Hangoskodás társasház körfolyosóján. Melyiket választanád?
1. Hangos körfolyosó. Mindenki szabadon beszélgethet a körfolyosón. Te is. Akár menés közben, akár a lift előtt állva, akár egyedül, telefonon keresztül. Ez nyilván behallatszik a lakásokba.
2. Csendes körfolyosó. Mindenki törekszik arra, hogy ne beszélgessen a körfolyosón. A járdán még beszélgettek, csendben bejöttök a házba, és legközelebb a lakásban szólaltok meg, miután magatokra csuktátok az ajtót. Te is, és a vendégeid is. Ez azt jelenti, hogy a lakásokba gyakorlatilag csak gyerekek hangja (nem mindig könnyű őket fegyelmezni), vagy elvétve valami nélkülözhetetlen beszéd fog behallatszódni (pl. bútorszállításnál: "vigyázz a sarkára!").
Aki szavaz, azt is vegye figyelembe, hogy mit tud vállalni, és ne csak azt, hogy mit vár el. Utóbbi szerint elég egyértelmű eredmény jönne ki: csendet kérünk, de nekünk mindent legyen szabad.
Te csendben maradnál, de a többiektől kérnéd, hogy beszélgessenek a körfolyosón, hogy a lakásodban legyen élet? Ez érdekes.
- A szomszédok is behallatszódnak, az nem elég?
- Ha bekapcsolsz egy kis zenét fülhallgatón, az nem oldja meg?
Így lehetne másoknak csend, de neked is jó lenne.
#1 vagyok.
Dehogy. Pont az a lényeg, hogy senki nem mondja meg senkinek mit csináljon. Tudom vállalni, hogy csendben vagyok, de nem szeretném, hogy erre mindenkinek figyelnie kellene (beleértve a szomszédokat), mert ez csak feszültséghez vezet. A lépcsőházban érezze magát mindenki kvázi otthon.
Nem érdekel mi hallatszik be.
De, nincs bajom a csenddel sem. Csak a görcsös csenddel.
Miért csak az az opció van, hogy hangos legyél vagy csöndben legyél a körfolyosón?
Miért nem lehet pl. kulturált hangerővel beszélgetni?
Nálunk ez soha nem volt probléma. Nem kellett lábujjhegyen járni mégse zavarjuk egymást.
Laktam körfolyosós házban. Igaz, a földszinten, a belső udvar alján, de ez a lényegen mit se változtat. Jó viszonyunk volt a szomszédokkal, pl. beköszöntünk egymásnak a nyitott konyhaablakon, vagy bejárati ajtón (!) keresztül. (az enyém volt a "kicsi" lakás, melynek az előszobája volt egyben a konyha is, és aztán következett a szoba, így udvarra néző konyhaablak nem volt).
Az se zavart, hogy amikor az ajtó nyitva volt, bejárt a "ház macskája", a Lajos (tényleg kandúr volt), és kaját kunyerált. Egy idő után kapott vizestálat is, meg némi szárazeledelt. :)
De a földszinti nénik és bácsik (mert ők ilyen 65-85 évesek voltak) tapintattal voltak, figyeltek rám,vagy mi, mert hát ugye nyilvánvaló volt a mozgásom alapján, hogy járok éjszakára is dolgozni (12 óráztam akkoriban: 1 hét nappalos, 1 hét éjjeles)
Na szóval, mikor reggel vetkőztem, meg készülődtem lefeküdni, bizony párszor hallottam a leghangosabbik nénitől, hogy "csendesen legyetek, a *** (nevem) most éjszakás, hadd aludjon!"
Ettől független ha mondjuk csak nap közben akartam szundítani kicsit szabadidő alatt, nem zavart a zsizsegés.
Én a hangosat.
Az ember fogja fel hova költözik, és ez mivel jár.
Mindenféle izéség nélkül, aki full csendet akar, az költözzön vidékre, tanyára, alakítsa úgy az életét.
Ha városban, társas házban élsz, ott lesznek emberek. És a legtöbb ilyenbe ha a lépcsőház behallatszik, a villamos, az óvoda, a sziréna, a forgalom, és a sarki kocsma is be fog.
Ha annyi eszed van, hogy a vasúti sín melletti házba költözöl be, anélkül, hogy meghallgatnád milyen csúcsidőben, az a te butaságod.
Ha nem néztél utánna, hogy hol laksz, ne hisztizz.
Az egyetlen jogos ilyen az, ha a beköltözés után nyílt mellette szemétégető, épült elkerülő út stb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!