Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Lehet bajom, ha névtelenül,...

Lehet bajom, ha névtelenül, nem nevezve senkit nevén kitennék valami a bejárati ajtó melletti parafa táblára?

Figyelt kérdés

4 emeletes társasházban élünk, az elsőn. A legfelős emeleten van egy cigány család (anyuci, apuci, egy 10 éves gyerek). Mindennap, jobbik esetben minden másnap veszekednek este. Élő Mónika show. Asszonyka úgy üvölt, hogy azt a ház mögött, és annak közelében is lehet hallani. Apuka iszik, anyuka ordibál, de ő is néz a pohár fenekére, olykor a gyerek is belekiabál.


Többször is kijött már a rendőrség, amiért asszonyka ordibál késő este, de semmi nem történt. Csak bérlik a lakást, viszont el lett nekem magyarázva, hogy miért kb kirakhatatlanok, annak ellenére is, hogy mindenki mást zavarnak.


Persze senki nem szól be nekik, ha szembe jön velük, mindenki csak tűri és hallgatja, mint ahogy én is.


Eszembe jutott, hogy kiírnék valami olyasmit, mint pl: "Kedves asszonyság és uraság. Megtennék a ház lakóinak a szívességet, hogy a Mónika showt reggel 10 és legkésőbb este 7 közé szorítják? Kezd unalmas lenni."


Saját és az ő nevük leírása nélkül, úgy, hogy nem lát meg senki, miközben kirakom, lehet bajom a dologból?


2020. nov. 5. 17:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Bajod nem lesz, de érteni nem fogják. A beszari szomszédok, meg a közös képviselő 10 percen belül le fogja venni.

Nálunk volt hasonló pár éve, nem volt kint 20 percet.

2020. nov. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi bajod de nem is érsz el vele semmit szerintem. Én egy nagyon kedvesen megfogalmazott (tényleg) levelet tettem ki egyszer egy lakónál a hajnalig üvöltő TV-je miatt. Nem érdekelte, helyette elkezdett nálam hallgatózni délután.
2020. nov. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

De akkor mégis meddig csinálhatják ezt? :( Tegnapi Mónika showból tudom, hogy a gyereknek tanulási nehézségei vannak és azt hiszem nevelési tanácsadóhoz szoktak járni. Finoman szólva nem jó hely a gyereknek az a környezet. Arról is biztos van feljegyzés, hogy kijöttek már néhányszor az évek során.


Ezt nem csinálhatják örökké, ugye?

2020. nov. 5. 18:01
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
De, csinálni fogják, mégis mit vársz egy kokerófamíliától? Ezek sose fognak megváltozni, hiába várod a csodát. Az a gyerek meg ahogy idősödik majd, úgy lesz egyre rosszabb.
2020. nov. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%
Nem lesz bajod, de hatástalan lesz. Gyermekvédelemnél kell névtelenül felnyomni őket. Ha kiemelik a gyereket, könnyebb lesz kirakni is őket.
2020. nov. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Birtokvédelmi eljárás, aztán majd kirakja őket a tulaj
2020. nov. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanezt csináltam, csak 10 emeletes panelban voltam legfelül és idegbeteg, ordenáré módon üvöltöző harmincas pár lakott alattam 2 kislánnyal. Kivételesen nem cigányok voltak. Egyszerűen nem hittem el, hogy ez rajtam kívül senkit nem zavar, mindenki szó nélkül tűrte a műsort, még a mellettük lakó szomszédaik is. Lapítottak, meg még jópofiztak is velük, mintha minden rendben lenne. Én meg naponta kaptam agybajt, mikor artikulátlanul üvöltöttek, a két kicsit elhordták mindennek (a legalpáribb stílusban), dübörögtek, csapkodták az ajtókat, a két gyerek meg, milyen meglepő, szinte egyfolytában sírt, hisztizett, vinnyogott. Munka miatt korán kellett kelnem, úgyhogy egy idő után nagyon megelégeltem, hogy soha nincsenek nyugodt estéim. Tűrőképességem végső határán bedobtam egy hasonló irományt a postaládájukba, hátha kapcsolnak, hogy nagyon nem oké, amit művelnek. Mivel azonban végtelenül primitívek voltak, nemhogy elszégyellték volna magukat, ugyanúgy ment tovább a műsor, sőt... Szóval nem jártam sikerrel. Megpróbálhattam volna persze személyesen is beszélni velük, de van egy bizonyos fajta, akivel nem lehet szót érteni. Na, ők pont ahhoz a fajtához tartoztak sajnos. Végül nem maradt más hátra, elköltöztem. Jó döntés volt.
2020. nov. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!