Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Költöznétek Csepelen panelba?...

Költöznétek Csepelen panelba? Milyen a szomszédság?

Figyelt kérdés

Gyerekként laktam panelben, de kb. 8 éves korom óta nem, így érthetően nem túl relevánsak az emlékeim. Más típusú társasházakban igen, azzal nincs bajom, de a paneltól kicsit tartok. Pláne Csepelen.

Viszont a pici garzont egy 1+2 szobás nagyobb lakásra cserélhetném, ami nagyon csábít.

Kicsit tartok a szomszédoktól is, meg a csótányoktól, ágyi poloskáktól főleg.


júl. 22. 18:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Én gyerekkoromtól itt maradtam. Csak a csótányokkal, a poloskákkal, és a házvezetéssel van problémám. Vagyis állítólag egyedül csak én írtottam ki a poloskákat - ráadásul piti módszerrel és kevés ráfordítással. Gőztisztító. Illetve az egyik falrész hibája miatt átrendeztem a szobámat, de alapvetően is akartam. Ott az alsó szomszédtól jönnek a poloskák. Mivel tulajdonos, nem tesznek ellene semmit. Csótányok pedig csak ott nincsenek, ahol külső szeméttárolás van. Itt sem érti a házvezetés, hogy csak a bérlők bántásával semmire sem jutnak így.
júl. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%
Én alapból már csepelre se költöznék
júl. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
Ha a másik opció a hajléktalanság lenne akkor igen, vagy egy nő miatt esetleg.
júl. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
Nem mindegy, hogy az Árpád utca környéke vagy az Erdősor úti lakótelep.
júl. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Kossuth Lajos utca. A Karácsony Sándor utcai hévmegálló magassága kb.

Vannak Csepelen rokonaim, de a kertes házas részen kifele, az azért jóval másabb. De korábban dolgoztam a "nyócban", szóval a környékről vannak elképzeléseim, hogy milyen lehet.


A poloskákat viszont nem vállalnám be, ez nem jó hír. :/

júl. 22. 22:54
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát én az átlag panelt soha életemben többet nem vállalnám be. Nincs szükségem a nyomorgásra. Főleg az alacsony belmagasság, ami nagyon nyomasztó, 190 centimmel.


Esetleg ha csepelen is van az a paneltípus, ami kelenföldön, az nagyon fullos. Menyecske utcában lakott egy rokonunk. Kb 20-30 centivel magasabb a belmagasság, a szobák tágasak. Nem volt az a nyomasztó panel érzés. Nem mondom, hogy tetszett, de azt már laknám.

(Most klasszik bérházban vagyok, 370 belmagassággak. Tökéletes 😅 )

júl. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
2019-ben jelentette be Müller Cecília, hogy egész Budapest vérpoloska-fertőzött és csótány-fertőzött. Én konkrétan látom, hogy ez semmit sem változott. Láttam nem egy járaton poloskát és arrébb álltam. Tehát itt nem Csepel a lényeges.
júl. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Poloskákat kórházból is hallottam már és illető onnan vitte el hazafelé, persze senki nem vállal felelősséget.
júl. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Uh, látod erre nem is gondoltam. Nálunk is - viszonylag - nagy a belmagasság, sima társasházhoz képest, olyan 3 méter körül talán (a 237-es könyvespolc tetején még bőven van hely).

Előtte én is régi típusú bérházban laktam, na ott meg aztán pláne. Szóval nekem ez a természetes, de volt már olyan ismerősöm, aki szóvá tette, hogy jesszus mekkora a belmagasság nálunk.

Köszi, hogy behoztad ezt a szempontot is!

júl. 23. 10:24
 10/11 A kérdező kommentje:

7, Most Zuglóban lakom, csótány nálunk nincs (legalábbis nem tudok róla). Csak a hangyákkal vívok vég nélküli harcot.

Ágyi poloskánk egyszer volt, máig nem tudni, honnan került haza. Szerencsére kiirtottuk, nem jött vissza, de ellenségemnek se kívánom. Sose költöznék olyan helyre, ahol állandó fertőzésesély van a szomszédtól. Ezért félek. :(

Tudom, hogy ez nagyvárosi ártalom, de én egész életemben pesten éltem, sose volt ilyen gondunk. Csak akkor egyszer, 2020-ban.

júl. 23. 10:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!