Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak nekem ilyen rossz a...

Csak nekem ilyen rossz a memóriám? Tudtok erre valami "gyógymódot"?

Figyelt kérdés

Van mikor beszélgetek valakivel és már 5 perc után nem tudnám vissza mondani miről beszéltük pl 10 perces beszélgetésből annyira emlékszem hogy nekem kb mi volt a lényege a beszélgetésnek. Ha veszekedtünk akkor sem tudom vissza idézni miket mondott a másik csak annyit hogy miért veszekedtünk meg mi lett az eredménye ennek. Ha olvasok egy cikket vagy nézek valamilyen előadást akkor is ugyanez van nem bírnám vissza mondani egyszerűen nem emlékszem csak kb hogy mi volt a témája. Sokszor mikor beszélgetek másokkal és mesélnek valamit akkor is ez van elmondják de később nem tudom vissza idézni a szavaikat csak hogy miről volt szó meg úgy mi volt a lényege. Engem ez nagyon zavar hogy nem tudom szóról szóra vissza mondani vagy legalábbis felidézni a szavaikat. Nem tudok egy jót mesélni emiatt másoknak mert nem jut eszembe. Azon gondolkodtam hogy nem figyelnék eléggé oda? vagy csak ennyire nem érdekel hogy mi is zajlik körülöttem vagy hogy miről beszélnek mások? Nem mindig van de a legtöbbször igen sokszor jól jött volna veszekedéseknél ha vissza tudtam volna emlékezni de nem tudtam csak arra emlékeztem hogy megbántottak akkor arra viszont nem hogy mit mondtak. Valami ötlet? Próbáljak jobban figyelni és arra koncentrálni hogy megjegyezzem ezeket az apró dolgokat amiket mondanak is hogy szokássá váljon és később menjen apróbb erőfeszítés nélkül is?


Köszönök előre minden építő jellegű választ ez nekem nagyon fontos sziasztok legyen szép napotok! :D



2019. ápr. 28. 17:00
 1/6 anonim válasza:
Ez nagyon érdekeel
2019. ápr. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Mindig így volt?
2019. ápr. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok, szerintem sok sok gyakorlással változhat
2019. ápr. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nekem inkabb az tunt fel, h neked a veszekedes a letelemed. mintha a legfontosabb dolog annyi lenne, h a veszekedeseknel emlekezz... lehet inkabb azon kene a fejed tornod, h miert is ez a kozponti tema nalad? egyebkent meg gyerekorri bantalmazasnak szokott ilyen mellekhatasa lenni. ha szereto kornyezetbe kerulsz ahol nyugodt a legkor akkor az agy kepes regeneralodni es ujra javulni fog a memoriad, illetve csinalhatsz memoriajatekokat is, csomo app van ra.
2019. ápr. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hasonló voltam én is mindig, vagy is, ami érdekel azt majd szó szerint megjegyzem, de ami nem, azt azonnal elfelejtem.
2019. ápr. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
20 éves vagyok nem tudom hogy kisebb koromban így volt-e erre nem emlékszem már, de arra igen hogy középiskolás koromban figyeltem meg elsőnek ezt. Olyan 16 éves korom óta csak nem tulajdonítottam neki nagyobb figyelmet. Régebben eléggé érzékeny voltam, és nem szerettem az erőszakot, de megtaláltak az ilyen emberek és számomra nehéz élményeken kellett túl jussak ..stb szokásos gyerekkori dolgok mint sokaknál, de akik hasonló élményeken mentek keresztül körülöttem azoknál nem tapasztaltam ezt. Azért a veszekedést hangsúlyoztam ki mivel sok szóban bántalmazó emberrel voltam körülvéve középiskolában is, és jól jött volna ha vissza tudok emlékezni minden szavukra mint ők az én szavaimra. Nekem viszont nem ment. Mára már tudom hogy kezeljem ezeket az embereket meg úgy kb sok ilyen bántalmazásra vissza tudok vágni idővel. Csupán türelmesnek kell legyek meg meg higgadtan és meggondoltan gondolkozni, cselekedni..stb na de erről ennyit. Nem csak ilyen esetekben lenne fontos nekem hanem olyanoknál mikor mesélnek nekem valami érdekes jó sztorit és én is elakarnám mesélni másnak, de nem megy, vagy ha olvasok valami jó kis viccet amin nevetek, de pár perc múlva már nem tudom hogy hogy is volt az a vicc. Csupán annyit hogy jó nevettem rajta és kész le van tudva számomra. Szerető szülők között vagyok, és majdnem teljes bizonyossággal állíthatom hogy a környezetem nagy részével kijövök és kedvelnek. Szóval a nyugodt légkör megvan nem sokat stresszelek próbálok elengedni minden felesleges dolgot ami felzaklatna, és tudom hogy nem éri meg. Ha valakinek hasonló "problémái" voltak, és talált rá valami módszert ami segített javítani ezen az leírhatná mint írtam bármilyen segítség jól jönne. Jó ötlet a memória játék most eszembe jutott hogy beiktatok majd a mindennapjaimba valami kis memória játékot amivel tudom tesztelni a memóriám, és szépen fokozatosan majd egyre nehezebb dolgokkal próbálkozok hátha ez segít, és javul valamennyit az emlékező képességem.
2019. ápr. 28. 18:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!