Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » 13. kerület vagy 7. kerületbe...

13. kerület vagy 7. kerületbe érdemes egyedülálló férfiként költözni?

Figyelt kérdés

Nem párkapcsolati szempontból írtam, csak leírásomból adódik.

Garzon lakást keresek, és jelenleg a munkahelyem a 13. kerületbe köt, de lehet később váltanék. Azt látom, hogy a 7. kerületből főleg csak busszal tudnám megközelíteni a jelenlegi melóhelyemet (Szegedi út).

200.000 Ft + rezsi a keretem, nagyjából mindkét kerben látni ezért elég sok lakást.

Azért húz a szívem a 13. kerület felé, mert akkor lehet, hogy akár biciklivel vagy 1-2 megálló ágán, akár még gyalog is tudnék melóba járni és nagy könnyebbség volna, ha nem kéne végre buszozzak hering partyba a 45 fokos bkk-n.

Viszont a 13. kerületben nincs sok érdekesség, legalább is nekem szürke. 1-2 park van a közelbe, de ennyi.

Viszont nem is vagyok egy nagy eljárós, biciklizni szeretek, azt viszont általában a rakparton szoktam csinálni a Duna közelében.


júl. 20. 20:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy, melyik része a 13-nak. Lehet 5 méterre a Körúttól, de lehet akár Újpest mellett is.
júl. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Általában a 13 szerintem messze jobb mint általában a 7, de persze, konkrét utca és konkrét lakás függvénye.
júl. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 7-be nem mennék,sok balhés figura meg getto az egész
júl. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

13-ban lakom, én szeretem. Ha valamit csinálni akarok, kb 5 perc sétán belül van olyan busz bármelyik irányban, amivel 15-20 perc alatt a belvárosban vagy akárhol vagyok. De amikor új munkahelyet kerestem, szinte bármelyik távolabbi helyre is el tudtam volna jutni max egy átszállással. (Nekem nem pálya 5x átszállni egy út alatt.)

A környék kulturált, néha van 1-2 gettós arc mert pont ott a Szegedi út környékén és onnan beljebb Zugló felé (?) már gázabb a helyzet és gondolom elsétálgatnak errefele (Duna irányába) is néha, de nem vészes.

júl. 21. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyik helyen sem lakom, de a 13. szerintem sokkal jobb, nyugodtabb, a 7.kerületen elég gyakran meg kell fordulnom, mindig az jut eszembe, hogy soha nem laknék ott.
júl. 21. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a személyes véleményeket. Én is a 13. kerület irányába húzok, és a józan ész is ezt diktálná részemre.


5-ös az a vicces, hogy nekem is volt ilyen gondolatom még régebben, mikor a 7. kerületbe először sétálgattam, hogy dejó, hogy nem lakok itt.. csak azóta már kicsit rugalmasabb vagyok Budapesttel. :D


De, ha érezhetően nyugisabb 13, amit nem tudok személyesen eddig, mert csak dolgozni járok az meg kb annyi, hogy 5-5 percet sétálok a busztól a melóig.


Akkor ráállok inkább a 13. kerületre, így egyszerűbb albérletet is keresni, hogy nem akkora halmazt kell böngésszek.


Köszi!

júl. 21. 09:30
 7/7 anonim ***** válasza:
13. kerületben nevelkedtem, szerintem nagyon élhető kerület. Esetleg érdemes belépni kerületi csoportba, és úgy informálódni apróságokról.
aug. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!