Miért van az, hogy a legtöbb ember nem nagyon gondol a jövőre, hanem szinte kizárólag csak a mának él?
Én azt hiszem,hogy a két véglet között vagyok. Ha úgyérzemvan egy lehetőségem megcsinálni/megkapni amit nagyon szeretnék,akkor azt megteszem/megveszem. Ezen felül viszont van egy bizonyos kis összeg amit elteszek. Nem mindent rakok el,de nem is mindent költök. Ennyi. De egyébként a fő kérdésre:
Nem mindenki olyan környezetben,helyzetben van,hogy van kilátása a jövőre. Vagy éppen tud valamit. Nemrég egy barátom családtagja trombózisban hunyt el. Fiatal volt. Csak a szokott munkáját végezte,aztán este kiment füvet nyírni. Összeesett és nem kelt fel. Nem csinált mást egész életében,mint húzta az igát. Dolgozott,robotolt,termelte a pénzt. És ennyi maradt neki. Ez volt az ő élete. Szerinted ez elég?
Ha megkérdezel pár embert a céljairól, akkor nagy részük nem is tud mit mondani rá, vagy valami nagyon homályos választ ad, vagy valami totál középszerű dologról beszél. Vagyis nincs meg az alap mozgatórugója a dolognak. Aki tud konkrét célokat sorolni, azok egy része nem hisz abban, hogy el fogja érni, ezzel máris elkaszálta magát. És van egy kisebb rész, aki konkrét célokkal rendelkezik, megy és addig csinálja a dolgát, amíg el nem éri.
Sok embernek pl fogalma sincs, hogy kezdjen hozzá, nem keresi kitartóan a válaszokat és egy idő után belenyugszik, hogy neki ennyi jár. Pedig rengeteg info elérhető már, ha pl nem tud megkérdezni olyan embereket, akik nála előrébb járnak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!