Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Budapest VII. kerület mennyire...

Budapest VII. kerület mennyire vészes este, főleg a KELETI PÁLYAUDVAR és a HŐSÖK TERE?

Figyelt kérdés
Iskolába járnék szeptembertől és vonattal járnék be a keletibe. Esti képzés lenne aminek a vége este 8, utána ki kellene sétálnom a keleti pályaudvarra és hazamenni a következő vonattal. Mennyire biztonságos? Mire érdemes odafigyelni? Mit vigyek magammal?

jún. 27. 12:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Sokan vannak ezzel így hogy 8 után végeznek és tömegközlekedéssel járnak haza. a 99.999%-uk még él. Azért nem egy háborús övezetben élünk szerencsére. Nagyobb eséllyel történik veled (akár nappal) baleset, vagy alakul ki valamilyen halálos betegséged minthogy valaki elkapjon este 8 körül az utcán amikor még kb elég nagy a forgalom is szóval, nem egyedül sétálgatnál a sötét sikátorokban :D Felesleges ilyenen aggódni.
jún. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
jún. 27. 12:38
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az 1-es jól írja. Keleti környéke kicsit neccesebb, sok a kéregető, részeg, kábszeres, de ez így van kb. minden budapesti csomóponttal, forgalmas helyszínnel. Szerintem ilyen szempontból rosszabbak a megállók, mert ott szabadon odaléphet hozzád és elkezdheti mondani, hogy mit akar/kér/világnézetét stb., nehezebb lerázni, míg menet közben egyszerűen továbbmész. Ne állj meg ha valaki odalép hozzád, mert 90%-ban nem a pontos időt szeretnék tudni, és utána már nyűgösebb "szabadulni". Egyszerűen csak menj tovább egy "sietek a vonatomhoz" vagy "nem érek rá" mondattal, max. utánad kiabál valami nem túl kedveset. Még jobb ha fülessel zenét, podcastot stb. hallgatsz (vagy csak be van dugva/fel van téve a fejedre) és a füledre mutatva megrázod a fejed és mész tovább.


Nőként 45 év alatt egy kezemen meg tudom számolni mennyi atrocitás ért, pedig egy időben azért sokat mászkáltam az éjszakában. Biztos szerencsém is volt, de egy-két erőszakosabb kéregetővel találkoztam, a legdurvább az leköpött, szerencsére csak a ruhámat.


A Hősök tere hogy jön ide? Az tök máshol van és turistahadakon kívül nincs ott senki/semmi.

jún. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
A lényeg h ne álldogálj, mindig úton legyél. Ha állok pl keletiben pár perc és oda jönnek a csovesek. Iszonyuan putris ez az ország, nem értem a külföldiek közül bárki miért jönne ide. Én keletiben elokádom magam olyan budos. Meg az összes csomópont. Pest a legfosabb város MO-n
jún. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%
Hetedik kerben iszonyú szűk utcák vannak és teli vannak szarva, fosva, nem férsz el, az autók miatt és a csovesek miatt is tömény bűz van. És egy rakás idiota külföldi előtted fog állni úgy h nem is észleli a tudata a környezetet, hogy te nem férsz el tőle, vagy létezik rajta kívül bármi az univerzumban. Én utálom ezt a környéket. A spanyolok meg csomó külföldi csak ordítva tud beszélni, valami süket meg hülye ott mindenki hogy üvöltéssel kommunikálnak. Én ezen is meglepődtem mikor elkezdtem pestre járni.
jún. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem vészes.
jún. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Budapest az egyik legbiztonságosabb város európában. Gyertek London külvárosába éjszaka ahol én lakom jelenleg 😅 amikor otthon voltam nyaralni bealudtam egy parkban a belvárosban részegen és azért ébresztették fel, mert megkérdezték minden rendben van-e. Táskam a földön volt és a kezembe adták, hogy nehogy elhagyjam.
jún. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha betartod az alapvető túlélős szabályokat, akkor igazából a keleti környéke se olyan vészes. Csak ahogy többen is mondják, maradj mozgásban, ha valaki akar valamit akkor határozottan zárd rövidre, ilyesmi. Ne legyél se túl kirívó, és ne tünj se túl félénknek vagy se túl arrogánsnak, mert többnyire ezeket szokták kipécézni maguknak a koldusok, lehúzós alakok, balhézós figurák. De alapvetően hasonló az egész szitu mint egy átlagos pesti csomópontban. Faluszélen sokszor sokkal veszélyesebb helyszínek vannak.
jún. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A hősök tere úgy jön ide, hogy ott van nem messze az iskola ahova járni fogok. Ha onnan busszal megyek a keletibe kb 50re érek oda és 10percem van felszállni a vonatra. Azalatti idő csak elég, hogy elérjem a vonatot nem?
jún. 28. 19:52
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok hasznos infót!
jún. 28. 19:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!