Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Kérem hogyan kaphatok zseméjy...

Melinda Vaszin kérdése:

Kérem hogyan kaphatok zseméjy igazolványt. Kaptam lakcim igazoló hatósági igazolványt és utlevelet Továb mit kell tennem?

Figyelt kérdés

#igazolvány #szeméjy
2013. aug. 12. 10:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Hívj fel egy közeli okmányirodát és mondj, hogy szeretnél személyit csináltatni, adnak egy időpontot, odamész magaddal viszed a lakcímártyádat ( lehet, hogy még mást is kell ez nem biztos) és lefényképeznek, aláírod és majd 2 hét mulva postázzák.
2013. aug. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
A járási hivataloknál működő okmányirodákban készítik a személyi igazolványt. Legtöbbször előzetes bejelentkezés szükséges, érdemes időpontot kérni, mert most lehet, hogy lassabb az ügyintézés a szabadságolások miatt.
2013. aug. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Okmányirodában már voltál?


Nekem úgy volt hogy telefonon időpontot kértem.Elmentem lefényképeztek, 3 papírt alá kellett írnom, adták a lakcímkártyát és mondták ,hogy 2 hét múlva postázzák a személyit.Meg is érkezett két hét múlva (1-2 nap késéssel)

2013. aug. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Magyar állampolgár vagy? Mert a kérdésed alapján ez nekem kétséges. És személyi igazolványt csak akkor kaphatsz, ha az vagy.

Egyébként a lakcímkártyát és az útlevelet az okmányirodában csinálták, akkor miért nem igényeltél személyit is? Első igényléshez születési anyakönyvi kivonat kell (bizonyítani kell, hogy magyar állampolgár vagy), de talán az útlevelet is elfogadják, illetve kell a lakcímkártya is. Ha elveszett igazolványt szeretnél pótolni, akkor is hasonló a helyzet, de kérdezz rá mindenképpen az illetékes okmányirodában.

2013. aug. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!