Vajon mi lehet a különbség a jobb oldali ill. bal oldali politikai beállítottságú emberek agy és jelleme közt?
Nem. A politikai nézetek fő oka a családban és a gyökerekben rejlik.
A jobbos embereknek vannak gyökereik, a balosok meg csak röpködnek, mint pitypangmag a szélben.
Kimutatták, hogy a marxista beállítottságúaknak nagyjából hatvan százaléka betegesen nárcisztikus tulajdonságokkal rendelkezik:
1. Szégyentelenség: A szégyen az, ami a kóros nárcizmus mögött rejlik. Ezt az érzést nem képesek egészséges módon feldolgozni.
2. Mágikus gondolkodás: A nárcisztikusok tökéletesnek látják magukat, ehhez torzításra és illúzióra van szükség: ez a mágikus gondolkodás. Alkalmazzák a projekciót is, hogy a szégyent másokra vetítsék.
3. Arrogancia: Úgy tudják visszanyerni önbecsülésüket, ha másokat leértékelnek.
4. Irigység: Úgy biztosítják felsőbbrendűségi érzésüket másokkal szemben, hogy azok képességeit lekicsinylik.
5. Jogosultság: Úgy érzik, hogy különleges bánásmódra jogosultak, előzékenységet érdemelnek, aminek oka, hogy magukat rendkívülinek látják. Ha valaki ezt kétségbe vonja, az illető a nárcisztikus egyén szemében kellemetlen, alkalmatlan embernek tűnik fel. Az akaratukkal szembeszegülés dühkitöréshez vezethet.
6. Kizsákmányolás: Másokat többféleképp kizsákmányolnak, anélkül, hogy az érzéseiket, érdeklődésüket tiszteletben tartanák. A másik embert gyakran alárendelt pozícióban tartják, amiből a menekülés nehéz, vagy épp lehetetlen.
7. Elvétett határok: Nem észlelik határaikat, azt, hogy a többi ember különálló, és nem saját maguk kiterjesztései. A többi ember azért létezik a nárcisztikusok szerint, hogy az ő igényeiket kiszolgálja. Akik ezt megteszik, azokat saját maga részének tekinti, ezeknek az embereknek eleget kell tenniük elvárásainak. A nárcisztikus emberek elméjében nincs határ önmaguk és a többi ember között.
Az olyan szocialista társadalmi berendezkedésű országokban például, mint a Skandináv országok, eleve nárcizmusra nevelik a gyerekeket már kis koruktól kezdve egészen felnőtt korukig. Ezért is olyan buggyantak az emberek ott fönn északon...
Már hogyne lenne különbség! Ilyen gyökeresen ellenkező világképnek szervi szintem is meg kell mutatkoznia:
Nekem az a tapasztalatom, hogy a bal oldaliak irigyebbek, sértődkényebbek, önzőbbek, sok esetben butábbak, kevésbé tudnak szeretni, ezt jól bizonyítja, hogy a haza, család, vallás sem jelent nekik sokat. Csak az érdekli őket, hogy minél több pénzük legyen, minél több joguk legyen és minél kevesebbet kelljen tenni, játszhassák az eszüket.
Jobb oldaliak egyenesebbek, szerényebbek, hűségesebbek, erkölcsösebbek, általában tisztességesebbek és önzetlenebbek is.
Persze ez most általánosítás, de azért az esetek többségében ez így van az én tapasztalataim szerint.
Én jobboldaliként azt azért megcáfolnám, hogy a balosok buták lennének. Igen van egy proli réteg aki tök sötét és előszeretettel fideszbirkázik amikor ő a valódi birka akinek egyetlen önálló gondolata nincs, de a jobboldalnak is megvan a maga szemete. Egyébként érdemes csak beleolvasni a komment szekcióba a Kurucinfón utána meg a 444-en. Ugyanazokat a sötét idiótákat olvashatjuk, csak az egyik balos, a másik meg jobbos idióta.
Mindazonáltal abban egyet kell értenem, hogy a baloldaliak nárcisztikusabbak, és SOKKAL önzőbbek lévén a modern individualista szemlélet gyökere az, hogy csak én számítok, és az én jogaim számítanak kötelességeim pedig nincsenek...
Én csak a saját tapasztalataimról tudok beszámolni, mint aki régóta veszek részt politkai, ideológiai vitákban.
A kivételektől, árnyalatoktól eltekintve az alábbi következtetéseket vontam lesz (egyszerű, állampolgárokra gondolva):
A jobboldali emberek nemzetben gondolják a legnagyobb társadalmi közösséget. Nagy részükre jellemző az istenhit. A felmerülő problémákhoz racionális alapon, a megoldás keresése szintjén áll hozzá. A klasszikus demokrácia játékszabályait komolyan veszik.
A baloldali emberek ideológiai, vagy globális közösségben hisznek. A toleranciát elvárják, de nem gyakorolják. Többségük ateista, materialista. A felmerülő problémáknál érzelmeik hatása alá kerülnek. Zömmel magára a problémára koncentrálnak. A hangsúlyt arra helyezik. A megoldás nem érdekli őket, vagy kerülik. Rosszabb esetben mástól várják el. A racionális gondolkodást kerülik. Hajlamosak a saját hibáikat, hiányosságaikat az ellenfélre kivetíteni.
Objektivitás és kettősmérce nélküliség level 100
Egész véletlenül mindenkinél megmondható hogy "vajon" melyik táborhoz tartozik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!