Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Zugivó alkoholista szobatárs?...

Zugivó alkoholista szobatárs? Mondanom kéne emiatt valamit neki?

Figyelt kérdés

Van egy szobatársam, aki igazán nem a barátom, de ez a második év, hogy együtt élünk az egyetemi koliban, mert igazából hasonló az időbeosztásunk, nem zavarjuk egymást, néha beszélgetünk, de igazából csak elvagyunk.

Annyira nem jár el sehová, viszont egyre gyakrabban észlelem azt, hogy olyan, mintha alkesz lenne. Nem jár el nagyon sehová, legalábbis hétköznap biztosan nem. Valahányszor olyan időpontban megyek vissza, mondjuk egy hétvége után, vasárnap, ami a szokásostól eltérő, mindig azt tapasztalom, hogy a kuka tele van sörös dobozokkal, alkoholos üvegekkel. A szomszédokkal közös hűtőben feltűnik egy csomó pia, ami péntek reggel még ott van, vasárnap késő délután már nincs, de a szomszédok csütörtökön elmentek és csak ez a csaj volt bent. Igazából mostanában már akkor is iszik, amikor bent vagyok, változó, hogy mit. Általában étkezéskor iszik alkoholt, meg tanulás közben. Konkrétan volt olyan, hogy megivott vagy hat doboz sört, miközben beadandókat írt, ami neki egy ilyen 8 óra volt aznap, csak kaja- meg mosdszünettel megszakítva.

Igazából baj nincs vele, nem hangos, nem hagy szemetet maga után, annyi hogy álmosabbnak tűnik, meghamarabb megy aludni. Többnyire olyankor iszik, amikor amúgy se beszélünk, mert tanul épp közbe, vagy filmet néz, szóval nem tudom, megmondani a beszéde alapján, hogy mennyire lehet berúgva. Meg azt tudom, hogy másnap sokkal fáradtabbnak, álmosabbnak tűnik olyankor.

Viszont aggaszt egy kicsit a helyzet, ez túl soknak tűnik. Néha ilyen small talk közbe rákérdezek, hogy ment neki a vizsga/új, vagy milyen lett a beadandó. És meglepően jó jegyei vannak mostanában is, pláne ahhoz képest, hogy ennyiszer iszik, sőt ,kb csak négyes-ötös a legtöbb jegye, pedig szerintem idén egy vizsgán se jelent meg úgy, hogy ne lett volna másnapos. Hasonló szakon vagyunk, vannak közös tárgyaink, tudom, hogy nem olyan szakos, amire ráhúzzák az emberek, hogy büfészak. Konkrétan volt olyan, hogy egyszerre mentünk vizsgára, ő totál másnapos volt. Azon az időponton a többség bukott, lett pár kettes, még kevesebb hármas, meg egy ember ötössel ment át. És basszus, a legnehezebb szórótárgy vizsgáján megjelent másnaposan, erre levizsgázik ötösre. Ha nem látom, nem hiszem el, hogy ez lehetséges.

Szóval amúgy kívülről nem látszik, hogy gond van vele, csak így egy szobában lakva elég aggasztó ez a látvány.

Mit gondoltok? Tennem kéne valamit?


jún. 2. 23:02
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Nekem konkrétan rokon lakótársam ilyen. És nagyon nehéz erre mit mondani. Esetleg felajánlhatod, hogy segítesz ha kéri, de ezt így kb ismeretlenül nagyon kényes hogy kezelni.
jún. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
Ketten vagytok egy szobába?
jún. 3. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
12%

Szerintem az átlagnál 3-szor annyi agysejtje van,így piálással is okosabb mindenkinél,nem úgy mint a #2-es,hogy azt a kiba. ban-ben ragozást sem ismeri(szobábaN).

Hagy igyon,hát szereti a tütüt és akkor mi van. :D

jún. 3. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%

Ezt úgy hívják, hogy magasan funkcionáló alkoholista. Ha valóban alkoholbeteg, akkor ő ez a típus. Az ilyeneknek nagyon későn tud eljönni a mélypontjuk, sokáig húzzák.

Mindent megcsinál, jól teljesít, hajtja még előre a függése tárgya, de ez max. pár év. Hamarosan eljön a kiégés, a fájdalom, a reménytelenség. Lehet, hogy már most is ott van benne. Nem beszél róla, tagadásban van, menekül. Ezt meg úgy mondják, hogy nem ivott még eleget.


Hogy mondanod kéne-e valamit? Úgy érzed, hogy segítened kell? Csak azzal tudsz, hogy nem támogatod ebben. Nem iszol vele. Nyitott maradsz arra, ha beszélgetni akar, főleg érzésekről. Esetleg beszélhetsz arról, amit itt írtál: hogy aggódsz érte. Látsz olyan jeleket rajta, ami miatt feléledt benned a féltés. De több mint valószínű, hogy erre is hárítani fog.


Egyszer majd talán rátalál egy felépülő csoportra, ha felismerésekre jut és segítséget kér. Ennyi van sajnos.

jún. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
21%
Az alkohol sosem a probléma, hanem embertípus válogatja. Az alkohol sokszor gyógyszer is, mint pl. az Unicum, és legnagyobb költőink is ittak, főleg 80%-os abszintot. Alapvetően a probléma az, hogy az ember milyen, mit hoz ki belőle az alkohol, vagy miért iszik.
jún. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!