Mit lehet csinálni ha nem mennek ki az albérlők?
NEM szólni kellett volna nekik, hanem ajánlott levélben felszólítani öket, hogy a szerzödés alapján X határidövel hagyják el a lakást.
Amennyiben nem teszik, neked jogod van hatósággal kirakatni öket, az, hogy ök hová mennek, magánügyük.
Attól még, hogy ezt kötöttétek ki, ez így nem érvényes.
A Lakástörvény megmondja, hogyan lehet felmondani nekik - ezt kell követned.
A felmondás hatályosulása után kiürítési pert indíthatsz a bíróság előtt, majd, ha az ítélet jogerős lesz, végrehajtást.
Végrehajtani viszont csak a kilakoltatási moratórium leteltével lehet majd, ha addig önként nem távoznak.
Teljesen mindegy, van-e lakcímkártyájuk. Semmivel sem vagy előrébb attól, hogy nem engedted bejelenteni a lakcímüket. Van jogalapjuk a lakás használatára (bérleti szerződés), és van birtokvédelmi joguk is. A bérleti szerződést te legalább 3 hónapos felmondási idővel mondhattad volna fel; ha ennél kevesebb van kikötve a szerződésben, az sajnos érvénytelen. Remélem, határozatlan idejű a szerződés, máskülönben, ha fix időre kötötted, akkor sehogyse tudod felmondani, ki kell várnod a lejártát.
Mit tudsz csinálni? Mondd fel a szerződést érvényesen és bizonyíthatóan (tértivevényes ajánlott levél!), várd ki a felmondási időt, és ha nem mennek ki, indíts lakáskiürítési pert. Ha meglesz a jogerős ítélet, mehetsz a végrehajtóhoz. Kilakoltatási moratórium alatt nincs végrehajtás, de nyugi, mire kezedben lesz az ítélet, az idei moratóriumnak már régesrég vége lesz, sőt, lehet, hogy a következőnek is.
Vannak más, erőszakos módszerek is, de azokkal általában büntethetővé teszed magad. Te tudod, akarsz-e magadnak feljelentést, én nem ajánlom.
És végül a legfontosabb: soha többé ne add bérbe a lakásodat, ha bármikor hirtelenjében szükséged lehet rá!!!
Ismét sok orbitális baromság, de akad köztük akinél ott az igazság.
Szerződtél magánokiratban. Na ez a problémád. Ha ugyanis a rendes, vagy a rendkívüli felmondásnak nem tesz eleget a bérlőd, akkor az nagyon sokban lesz neked. Pert kell nyerned ellene.
Közben nem rakhatod ki a bérlődet, mert védi a birtokvédelmi joga.
Ezért szerződünk közokiratban. Így egyből ott vagyunk, mint ha már meg is nyerted volna a pert.
Veszprémben nemrég egy tulaj 3 évig szívott mire újra övé lett a lakás (ill. a romjai)
Az jó nagy balek aki vár éveket és pereskedik a saját lakásáért! Oda kell menni feltörni a zárat ,vagy ha van kulcsod és remélem van, akkor egyszerűen bemenni. Két tanúval fényképezővel kipakolni a cuccait bedobozolva, ne mondja ,hogy elloptad a Picasso festményét ,aztán beköltözni ,és zárat cserélni . Jóccakát.
Aki meg hülye, az rohangál az ügyvédek zsebét tömni.. Ha jön hepciáskodni két markos legény "bézbózütővel" meg 2 rottweilerrel majd elveszi a kedvét a behatolástól. Ez a nagy büdös igazság ,lehet lepontozni. Aztán nála a labda , ő majd rendőrt hívhat ,de semmit nem tud felmutatni, a tulajt a rendőrség nem fogja kilakoltatni ,mert egy akárki lenget egy papírt nekik!Pereskedhet ,ha akar évekig, de esetleg 4 év múlva kapsz egy ejnyebejnyét ,meg valami kis lófütty pénzbírságot, de a lényeg ,hogy addig és az után is tied a lakás.Ez ilyen kinn a bárány benn a farkas játék, sajnos elbaxott a jogrendünk a tulajdont nem védi.
Az albérleti szerződésben milyen határidőben egyeztetek meg? A bérleti szerződést önállóan vagy ügyvéd segítségével írtátok? A családodból összeszedsz jó pár markos embert és együtt elmentek átadni a lakódnak a felszólítást + hívsz tanút a lakóházból valamelyik szomszédot. Ha nem sikerülne ezen a módon megegyezni az albérlőddel akkor elmégy a lakóhelyedhez legközelebb eső ügyészségre és tanácsot kérsz tőlük.
+
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!