2018-ban milyen szubkultúrák / stílusok tarolnak?
"Sajnos" a drill-t és trap-et másolják itthon is olyan előadónak csúfolt személyek mint Hiro, a rap és a hip-hop egy olyan vonal amit fehérek soha nem fognak hitelesen előadni. Chicagoban igazi fegyverekkel hadonásznak a videoklipekben, itthon meg játék utánzatokkal imitálják azokat.
2012-ben alakult ez a műfaj, akkor reménykedtem hogy végre lehet olyat találtam, amit másnál nem fogok hallani, de az utóbbi 1 évben már 14 évesek is "beálltak a sorba" hol ott olyan mély mondanivaló van egy-egy zenében amit nem is érthetnek, még némelyiket én sem tudom kimazsolázni 26 évesen, mert nem abba a kultúrába születtünk.
Bakelitkeretes, szakállas, kockás inges, borotvált szuper copfos sérós, boka fölé hajtott hosszúnadrágos izék most az elterjedtek, ahogy látom a metrón.
És néha nem tudom hátulról megkülönböztetni, hogy csaj, vagy srác. :D
A szubkultúrák kora egyre inkább leáldozóban. Ennek megértésében sokat segít, ha az ember kicsit konyít az eszmetörténethez, meg ismeri a történelmet. Az első világháború környékén kialakuló modernizmus le akart számolni minden korábbival, új, de a mészárlások után széttördezett vilából új, egységeset akart építeni. Ezt később váltotta a posztmodern, ami a szubkultúrák kora. Nincs egy darab nagy, egységes elbeszélés, párhuzamos társadalmak, csoportok vannak, minden keveredik mindennel. Van rocker meg rapper, virágzanak a polgárjogi mozgalmak, a melegjogokért vonulnak az utcán, elmosódnak műfajhatárok, a világ sokkal kisebb lesz. Aztán most megint változó időket élünk. Kifúlóban a posztmodern, az új időszakot leginkább metamodernnek szokás nevezni. Az internet által globális falu lettünk, nyugodtan tudod tartani egyszerre a kapcsolatot egy amerikai, egy indiai meg egy ausztrál ismerősöddel, bárminek utána olvashatsz. Nincs varázsa annak az egymás között terjedő belsős tudásnak, hogy most melyik a legkirályabb metálalbum, hol van egy eldugott privát klub a Palotanegyedben, ha felolvas egy valamiért ismertnek nevezhető költő, azt nem az egyetemi közeg miatt tudod, hanem van esemény a Facebookon. Megszűnt a szubkultúrák identitásképző szerepe, így sokkal kevésbé vonzóak.
Én így látom, de persze aztán lehet ezzel vitatkozni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!