Ezt milyen tulajdonságnak nevezik,? Ezen akarok változtatni.
2. Vagyok.
En akkor kezdem unni vki tàrsalgàsàt mikor csak magàrol ir, ha vmit veletlen kerdez is rolam elkezdem meselni es ugy reagal hogy en is voltam,nekem is igy ugy azaz megint rola van csak szo, a terveibe plane pl megy bulizni akarhova, be sem avat nem hiv el, de elmeseli neki milyen volt, szoval mikor joforman egyoldalu a tarsalgas vagy lelki szemetesnek hasznal es a gondjai esetleg pont nem is hasonloak az enyemhez igy nem is érint stb
Vagy üres fecseges az egesz. Pl multkor egyik baratom/haverom azt ecsetelgette hogyan csinal extra fino speci teàkat, hàt nem ereztem ugy hogy egy jot beszelgettünk.
Amúgy van egy könyv. „Első benyomás”
Torrenten fent van. Nagyon jó önelemzős kérdőívek vannak benne, hozzá leírások, életszerű szituációk, javaslatok, pszichológiai szemlélet. Ha nagyon utána akarsz menni a kommunikációs problémáidnak, akkor ajánlott 🙂
Csak mert nalad vagy a kornyezetedben nehany ora alatt szobajon ez a tema, azeg semmit nem jelent.
Mikor lattal Magyarorszagon mondjuk tomegkozlekedesen spontan beszelgetni idegeneket? Ritka az ilyen. Barmilyen meglepo, vannak orszagok, ahol sokkal kozvetlenebbek az emberek es mar egy koszones utan is megosztjak veled (idegennel) a gondolataikat, erzeseiket. Hozzajuk kepest magyarok igen is zarkozottak es ha nem hiszed el, akkor menj ki az utcara, nezz korul, probalj beszelgetest kezdenyezni idegenekkel es meglatod, hogy az emberek tobbsege nem fogadja szivesen a kozeledest.
Nyilván nem arra gondoltam, hogy spontán utcán és azt sem írtam, hogy a legnyitottabbak, nyilván vannak nyitottabb társadalmak is. Viszont, ha például egy új munkahelyre mész, fesztiválokon vagy közösségi rendezvényeken vagy csapatsportoknál stb. lényegében 1-2 alkalom után eléggé megnyílnak az emberek.
Nekem például volt szerencsém félévet Hollandiában munkahelyi továbbképzésen részt vennem, a holland kollégák közül a "mentoron" kívül csak külföldi kollégákkal tudtam baráti viszonyt kialakítani (2 lengyel, 1 francia és egy 1 olasz kollégával). Ők tavaly 1 hetet itt is töltöttek Budapesten. Egy 4 éve kint élő magyar kolléga szintén erről számolt be, több külföldi barátja van mint echte holland, pedig a cég 80%-a legalább holland és ez nem a külföldiekkel szembeni viselkedés, egymással is ilyenek. Persze a fiatalabb generáció gondolom ott is más.
Illetve, ha követed például a határátkelő blogot ott is tudsz olvasni arról, hogy egy egy országban milyen nehéz beilleszkedni még sok sok év után is, sőt, ha az embernek nem ottani a párja lehet, hogy szinte lehetetlenség.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!