránytalanul, tehát még fel sincs szerelve és úgy kerül ennyibe vagy többe.
2015. okt. 3. 16:46
 6/6 anonim ***** válasza:
tudom, nagy szívás albérlet után kajtatni, én is megszenvedtem míg megtaláltam az igazit.
2015. okt. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!