Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért szeretik a...

Az emberek miért szeretik a szükségtelen erőszakot?

Figyelt kérdés

Gondolok itt első sorban a szórakoztató iparra, filmek, animék, videojátékok. A legnépszerűbb animéket pl rendszerint, a szadista, nemi erőszakolós, gyilkolós, kínzós animék között kell keresni, Goblin Slayer, Attack on titan, Hellsing, Tokio Ghoul, sorolhatnám estig, ott vannak a sorozatok, Gyilkos elmék, Walking dead, Odaát, vagy a tonnaszámra készülő akció filmek amikben ártatlan embereket ölnek meg vagy nyomorítják meg az életüket különösebb ok nélkül, sok videojátékban is találni, kellemes történeteket Witcher, Fallout. A horror filmekről már ne is beszéljünk. Miért élvezi rengeteg ember más (sokszor ártatlan ember) szenvedését agóniáját kínhalálát nézni? Mi a jó ebben?

Illetve miért van az hogy ezek számomra már-már túlzottan megterhelőek lelkileg, gyors szívverés, nem hagynak nyugodni a gondolatok, ez hatványozottan igaz ha ártatlan nőket látok szenvedni, megerőszakolódni, erőszakos halált halni, stb, előfordul hogy még a hányinger is rám jön. (ez az állapot kb 2 éve kezdődött, az előtt se szerettem a szükségtelen erőszakot, de legalább nem viselt meg ennyire)


23/F


2019. márc. 15. 09:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezen sokat gondolkodtam én is, biztos sok a belső feszültség az emberekben és ilyen filmek nézésével vezetik le vagy nem tudom.

Személy szerint semmi hasznát nem látom az ilyeneknek, csak esetlegesen ötleteket adnak azoknak, akik erőszakosak. :-(

2019. márc. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

De ezekben amiket említesz nem szükségtelen az erőszak, a Goblin Slayer-ben a goblinok így szaporodnak és pont ezért kell kiirtani őket, az Attack on titan-ban a titánok embereket esznek, és a többiben is van egy vagy több alapkonfliktus ami erőszakot eredményez. Konfliktusok nélkül minden történet vagy játék unalmas/értelmetlen lenne, szóval ami téged érdekel szerintem az, hogy miért szeretik az emberek az olyan történeteket ahol a konfliktust erőszakban nyilvánul meg? Alapvetően az emberekben ösztönösen benne van az agresszió, ami a mai világban elég nehéz kiélni (már legálisan), a legtöbb embernek nincs ideje vagy épp lusta a küzdősportokhoz vagy az agresszió más fizikai aktivitással járó levezetéséhez ezért marad ez a közvetett forma. Egyébként amikor ártatlanok szenvednek/halnak meg a történtekben annak általában érzelem/hangulat keltő, karakterábrázoló, stb. szerepe van. (Pl. a goblin slayerben az első rész durva jelenetei arra szollgálnak hogy ellenszenvet keltsenek a goblinokkal szemben és azonosulhatóbbá tegyék a főszereplőt illetve annak gondolkodását/tetteit.


Az, hogy miért vagy erre túlérzékeny arra talán egy pszichológus tudna válaszolni, de amúgy nem minden történet konfliktusa nyilvánul meg vagy oldódik meg fizikai erőszakkal, ha te nem bírod az olyanokat, akkor csak keres olyasmit, ahol kizárólag érzelmi konfliktusok vannak.


*Amúgy nem csak ilyenek vannak a legnépszerűbbek között (egyik kategóriában sem), csak te ezeket veszed észre, mert te erre vagy érzékeny.

2019. márc. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Itt nem a konfliktuson van a hangsúly hanem hogy szükségtelenül sok kegyetlenkedést mutatnak be ezek a művek, ha maradunk a Goblin slayernél, az a hányingerkeltő jelenetsor nélkül is könnyedén lehetett volna a goblinokat gonosznak beállítani. Azt értem hogy Konfliktus megalapozást szolgál bemutatni az ha a gonosz felet agresszívnak és erőszakosnak állítják be de van az a szint ahol ezt már bőven túl tolják, és a goblin slayer egy ilyen és sok másik anime is, ha anime vonalon maradunk. Vannak animék amik ezt bőven túlzásba viszik és vannak amik ezt megfelelő mennyiségben adagolják, (Akame ga kill, Overlord, Tensei Shitara, stb) azokban is jelen van a gonoszság, korrupcióm, kegyetlenség mint konfliktus, még sincs annyira gyomorforgató hatásuk (legalábbis számomra).
2019. márc. 15. 12:21
 4/10 anonim ***** válasza:
Na de a goblin salyer goblin gyerekeket is öl (asszem ugyan abban a részben), tudtál volna azzal azonosulni ezzel, ha nincs előtte az a jelenet? Illetve meg ha célt szolgál, akkor nem szükségtelen, márpedig alapvetően a készítőnek a mű minden részletével van valami célja (ha más nem a hangulatkeltés), az egy más dolog, hogy te nem szereted azt a hangulatot amit ki akar váltani. Én például az érzelmi feszültséget bírom nagyon nehezen, meg a cringe részeket, szóval sok drámát ezért abba is hagyok a közepén vagy bele sem kezdek, de ettől még nem mondom azt, hogy ezek feleslegesek, csak nem passzolnak az ízlésemhez.
2019. márc. 16. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Elég aberráltnak kell lenni, ha valaki szereti az ilyen "hangulatot".

De amúgy nem az anime a lényeg, azt csak beleírtam a listába, nem állt szándékomban leállni arról vitázni hogy mennyire kell elmebetegnek lenni ahhoz hogy valaki okénak tartsa a Goblin slayert...

2019. márc. 16. 06:48
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem érted, de mindegy. Egy alkotó nem csak azzal a céllal írhat/rajzolhat/találhat ki valamit, hogy a befogadó szeresse, hanem hogy befolyásolja az érzelmi állapotát, hozzáállását, az ilyen esetekben amikor ennyire messzire megy meg ez a szándék még egyértelműbb, mivel ahogy te is mondtad vannak erőszakos jelenet más alkotásokban amik nem viseltek meg ennyire. (Most gondolj bele, hogy aki nem túlérzékeny annak milyen elenyésző reakciója van. Egy mai átlag nézők meg sem rezzennek ha csak megölnek valakit egy filmben vagy egy játékban, ha a készítő mindenképp ki akar hozni belőle valami intenzívebb érzést, akkor nyilván durvább jelenetekre és olyan áldozatokra van szükség akikkel a néző jobban szimpatizál, ennek ugye az alap változata, amikor a "gonosz" karakterek egy kutyát vagy csecsemőt bántanak.)
2019. márc. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
* A Goblin Slayerben ezeknek a jeleneteknek szerintem az a célja, hogy úgy érezd, ha ott lennél/abban a világban élnél, te is azt csinálnád amit a főszereplő. Ha csak "hétköznapi" erőszakos jelenetek lennének benne, illetve a goblinok támadása csak halállal fenyegetne (szóval nem lennének különbek más szörnyektől), akkor hogy azonosulnál/szimpatizálnál a főszereplő megszállottságával és gyűlöletével. (Vagy egyáltalán hogy értenéd meg? Milyen történet az, ahol nem tudod megérteni, hogy a főszereplő mit miért csinál? Pocsék!)
2019. márc. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"hogyan tudnál azonosulni a főhős gyűlöletével"

Könnyedén, az is elég ha tudok a dolgokról, nincs szükségem arra hogy végig is nézzem.

PL anyámat megtámadta egyszer egy migri, továbbá elég sokat hallottam már terror támadásokról, nem volt szükségem arra hogy végignézzem ezeket az eseményeket, az is elég volt hogy halljak róluk, már meg is van a gyűlöletem.

2019. márc. 17. 07:23
 9/10 anonim ***** válasza:
Na jó, de mind az írott és különösen az audiovizuális médiában alapszabály , hogy amit lehet/ami lényeges azt megmutatjuk és csak azt mondjuk el ami nem olyan lényeges vagy túl hosszú lenne bemutatni pl. egy ország háttértörténete, stb. (show, don't tell) Nyilván nem várhatod el, hogy megszegjék ezt a(z amúgy jól működő) szabályt csupán a te egyedi ingerküszöbödre való tekintettel. (Főleg, hogy egyértelműen nem vagy a dark fantasy-k vagy horrorok célközönsége.)
2019. márc. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az amerikai filmipart a háttérhatalom(illuminati)irányítja, a háttérhatalom jelképe pedig a 666 azaz a sátán száma.Innentől senki ne lepődjön meg, ha dől az amerikai szenny és próbálja az emberek maradék jóérzését, empátiáját, egymás iránti együttérzését is letörni.Meg lehet figyelni a mai társadalmakban, milyen közömbösek az emberek egymással, ami az ilyen filmeknek is betudható.Egy jóérzésű ember csak annyit tehet, hogy messze elkerüli az ilyen moslék filmeket.Aki meg génhibájából adódóan erőszakos, pszichopata, bűnöző személyiség, az úgyis meg akarja majd nézni, és lehet talán jó ötleteket is adnak neki ezek a sátáni filmek.
2023. szept. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!