Magyarországon miért nem divat a bébiszitter és a takarítónő?
Bizonyos anyagi szint felett mindkettő "divat".
Előző albérletemben volt takarítónőnk, a lakótársam ismerte, megvettük neki a cuccokat és 1,5 havonta rendbe vágta a kis lakásunkat. Fejenként került ez 4-5 ezer forintunkba került ami azért nem nagy összeg.
A "feleség dolga" gondolkodásmód meg ezer éve lejárt szöveg, sokaknál ott van a szülő, nagyszülő mint segítő. Én mikor gyerek voltam, akkor sokszor vigyázott rám a szomszédban lakó fiatal nő is.
Illetve benne van a pakliban az is, hogy a magyar szolgáltatások nem éppen a legjobbak, és valakinek odaadni a gyereked eléggé bizalmi kérdés.
Nyugaton ez azért olyan nepszerű, mert pár hónappal a szülés után vissza kell menni dolgozni. Úgy tudom Magyarországon is így volt régen. Nem volt lehetőségük évekig otthon maradni a gyerekkel.
Egyébkent én több embert is ismerek, akik rendszeresen bébiszitterre bízzák a gyerekeket ha programjuk van vagy dolgoznak. Takarítói szolgálatot is több ismerősöm igénybe vesz. Szerintem a bejárónő az ami Mo.-n nem "divat".
A kérdésről jutott eszembe, hogy SOHA nem bíznám a gyerekem egy gyerekemtől alig idősebb (12-14-15 éves) másik gyerekre, holott Amerikában ez nagy divat.
A gyerekünkre, míg kicsi, csak mi, vagy a szüleink vigyázhatnak, senki más.
Takarítónőnk meg mindig volt, van és remélem lesz.
Heti egyszer jön, fizetünk neki 6ezret, havi viszonylatban ez 24ezer és ameddig a porszívóval és a vasalással (vasal is) szuttyognánk, megkeressük az 5x-ét, ha nem többet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!