Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én lettem hazudós a túl...

Csak én lettem hazudós a túl egyenes emberek miatt?

Figyelt kérdés
A tul egyenesen azt értem, hogy akármekkora baromságot amit kigondol teljes meggyőződéssel vetíti ki rám, ha ezerszer elmondom az igazságot nem hiszik el mert a fejükben más van, az altalanositasukba nem fér bele, ők jobban tudják hogy én bennem mi van. Sajnos a családom nagy része ilyen, nem tudjak elfogadni ha valaki maskepp gondolkodik, maskepp el. De mivel társadalmilag minta életét élnek igy esély nincs arra hogy észrevegyék magukat. Mivel ők ha lehet dolgoznak, nem isznak, nem cigiznek, fontos nekik hogy más mit gondol. Aki nem el ilyen eletet szerintuk megérdemli a szenvedést. Sajnos olykor érzelmileg zsarolva érzem magam ha olyat csinálok ami az ok elmejukbe nem illik bele. Az egyik szülői ágról szinte mindenki ilyen.
2018. máj. 2. 23:55
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Tini lázongás. Ha szerencséd lesz, majd fel sikerül nőnöd.
2018. máj. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Oket nem tul egyenesnek, hanem ertetlennek , okoskodonak, eroszakosnak neveznem inkabb.
2018. máj. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én a túl egyenes emberek miatt lettem túl egyenes.

Értsd: jó bunkók vagyunk egymással, én és a környezetem. Engem nem zavar.

2018. máj. 3. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bontsuk két részre a kérdést.

Először is amit leírtál az egy létező jelenség. Az emberek kategóriákat tartanak fenn a fejükben. Majd mielött jobban megismernének beletuszkolnak egybe. Onnantól kezdve meg ha mégse férsz bele vagy megpróbálják ráderöltetni, vagy sokan nem tudják hogy kezelni. Ez nagyon érdekes és sokszor furcsa dolgokhoz tud vezetni. Főleg politikai vitákban figyelhető meg mikor az egyik fél nem tudja felfogni hogy a másik nem egy szemétláda és nem csak gonoaz indokok vezérlik, vagy nem illik be a sokszor látott sablon képbe.

A legjobb megoldás az hogyha ettől függetlenül nem te igazodsz hozzájuk.


Másodszor is, a te esetedben nem erről van szó. Te csak hisztizel, ők meg segíteni akarnak. Nem akarják hogy cigizz, igyál, helyette azt szeretnék hogy jó munkád és kapcsolataid legyenek? Komolyan meg kell kérdezni hogy mi is lehet ennek az oka?

Végigmenjünk egyesével ezeken, vagy megérted hogy az életben van lejjebb és feljebb? Ahoz hogy feljebb jussál, úgy kell cselekedni. Jobb anyagi helyzetet munkával szerezhetsz. Szituációs hatalomhoz kapcsolatok kellenek. Ezzel szemben a dohányzás rákot okoz, az alkohol meg rendszeres fogyasztás esetén leépít.


Ezt a "Nem értik meg ha valaki másképp gondolkozik." dolgot meg pláne nem értem. Vagy elképesztően jelenorientáltnak kell lenni, hogy 1 nappal se lásson előre az ember, vagy csak elképesztően butának. De bizonyítsd be hogy tévedek. Írd le légyszives hogy lehet ebben a témában másképp, de helyesen gondolkozni?

2018. máj. 3. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Látom nehezen megy az értelmezés. Nem cigizek, alkalmanként iszom. Amit én írta az az hogy azzal hogy ők ezeket a dolgokat egyaltalan nem művelik ugy erkölcsileg magasra helyezik magukat, észre nem véve a saját hulyeseguket.
2018. máj. 4. 09:22
 6/6 A kérdező kommentje:
Attol hogy szóba hoztam egy példát az nem jelenti azt hogy magamról mondtam.
2018. máj. 4. 09:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!