Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szerintetek milyen ötlet...

Szerintetek milyen ötlet leköltözni a Balatonra szezonon kívülre?

Figyelt kérdés
júl. 24. 16:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom akkor kevés a munkalehetőség.
júl. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, pontosan hova. Kisebb településeken a helyi boltok nagyon drágák, városokban, ahol az áruházláncok jelen vannak, ott azért kicsit olcsóbb az élet.

Munkahely valóban kevés van.

júl. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
75%
júl. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha van munkád, akkor teljesen jó ötlet. Meg ha van kéró...
júl. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%
Nyilván nem látok bele minden balatoni település életébe. Balatonszemest ismerem picit jobban, de ott sem jártam már évek óta. Amit lehetett látni, hogy szezonon kívül kb. síri csend és hullaszag, max. néhány építkezés a Kistücsök környékén vagy a parthoz közel. A közértek emberibb időben, normális nyitvatartással csak a nyaralószezonban vannak nyitva, van, vmi nincs is addig nyitva. Elöregedő lakosság. Normális nagybevásárláshoz mindenképp le kell utazni mondjuk Balatonlellére, mert ott van Lidl vagy Tesco (lehet, mind a kettő, már nem emlékszem, és lusta vagyok most megnézni :D). Kultúrprogram vagy szórakozás az kimerül a kocsmában évközben, és nyáron néhány művházas, falunapos jellegű programban, vagy utazni kell. Mozi az kertmozi nyáron. Munkalehetőség helyben nemigen van. Pozitívum az, hogy még ingyenes a strand, amíg nem teszi rá Lölő a mancsát. Polgármesterekkel szinte csak a botrány meg a mutyi.
júl. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%

Én laktam az egyik Balaton déli partján lévő kisebb városban(de inkább falu).11 évig laktam ott.

Tavasz-ősz akkor volt munka,akkor mindenkinek minden azonnal kellett.Nyáron,ha csak nem vendéglátós vagy,akkor kicsit kevesebb a munka,mert nyaralnak és pihennek az emberek.

Tél szó szerint halál,az összes szezonális kereset elmegy a téli életre.Talán egy két nagyobb városban lehet fix munkahelyet találni,Siófok,Füred,Keszthely.

E mellett a balatoni emberek munka és életfelfogása kicsit másabb,mint az átlag,én ezt vettem észre,ott minden arról szól,hogy "jön a nyaraló vendég,aki fizet mint vaddisznó és tele leszünk lóvéval"(lásd:Zimmer Feri filmszatíra),de amikor a balatoni embernek kell kiadni pénzt valamire,az legyen "ingyééééé,vagy kicsit ócccsóbban" :D

Ezért adtam el a házamat és jöttem fel (vissza) Budapestre.Itt nem panaszkodom,immár 13 éve tele vagyok munkával télen nyáron.

Lakásfelújításokkal,belsőépítészettel foglalkozom.

júl. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Siófokról lenne szó. Attól tartok hogy nem lenne munkalehetőség. Nyáron ez nem kérdés, szezonban mindig sok az állás, ez viszont necces.
júl. 24. 17:30
 8/13 anonim ***** válasza:
Nyáron sok az ember, sok a program. Turizmusban van munka lehetőség. Szép kirándulóhelyek vannak. Télen elég kihalt, kevés a program. Általánosságban pedig kevés a munkalehetőség. Ha csöndre vágysz és szép környezetre és szeretsz kirándulni akkor ajánlom.
júl. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

6 vagyok.

Siófok nem olyan nagy város.A vállalkozói kör ki van épülve,akik télen is tudnak dolgozni,kapnak munkát.

Egy "idegen valaki" nem fog ott megélni télen.

Nem tudom mi a szakmád és mit szeretnél ott dolgozni,de én nem ajánlanám,hogy oda költözz.

Anno én is büszke voltam a balatoni "ottélésemre",de semmi pénzért nem mennék vissza lakni.Persze nyilván úgy,hogy a napi munkám biztosítva legyen.

júl. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én a déli parton lakom, 1 km-re a strandtól, de nem fürödtem a a Balatonban 15 éve. Nyáron hatalmas tömeg, télen meg ugyanolyan mint bármilyen másik faluban. Annyi még hogy szezonon kívül bezár mindegyik bolt itt.
júl. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!