Bunkóság visszaszórni a faleveleket a szomszédhoz?
Az a helyzet, hogy a szomszéd kertjében bazi nagy ecetfák és akácok vannak a kerítésünktől úgy 2 méterre. Erről ősszel (a széljárás miatt) a levelek kb 80% a mi szépen rendben tartott, füvesített kertünkbe hullik át. Már szóltam nekik, hogy valamit kéne csinálni. A fákat kivágni nem akarják, annyit tettek, hogy levagdosták a fölénk átnyúló ágakat. Ősz végére viszont - ennek ellenére - mindig térdig járunk a faleveleikben.
Minden évben hatalmas sittes zsákok telnek meg az összegereblyézett leveleikkel és az a helyzet hogy már kezdem unni..
Nálunk csak örökzöld fák vannak, ennek ellenére úgy úszunk a falevelekben, mintha valami ősparkot tartanánk fenn..
Nagy bunkóság lenne, ha a több köbméternyi összegereblyézett falevelet egyszerűen visszaszórnám hozzájuk a kerítésen? Már unom, hogy mintapolgár módjára minden évben szépen csendben föltakarítom és elszállíttatom utánuk a szemetet a kertemből..
9: "ártatlan szép fák"
ja..
egyrészt szerintem kertbe nem való akácfa - a kerítés alatt rendre átbújnak a hajtásai, amit minden évben folyamatosan irtanom kell, mert rohadt agresszív egy növény.. másrészt az akáctüskékről is mesélhetnék.. a kertben növő ecetfa pedig számomra az igénytelenség szimbóluma.
Mindkét növény jellemzője, hogy burjánzik mint az állat, levágod egy ágát kettő nő a helyébe, szóval nem igazán lehet kordában tartani. Amúgy baromi rondák, a kert ékének távolról sem nevezném. Az igazság az, hogy a szomszéd "kertkultúrája" valahol nulla és mínusz egy között van..
Visszaszórni annyival kevesebb munka, hogy nem kell halmokba gereblyézni, zsákokba tömködni, elszállíttatni. Azért ez nem kevés. Ezen felül talán némi nevelő hatása is lenne az eljárásnak..
8-ra:
Tudomásul kell venni, hogy kertes házban sem egyedül vagy, hanem vannak szomszédaid.
Pl. a kérdezőnek is jogában állna nagy fákat ültetni és a túloldali szomszédját boldogítani ezzel. :-)))
Amit a telekhatártól való távolságról írtál, abban igazad van.
DE!!!!!!!!
Ha ezek ilyen nagy fák (és az akác pl. lassan is nő), föltenném a kérdést: mikor a kérdező odaköltözött, akkor ott voltak ezek a fák?
1. eset:
50 éve ezt nyeli a szomszédtól, és most lett elege és írt a GYK-ra. Mondjuk meg őszintén, ez nem valószínű.
2. eset:
Mikor megvette a házat, a fák kb. ekkorák voltak és ez volt a helyzet. Akkor pedig ezt akkor kellet volna felmérnie és eldöntenie, kell-e így neki az a ház.
Tartok tőle, hogy itt erről van szó.
És megmondom őszintén, igen disznó dolognak tartanám, hogyha valaki odaköltözne mellém és ki akarná vágatni azokat a fákat, amik évtizedek óta ott vannak és előző szomszédomat nem zavarták.
9. Csak ezzel az a probléma, hogy ha valaki direkt azért nem ültet lombhullató fát, hogy ne kelljen lombot takarítani, akkor jogosan lehet felháborodva, hogy mégis kell neki ezt csinálni! Igen is ez bosszantó. Ne is haragudj! A másik bosszantó tényező, hogy általában a szomszéd erről nem is tud, mert nem veszi észre magát és a fáját, és nem veszi észre, hogy a másik mit is csinál éppen. Nálunk is volt ilyen:
A házunk előtt söprögettem a szomszéd diófa levelét, az kiállt cigarettázni, és közben magyarázott hülyeségeket. Ja és tök rendes volt, mert szólt, hogy " jó munkát!". Mondtam: "kösz"
12 hülyeséget írsz. Amikor megveszel egy ingatlant, huszadrangú kérdés, hogy a szomszédnak mekkora és milyen fája van. Ezek már olyan tényezők, amikkel az ember akkor szembesül, ha megvette a házat. A fa lehet ott van 50 éve, és lehet az előző lakónak sem tetszett. Lehet azért költözött el, mert nem tudott nevezőre jutni a fával. :-)
Lehet ott van a fa már 50 éve, de akkor is már rossz helyre ültette, mert a telek határától kb. 15 métere lehet ültetni.
Lényeg a lényeg, hogy a levélhullatás és a növény átburjánzása a szomszédba mindig gondot okoz. Bármennyire is nem tetszik a dolog, igen is annak van kötelessége karban tartani a növényt, akié, és aki ragaszkodik hozzá, hogy az ott legyen. Tök mindegy, hogy csicsóka, vagy málna lopódzik át a kerítésen, mindegy, hogy (ejj-hajj) akácfa hullajtja a levelét, kötelessége karban tartania annak aki neveli. Nem lehet betudni annak, hogy ez ekkora és így nő.
Én itt lakom régóta, a szomszéd telek egy ideig lakatlanul állt, az évek során akkor komplett őserdő burjánzott el rajta, aztán megvették, az őserdő nagyrészét kiirtották, viszont meghagytak néhányat a kerítésünkhöz közeli randa fákból az árnyék miatt. Ezt már akkor sem tartottam jó ötletnek, de akkor csak annyit sikerült elérnem, hogy az egyik veszélyesen felénk dőlő fát - hosszas unszolásra - visszavágták.
Aztán az évek során szépen burjánzani kezdtek a meghagyott fák, mi pedig rendszeresen úszunk a falevelekben.
Fel kellett szerelkeznem a megfelelő kerti szerszámokkal (lombseprő, stb.., amikre nekem valójában semmi szükségem nem lenne), hogy a szomszéd szemetét a kertemben kezelni tudjam.. azért ez is abszurd valahol..
Valószínűleg teszek még egy utolsó kísérletet a szomszéddal a probléma rendezésére (levelek összetakaríttatása vagy költségek megtérítése), aztán amilyen lesz az adjonisten olyan a fogadjisten..
13-ra:
Hajjjjajjj, mekkora tévedésben vagy!!!
:-)))))))))
Az örökzöldek is hullatják lombjukat, csak nem egyszerre, ősszel, hanem egész évben folyamatosan (de a legtöbbet ők is ősszel).
Szomszédunk és az ő túloldali szomszédjuk miatt ebből (is) lett háborúság: a kerítés közelébe ültetett tuják leesett, megbarnult levelit átfújja a szél. Ja, és az örökzöldek levelei nem is tesznek jót a talajnak, tehát ez effektív károkozás is, nemcsak csúnya.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!