Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mivel lehet egy panellakás...

Mivel lehet egy panellakás egyedivé tenni?

Figyelt kérdés
Van egy kis 52 nm-es lakásunk, nincs magas bevételünk, majd most nyártól lesz majd kicsivel több, mert mindketten emelést kaptunk, akkor havi 220-230-ban kellene gondolkodni, de abból ugye 100-at minimum felélünk. Rezsi, kaja, tisztasági, ruha, néha menni is kell valahova... Szóval havi 100-nál többet félrerakni semmiképp sem tudunk. Ehhez mérten milyen praktikus, fiatalos és csodaszép megoldásokat tudnátok ajánlani? :) Legyen szó tárolásról, dekorációról vagy hasznos tippekről! A hálószobánk már félig kész van, és csak hogy legyen viszonyítási alapotok arról, hogy állunk anyagilag: az egész szobát ki tudtuk hozni nem teljesen 300 ezer forintból úgy, hogy ebben festéktől kezdve a lámpáig minden benne van (ágy, éjjeli szekrény és fésülködő asztal van). Tehát nem vagyunk egyáltalán a nagyzolás hívei, nem is lenne miből, úgyhogy minderre való tekintettel szeretnék tippeket kapni! :)
2014. jún. 6. 07:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Én a helyetekben elkezdenék spórolni egy nagyobbra, ha ilyen jól megy, hogy 100asával tudtok félrerakni, akkor mire oda kerültök, hogy jönnek a gyerekek, akkor lesz mihez nyúlni majd. Ne fektessetek túl nagy energiát és pénzt ebbe a lakásba szerintem, mert idővel úgyis kinövitek.
2014. jún. 6. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sajnos olyan bevételem van, ami várhatóan 3 éven belül megszűnik, és igen, lesz másik munkám nyilvánvalóan (vagyis remélem), de várhatóan kicsit alacsonyabb jövedelemmel. Ezért szeretnénk hát ezt a 3 évet arra szánni, hogy helyrerakjuk ezt most, amink van, mert hát őszintén szólva a nappalinkban már féléve az anyósomék bútora áll. :) Most az lesz majd a soron nyár végén az átalakításban. Csak a szoba is kész lett, és nem érzem rajta, hogy hmmm, ez igen. Lehet, az ocsmány panelajtó zavar, vagy a dekorációk hiánya, nem tudom. Na mindegy. Várom a kreatív ötleteket!
2014. jún. 6. 07:38
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia ha nincs pénz újj ajtókra pl diszléceket is tehettek pl kétféle szinre festeni , a szobába egyik falra tapéta másik falakkal összhangabn mire gondolsz még? ird le mit szeretnél változtatni pár lakásban voltam már ezekkel foglalkozom
2014. jún. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A hálószobában a legnagyobb probléma tényleg az ajtó. Eléggé rontja az összhangot, talán ezért nem vagyok elégedett. Utána néztem, és nem lenne olcsó mulatság kicseréltetni őket, illetve azt sem tudom, érdemes-e, hiszen még egy szimpla tükröt is baromi nehezen tudtunk felfúrni. :( Szóval erre szeretnék megoldást találni elsősorban, aztán a nappaliban az ajtót ki kellene venni (mert az valójában a panellakás nagyobbik szobája), de nem tudom, mit rakjunk a helyére. Egy sima keretet? Illetve van az óraleolvasós, gázos-csöves rész... hát az az ajtó nem csak undorító, de ferde is, azon túl, hogy hangos. Arra is kellene vmi praktikus megoldás. Illetve az előszobában található beépített szekrény is hihetetlenül ocsmány... Egyébként a tapétát már megvettük, az lesz is, csak embert kéne hozzá találni. :) Meg majd gondolkozunk falmatricákban is.
2014. jún. 6. 09:06
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia az ajtót ki lehet venni sima keret, vgy boltívet is lehet csinálni gipszkarton ból a villanyórás részt is be lehet dobozolni gipszkartonnal rá egy műanyag ajtóval a gardrób szekrényt is ki lehet dobni oda asztalos , de azt is meglehet oldani gipszkartonnal, szobafestőt tudok ajánlani a tapétára meg a gipszkartonozásra
2014. jún. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Festék! Egy ajtón rengeteget dob, ha egész egyszerűen le van szépen festve fehérre és kap egy új kilincset. Az üveget pedig be lehet akár matricázni is, virág vagy ilyesmi, vagy az egészet olyan Tiffany üveg szerűre.

A beépített szekrényen lehet, hogy elég csak lefesteni az ajtókat, vagy kicserélni őket (asztalos kell hozzá). Vagy festés után tükröket vagy matricákat ragasztani rá. Meg persze új fogantyúkat tenni rá.

Panellakásban szerintem érdemes világos alapszíneket használni, mert a sötéttől sokkal kisebbnek tűnhet. Színes kiegészítőkkel, pl. párna, ágytakaró, szőnyeg nagyon jól fel lehet dobni a fehér falakat is.

Tárolás: plafonig! A szekrények legyenek magasak, így az alapterületük kisebb, kevesebb helyet foglalnak el, mégis rengeteg minden elfér bennük. Rengeteg. (Ikea bútorokat tudom ajánlani, 236cm magasak.)

A lámpák legyenek inkább lapos mennyezeti búrák, szerintem a viszonylag kis térben, kis belmagasság mellett nem néznek ki jól a klasszikus csillárok.

Díszléc a plafon és fal találkozásához. Nem drága, de nagyon sokat dob a szobán! Feltűnő, nagymintás tapétából érdemes inkább csak egy-egy falra vagy csak egy csíkot feltenni, mert a sok minta kis térben nem érvényesül jól és agyon is nyomja a teret.

Fürdőbe, wc-be ajtó fölé polcot tenni (asztalos vagy házi barkács). Kis kosarakba vagy csak úgy, nagyon sok mindent el lehet oda pakolni. Világos színek és egy nagy tükör sokat segít. Léteznek színes csempefugák is, akár fehér csempével is jól mutat!

Én egy 65nm-es panelban lakok, két kisgyerekkel. Eddig mindenki megjegyezte, hogy milyen tágas, pedig nem, csak jól kihasználjuk a teret. Egy barátnőm ugyanilyen fajta lakásban lakik. A konyhánktól kifejezetten el volt ájulva, hogy mennyi pakoló hely van benne. Mi ugyanis nem a megszokott helyre, az ablak alá építettünk pultot, hanem a másik oldalra, így a falat is végig raktuk szekrénnyel a pult fölött, és elfért a mosógép és a mosogatógép is a konyhában.

Remélem segítettem!

2014. jún. 8. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!