Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehetne tenni, ha a...

Mit lehetne tenni, ha a szomszedom kamerát tett fel, és olyan magasan van, hogy az udvarom egy részére is belát vele?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy szomszédunk, akivel elég rossz a viszony pár éve, két normális mondatot nem tudunk már beszélni egymással. Én tudom őket levegőnek nézni, de a feleségem nem, sokszor morgolódik miattuk. A legujabb probléma, hogy feltettek egy kamerát a házukra, olyan magasságba, hogy ha én az udvaron állok (ahova eddig nem láttak át), látom a kamerát. Fogalmam sincs, hogy ez tényleg belát-e hozzánk, de logikusan úgy gondolnám, hogy ha én látom (és nem túl jó a szemem 😄) az is engem, mert nincs annyira messze tőlem. Ránézésre olyannak tűnik, ami 360 fokban körbeforog. Jegyző kezeit mosta, hogy nem az ő dolga, NAIH felé irányított, ott meg közölték, hogy bizonyítsuk, hogy a kamerával kukkolnak és rögzítik is, egyébként elutasították rögtön a kivizsgálás kérelmét. Ezt nem igazán tudom, hogy lehetne kivitelezni, nem fognak beengedni a házba, ha mondom, hogy muti, mit láttok. 🤣 Amúgy is, még ha nem megfigyel a szomszéd, hanem simán csak ránk lát, miközben napozunk vagy egy alsógatyában kilépek, épp elég zavaró. Szerintetek ezzel mit lehetne kezdeni?

júl. 30. 15:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Háromezer forintért vettünk álkamerát, mindenki azt hiszi, hogy igazi.

Vegyél egyet és tedd fel úgy, hogy azt hihessék, őket is figyeli. Ha reklamálnak, rámutatsz az ő kamerájukra.

júl. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Még a rendőrség maradna a képmáshoz való jog megsértése miatt, de bizonyíték nélkül onnan is elhajtanak valószínűleg. A NAIH azért eshetett ki, mert ez magáncélú adatkezelés magánterületen, nem esik a GDPR alá.

Konfliktus nélkül azt tudod csinálni, hogy addig emelsz a kerítésen a kamera látószögében, amíg tényleg nem lát semmit.


Vagy tényleg kénytelen leszel rákérdezni, esetleg utalni rá, hogy nem szeretnétek semmilyen formában a képbe kerülni, és lehetőleg ezt oldja is meg - neked ehhez törvényben biztosított jogod van, és nem csak azért vergődsz, mert épp rád jött. És ez meg is oldható, még a leggagyibb noname kínai kamerák szoftverében is van maszkolási mód, ahol egy négyzethálós területen be lehet a négyzetekben jelölni, hogy mit takarjon ki feketével. Megint ott bukik el, hogy vagy elhiszed, hogy ezt megcsinálták, vagy nem.

De technikailag létezik olyan, hogy ugyan átlátna a kamera a kerítésen túl a te magánterületedre, azt mégsem teszi.

Szintén már a gagyi kamerákhoz is tartozik telefonos alkalmazás és élőkép/felvétel visszanézési funkció, tehát ott helyben meg tudná mutatni a szomszéd neked mi a helyzet, ha nincs takargatni valója. Csak hát feléd semmiféle elszámolási kötelezettsége nincs.


Ha sehogy máshogy nem sikerül szót érteni, akkor marad a jogérvényesítés. Csak feltételezni tudom, hogy ha feljelentés történik, akkor a rendőrségnek be kell kérnie a bizonyítékokat vagy meghallgatni a feleket és tanúkat. És már egy ilyen ügy említése elég szokott lenni ahhoz, hogy megváltozzon a hozzáállás a dolgokon, esetleg a kamera is újra legyen pozicionálva, még mielőtt elkezdődik bármi. Egy rendőrségi ügy akkor is bosszúság és stressz, ha ártatlan vagy.

júl. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lézer
júl. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Teszel egy szép nagy kertivázát a kertbe dekorációnak, lehetőleg olyat, ami tükrökkel van kirakva, mint egy diszkógömb. Vagy legalábbis erősen visszaveri a napfényt a felülete. Gondoskodsz róla, hogy a tükörből visszaverődő napsugarak mindig a a kamera felé verjék vissza a napsugarakat. Vagy építesz a kertbe egy üvegezett teraszt, esetleg egy kis apró üvegházat a palántáknak, vagy csak simán úgy nyitod ki a házad ablakát, hogy a kamerába tükröződjön a fény. Tegyél valamit a kertbe, ami elvakítja a kameráját. De úgy, hogy ne legyen egyértelműen bizonyítható, hogy szándékosan azért tetted pont oda és pont úgy. Te csak ártatlanul kitettél egy dekorációt a kertbe. Vagy odaépítettél valamit, amiből pont megcsillan a házuk felé a fény.

Vagy ha ez nem, akkor marad a kerítés magasítás.

júl. 31. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat, nagy segítség volt, majd leírom, mi lett a folytatás!
júl. 31. 15:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!