Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » En tuloznam el? Vagy hogy...

En tuloznam el? Vagy hogy lehet ilyen valakinek a lakotarsa?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy en se vagyok tokeletes, de 1 ev egyuttlakas utan mar teljesen kikeszit az egyik lakotarsam. Ha en hazamegyek hetvegere, o pedig ott marad a berelt lakasunkban, akkor bemegy a szobamba, elviszo a szekemet(persze ezt akkor tudom meg, mikor visszamegyek es latom, hogy nincs rajta a diszparna, amit mindig rajta tartok), veszi maganak a vacak 100-200 Ft-os teakat, es az en Lipton teamat issza(meg se kerdezi, hogy ihat-e belole, hanem fogja es majd ra bekopi elottem a masik lakotarsamnak, hogy kostoltatok azt a jo Lipton teat), hetvegen, ha felmegy a baratja, megeszik a Nutellam felet, volt valami por allagu ruhatisztitom beteve egy lila kis dobozba, mig hetvegen fennmaradt, fogta es kilokte a dobozzal egyutt(holott valami 1.000Ft-omba kerult egy kis dobozzal). Kese, mokkaskanala megint nincs, hanem az enyemet hasznalja, uzsonnas dobozai megint nincsenek(mivel mindig fagylaltos dobozban hord mindent), ezert, ha az egyetemre bemegy es visz valami ennilot, az en dobozaimba pakol. Szalvetat megint nem vesz maganak,ha elfogyott, hanem ugyancsak az enyemet hasznalja....
2014. jún. 11. 12:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem túlzod el. Szólj neki és ennyi.

Vagy kezd el te is használni az ő cuccait.

2014. jún. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha ilyesmi történik, akkor azt nem év végén, hanem már az első napokban, hetekben meg kell beszélni, rögtön mikor észreveszed. Mondtad már neki, hogy ez téged zavar és nem szeretnél közösködni vele ilyen szempontól? Néma gyereknek ugyanis anyja sem érti a szavát. Pár napra megsértődhet ha lány, azonban utána sokkal jobban meglesztek, mert nem fog benned folyton feszültséget kelteni, amit elnyomsz magadban.
2014. jún. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Semmiképp ne kezdd el használni a cuccait, hanem üljetek le beszéld meg vele normálisan.
2014. jún. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Beszélj a fejével, ha nem látsz változást akkor zárd be a cuccokat a szobádba ha elmész... (ha van külön szobád)
2014. jún. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jaja, mondd meg neki, hogy ha még egyszer hozzányúl akár tárgyadhoz, akár élelmiszeredhez, akkor fizesde ki a te lakbérednek egy részét, úgy igazságos.
2014. jún. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szamara termeszetes ez. Viszont nem akarok folosleges dolgokon vitazni, + mindig ilyen trehany tipus volt. A szobamba nem tudom bezarni, mivel nem tudom bezarni a szobam ajtajat...
2014. jún. 11. 23:00
 7/8 anonim ***** válasza:
az lenne pedig a legegyszerűbb, ha tetetnél egy zárható zárat a szobádra, és bezárnád. Vagy költözz el. Sajnos az ilyen emberek nem változnak.
2014. jún. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem "felesleges dolgokon vitázás", a WC-ülőke hajtogatása az, de itt havi akár több ezer forintra rúghat az általa neked okozott pluszköltség.

Pár száz forintért lehet zárbetétet venni, és 3 perc alatt be lehet szerelni. Kérdezd meg a főbérlőt, hogy hozzájárul-e ehhez, és ha igen, akkor beszereled, szépen berakod a cuccaidat amíg nem vagy ott, és bezárod. Jó mondjuk a székedet hagyd kinn, azt én szó nélkül odaadnám a lakótársamnak, ha normálisan használja.


Ha pampog, akkor meg lehet mondani, hogy meguntad, hogy feléli a te cuccaidat.

De az igazán korrekt az lenne, ha előbb beszélnél vele, mert lehet tényleg észre sem veszi magát. Nyisd ki a szád, ne hagyd magad kihasználni!!!!

2014. jún. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!