Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Melyik országban érdemesebb...

Melyik országban érdemesebb kiköltözni?

Figyelt kérdés

Svájc, vagy valamelyik skandináv ország?


Paraméterek: Ha minden jól megy, mérnökinformatikusként fogok végezni és szerencsére pénzem is van/lesz kezdőtőkének, hisz az általam megjelölt országok elég drágák. Jelenleg angolul beszélek, de belekezdenék az egyetemen egy második nyelv elsajátításába is és gondoltam célszerű lenne olyan nyelvet választani, ahol a későbbiekben élni szeretnék! Sok blogot, egyéb tartalmakat olvastam az adott országokról és elsősorban Svájc és Norvégia fogott meg, de mind a két ország annyira csodálatos és jó az életszínvonal, hogy nehéz dönteni, na hova is menjen az ember!



2015. szept. 30. 15:03
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Én Skandináviát választanám, ha lesz nyelvtudásod és jó szakmád, akkor szívesen látnak.


Mondjuk nehéz, hogy egyik sem EU-s ország, ez némiképp megnehezíti a dolgot a bürökrácia szempontjából, de még mindig inkább Norvégiában lenne könnyebb a boldogulás.


Én Svédországot is megfontolnám, EU-s ország, könnyebb lenne a bürökrácia része.

2015. szept. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
36%
Svájcba szerintem, oda már a nyelvtudásod is megvan plusz az éghajlata is vonzóbb
2015. szept. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
41%
én biztosan nem mennék olyan helyre, ahol az év nagy részében takony időjárás van... ha már megtehetem, hogy válogassak, a trópusi övön tenném. Nem minden a jövedelem és a jólét, ha közben egy depresszív környezetben vagy folyamatosan.
2015. szept. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
16%
Svájc egyértelműen, a legjobb hely talán az egész világon. Én már rengetegszer voltam ott, mivel rokonaim svájciak. Friss hegyi levegő nagyon kellemes, főleg nyáron, de a téli táj is gyönyörű, jókat lehet síelni, és szélességi körön ugyanott van mint Magyarország, csak ugye magas hegyek vannak mindenütt. A Skandináv országokban sokkal zordabb az időjárás és mivel jóval északabbra vannak, így sötétebb is van. Ismerek két svéd lányt, mind2 depressziós.
2015. szept. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
24%

Engem nem befolyásolna az időjárás, de inkább Svájc. Skandinávokat megmérgezte teljes mértékben a liberalizmus,nemsokára lehúzhatják a rolót.

Svájcban vannak még törvények és nemzeti öntudat.

2015. szept. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
országBA
2015. okt. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
24%
Én Magyarországon élnék(Sopronban),csak minden nap átutaznák Bécsbe (szóval Ausztria). Én így képzelem el a jövőmet :)
2015. okt. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!