Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Egyetemen könnyű barátokat...

Egyetemen könnyű barátokat szerezni?

Figyelt kérdés

Van egy olyan gyanúm, hogy idén sem lesz gólyatábor és én most érettségizek, jövőre kezdem (ha minden összejön) az egyetemet, ezért érdeklődnék, hogy mennyire egyszerű így ismerkedni, menyire nyitottak és barátságosak az emberek?


A középsulis osztálytársaimmal eléggé eltávolodtunk egymástól a karantén miatt és már alig beszélnek az emberek egymással (ez nem csak rám igaz, hanem kb mindenkire). Nagyon szeretnék sok új barátot szerezni, akikkel azonosak az érdeklődési köreink. Mennyire nehéz? Vannak közösségi programok? Vagy csak az órákon találkozunk a szaktársakkal?



2021. ápr. 22. 22:12
 1/4 anonim ***** válasza:
98%

Én kihagytam annak idején a gólyatábort, és semmit nem vesztettem vele. Sokkal könnyebben ment számomra az egyetemen az ismerkedés. Egyrészt azért, mert végre megszabadultam a gimis osztálytársaimtól, jobban el tudtam engedni magam, teljesen tiszta lappal indultam, senki nem ismert. A hallgatók többsége pedig szintén izgult az első napokban, nekik is új volt ez a környezet. Az órákon mindig más emberekkel voltam, így többeket megismertem. Aztán nyilván együtt is kellett dolgozni 1-1 projekten, akkor az megint összehozott bennünket. Szerveztek az elsősöknek kocsmatúrákat, voltak egyetemi bulik is, szóval volt program bőven. Mindenki közvetlen volt, barátságos. Sokkal könnyebb egy beszélgetést is elkezdeni.

"Neked is itt lesz órád?" "Megkeressük a termet?" "Melyik szakon vagy?" Stb. Ezer kérdést fel tudtok tenni a másiknak, mert már felnőttként mentek oda, és mivel azonos szakon tanultok, az érdeklődési körötök is nyilván egyezik valamennyire.

Nekem személyszerint könnyebb volt egyetemen barátságokat kötni, mint a gimiben.

2021. ápr. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%

Engem általánostól kezdve gimi végéig utáltak az osztályban és elég keményen szivattak, ráadásul alapból eléggé "socially awkward" vagyok és szerintem van egy enyhébb diagnosztizálatlan autizmusom is. Egyetemre konkrétan úgy mentem, hogy biztos ott is be fognak szólogatni és ugyanaz megismétlődik, mint előtte.

Ehhez képest 2 nap múlva már volt 3 "barátom" a csoportomból, akikkel együtt ültem órákon meg ilyesmi, meg más szakokról is szereztem pár ismerőst. Hidd el, ha nekem ment, neked biztos jobban fog menni :D

2021. ápr. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Sunshinedoll ***** válasza:
98%

Szerintem könnyű, bár függ attól, mekkora az évfolyam, illetve mennyire állandó a csoportbeosztás, de amúgy nem nehéz egyáltalán, szerintem könnyű egyetemen barátkozni, mert az egyetem, az órák és előadások mint közös pont ott van, és baromi könnyű ezzel barátkozni és azért is, mert - főleg az elején - mindenki más is barátokat keres hozzád hasonlóan.

Onnantól kezdve meg már a többiek ismerőseit is könnyű megismerni, csak kicsit nyitottnak kell lenni.

2021. ápr. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
86%
Nekem szociális élet szempontjából pont az egyetemi éveim a legrosszabbak :D Én nem tudtam elmenni a gólyatáborba, ezért az orientációs napokon és az első napokban találkoztam először a szaktársaimmal. Hát, kb. mint akit levegőnek néztek... mindenki kizárólag azoknak köszönt, azokkal beszélgetett, azok mellé ült le stb., akiket már ismert (pl. sokan nálunk egy középiskolából jöttek, többen régi barátok vagy akár csak a gólyatáborban találkoztak) és én hiába próbálkoztam, nem voltak rá vevők. Erre szokták mondani, hogy ez csak az első nap, mindenki ragaszkodik a sajátjához, majd lassan nyitnak mások felé is stb., de nálunk a harmadik évben is ugyanez a felállás. Tényleg mindenki kizárólag a sajátjával/sajátjaival együtt jár-kel, ül le stb., ha páros/csoportos munkában valaki mással kell együtt dolgozni megy a hiszti, senki nem akar leülni mások mellé, senki nem köszön másoknak, kb. mint oviban. Szóval nálunk a szakon (pedig kisebb szak, mindenki ismer mindenkit, főleg mióta specializálódtunk igazából 10-15 fős óráink voltak) egyáltalán nem alakult ki semmilyen közösség, soha nem voltak közös programok, még jegyzet csere-bere sem. Sőt, ha valaki mondjuk feltett egy kérdést a csoportban, akkor arra 90%-ban senki nem is válaszolt, senki nem is segített. Én egyetlen egy lánnyal lettem végül jóban, de szerintem vele is csak azért, mert hozzám hasonlóan ő is egyedül volt. Rajta kívül még volt pár ember, akivel elcseverésztünk órák között, de azért az nem barátság. Például passzív félévre mentem és a kutya nem kérdezte meg, hogy amúgy élek-e még vagy mégis miért tűntem el, mi történt... Úgyhogy szerintem ez nagyban függ attól, hogy éppen milyen emberekkel kerülsz össze. Most ezzel nem azt akarom mondani, hogy "mindenki hülye, csak én vagyok helikopter", de nekem az egyetemet megelőzően soha nem volt ezzel problémám, minden közösségbe be tudtam illeszkedni, mindig voltak barátaim, a legjobb barátaimat is már pici koromtól kezdve ismerem, ovi óta barátok vagyunk. Aztán ehhez képest az egyetemről teljesen más tapasztalom van, ami nagy csalódás is számomra. Nagyon vártam, lelkes voltam, milyen jó lesz, mennyi embert megismerhetek stb. és végül nagyon nem így lett. Plusz az egyetemen azért sokszor előfordul az is, hogy szinte minden órán másokkal vagy együtt, aztán az egyik nem jár be, a másik csúszik, a harmadik otthagyja, a negyedik átmegy másik szakirányra stb. , úgyhogy emiatt is picit más mint a megszokott.
2021. ápr. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!