Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nyíregyháza/Debrecen/Szeged...

Nyíregyháza/Debrecen/Szeged közül melyiket és miért választanád letelepedésre? Te és néhány (megkérdezett - köszönöm ezért a fáradozást!) ismerősöd. Néhány mondatban indokold/indokolja miért. Ha CSAK ezek közül lehet választani, nem a megszokott.....

Figyelt kérdés

Ha csak ezek közül lehet választani - nem a megszokott, nyugati, Sopron/Esztergom/Budapest "álom"-desztinációkból. Megvan az okom, és nem fejtem itt ki, hogy miért e három város, VAGY a környékük az én "álom"-célpontom letelepedés miatt.


De...


Mindháromnak látom előnyeit és egyben hátrányait is, így mostantól érdeklődve várom kik és miket emelnek ki, hogy ha már kénytelenek e háromból választani, akkor mely előnyök miatt választanák azt, amit (majd ajánlani fognak).


Kisebbség e három város bármelyikén okoz gondot (ha igen, a költözés miatt mely részeket kell azonnal elfelejteni) betörések, utcai támadások, ártatlanok fenyegetése pl. ittas állapotban - ezek tekintetében?


Köszönöm, hogy végigolvastad - azt pedig kiváltképp, ha leírod néhány mondatban miért választanád Te, és ismerőseid közül néhányan e három város (vagy ezek környékének) valamelyikét!



2021. júl. 27. 18:00
 1/5 anonim ***** válasza:
87%

Nyíregyháziként nem mondok rosszat a városomtól, de oda nem sok értelme van letelepedni. Egyetemre előbb Bp-re jártam, most 2 éve Debrecenben tanulok. Az a város sokban hasonlít a fővárosra, szerintem modern és jó lehetőségek vannak. Ugyanakkor szerintem nagyon jellegzetes egyetemváros. A téli, tavaszi karantén alatti időkben, amikor az én szakomon személyes órák/vizsgák voltak, nagyon furcsa volt napközben úgy villamoson utazni, hogy 1-2 másik ember volt rajta. Ennek persze lehet az is az oka, hogy az emberek felelősségteljesen otthon maradtak, de ez inkább azt mutatja, hogy a népesség nagyon nagy százalékát teszik ki a hallgatók. Viszont nagy a piac, sok munka van és szép város.


Szegeden sajnos nem voltam. Tudom, hogy az is egyetemváros, így a fent leírtak könnyen igazak lehetnek Szegedre is, de személyes tapasztalatom nincs. Azt tudom viszont, hogy sok pesti szereti Szegedet (aminek könnyen lehet a kisebb távolság is az oka).


Kisebbség mindenhol van szerintem. Nyíregyházán egy olyan lakótelepen nőttem fel, ahol pár többnyire szociális lakások vannak kiadva az arra rászorulóknak, közöttük pedig sok a kisebbség. Korábban Chicago-negyednek becézték, vagy talán még most is. De bármilyen fura is, ennek ellenére sosem féltünk kimenni este 10 után sem vagy még később az utcára. De biztos megvan minden városban az az utca, ahová nem mész ki egyedül sötétedés után.

De Nyíregyházát tényleg ne válaszd, hacsak nem kapsz valami nagyon jó állásajánlatot vagy ilyesmi.


Debrecen és Szeged között pedig nekem a családtól/barátoktól való távolság döntene.

2021. júl. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

Szeged egy nagyon jó hely!

Városias, tele fiatalokkal, kiváló tömegközlekedéssel, viszonylag jó közbiztonsággal - és hát a Tisza az egy hatalmas ajándék. Nagyon rendben van a város, tiszta és virágos. Nagyon szerettem ott élni.

Mégis Debrecenben kötöttem ki, mert itt kaptam olyan állást, amiről álmodtam. Mert munkahely az van Debrecenben.

És nagyon sokat jelent a működő repülőtér: ezt csak Debrecenben tapasztaltam meg, és ezt más vidéki városban el sem tudják képzelni, hogy mekkora lehetőség van benne.

Itt is jó a tömegközlekedés, és nagyon jó a közbiztonság.

Hátránya, hogy igen drága minden, a lakhatástól a parkolásig.

Nem tudok no-go zónáról.

Nyíregyházán kétszer voltam eddig: a város nyüzsgő és terjeszkedő. Felveszi a versenyt bármelyik Nyugat-Magyarországi megyeszékhelyjel.

Amitől eldobtam az agyam, az Sóstó és ott az Állatkert! No az világszínvonal, nem is hinné az ember hogy Magyarországon van! (mindenkinek meg kell néznie - csak rengeteg idő kell hozzá!)

Szóval: én érzelmileg Szegedet javaslom, de ha az eszemre hallgatok, akkor Debrecen. Nyíregyházán nincs a végzettségemnek megfelelő álláslehetőség, és a városról sem tudok többet attól, mint amit 2 nap alatt meg lehet tapasztalni. Az tény, hogy Debrecen árnyékában is meglepően gyarapodik.

(a fentieket minden politikai irányultság nélkül írtam)

2021. júl. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%

Nálam Debrecen és Szeged a TOP2 város. Debrecenben az tetszik, hogy kb. Pest, csak sokkal kultúráltabb, az egyetem is rendben van szerintem, most végeztem ott szakmérnökin.


Szeged kultúrális okokból tetszik, rengeteg program van állandóan, a cukrászdáikat is imádom (bár ez csak azért említendő, mert hobbicukrászkodom). Természetes Szeged is csodás.


Nyíregyen ősidők óta nem voltam, de néztem ott egy képzést, szóval ki tudja... :)

2021. júl. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
26%
Ezek közül csak Szeged az amit városnak is lehet nevezni. Debrecen egy nagy falu, soha nem is lesz más egy hatalmas ganészagú porfészek az egész, rettenetesen túlárazott lakhatással. Az egész város primitív, igánytelen, ostoba emberekkel van megtömve, most már megjelentek a pénzes cigányok akik szépen viszik le az egyébként se magas kultúr színvonalat. Nyíregyháza hasonló, csak még kisebb és még elmaradottabb és még messzebb van Budapesttől és a Dunántúltól, na és még nagyobb arányban vannak jelen a fogalmatlan de szavazóképes állampolgárok. Viszont valamivel szebb a környezete és ott van a közelében Tokaj ami már majdnem hegy, de leglább lerészegedésre alkalmas. Szeged az egyetlen ezek közül ami nemcsak városnak van nevezve de az is. Van rendes belvárosa ahol rendes belvárosi épületek vannak és belvárosi hangulat is van. Ott van a Tisza, ami hatalmas előny a másik két város 0 természeti és vizuális értékével szemben. Ja és közeleg az idő amikor a fityesz kormány bukik és a 3 város közül egyedül Szeged ellenzéki.
2021. aug. 1. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
65%
Nyíregyházi vagyok, én innen biztos el fogok költözni. Nincs itt szinte semmi szórakozásra alkalmas hely, mindig Debrecenbe járunk el szórakozni. Szerintem Szeged és Debrecen egy szinten vannak, de én Szegedet választanám, mert zöldebb helynek tűnik, mint Debrecen.
2022. ápr. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!