Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti is észrevettétek, hogy az...

Ti is észrevettétek, hogy az nehezebb anyiagi helyzet között élő emberek empatikusabbak a hajléktalanokkal?

Figyelt kérdés
Most hogy van ez a hajléktalan törvény, sok helyen szó esik róla, így az ismerettségi körömben is. Azt vettem észre, hogy olyan barátnőim, akik nehezebb anyagi körülmények között élnek - de közel sincsenek azért a hajléktalansághoz -, sokkal empatikusabbak feléjük. Pl van egy barátnőm, van egy kislánya, ő is kevés pénzt kap és az élettársa is, vannak anyagi gondjaik, ő nagyon sajnálja őket, aztán a havi nettó 1 milliót kereső barátnőm azt mondja "menjenek dolgozni". Ti is észleltétek ezt?
2018. okt. 25. 23:54
 1/10 anonim ***** válasza:
44%
Nem csak a hajléktalanokkal, hanem a többi emberrel is.
2018. okt. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Ember függő szerintem.
2018. okt. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem vettem észre ilyen összefüggést, mert ez egyénfüggő, nem anyagi helyzeten múlik. Szegények között is van épp elég rosszmájú, ha neki rossz, akkor dögöljön meg a szomszéd tehene is.

Különben meg a hajléktalanok problémája összetett kérdés.

Apám mesélte, hogy egyszer orvosnál beszélgetett egy hajléktalannal, szóba került az illető szakmája, meg hogyan került az utcára, aztán apám pont tudott volna neki munkát ajánlani, fel is vették volna, jó pénzzel, de a hajléktalan nem fogadta el, maradt inkább az utcán koldulni. Te az ilyet sajnálnád?

2018. okt. 26. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
Abszolút emberfüggő, semmi köze az anyagiakhoz.
2018. okt. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem épp fordítva
2018. okt. 26. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%
A dohanyboltos baratom mondja,hogy a hajlektalan minden nap uj huszezressel megy piat venni hozza. Napi 10-20 ezer jon ossze koldulasbol nekik.
2018. okt. 26. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
59%

#6:

Aha, azt mind koldulásból szerzi, persze, majd el is hiszi itt valaki.

2018. okt. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Bennem valahol az ölte meg az empátiát, hogy a hajléktalanok sem az embert látják senkiben, hanem csak a "pénzt". Ha adsz az sem jelent semmit, ha nem adsz akkor úgyis elküld a vérbe. Másnap meg ugyanúgy jönni fog. Nem nézi kihez megy oda, nem nézi kitől kér.


Na meg ha már empátia, akkor a őket sem kell félteni. Ők is simán elsőre ítélnek, simán odadobják, hogy szüleid által pénzelt egyetemista, kitartott k..va, meg gazdag köcsög vagy.


Például haveromnak az autójába kötöttek bele mikor nem adott, hogy "tudom mennyibe kerül egy ilyen autó". Mintha egyrészt lenne bármi köze hozzá, másrészt az már nem érdekli, hogy ehhez haverom évekig képezte magát és azóta is reggeltől estig dolgozik. Ráadásul nem is drága autó.


Vagy én is kaptam már önsajnáltatást, aztán nekem támadt az ember, hogy látszik nekem mindent a seggem alá toltak anyámék, házat kaptam, autót kaptam. Hát úgy elküldtem az édes anyjába, hogy tőlem zengett az utca.

2018. okt. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
39%
én is úgy vettem észre minél több pénze van valakinek annál zsugoribb
2018. okt. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
39%
Igen, mert tudják, hogy mi az a nehéz élet.
2018. okt. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!