Félek mosolyogni, vagy nincsenek érzéseim?
Pl. Ha tetszik egy ismeretlen lány, és velem szembe jön nem merek rámosolyogni se, hogy valami jelet adjak neki.
Vagy nem mosolygok és úgy érzem magam mint egy depressziós emos gyerek. Pedig én vidám és pozitív ember akarok lenni, de így nem megy.
Képeken is úgy nézek ki mint egy fogyatékos ha mosolygok.
Olyan az érzés mint, ha szégyellném, mint ha másnak nagy a füle. Kb. ezzel egyenlő.
Azt érzem, ha rá mosolyognék a lányra aki tetszik, lenézne, vagy furának tartana.
Ez azokkal szokott előfordulni akiket még nem ismerek annyira, vagy egyáltalán nem ismerek.
15f, szerintem ez így nem normális.
Őőmmm. Normális dolog. Tehát nem beteges vagy ilyesmi, ennyire nem rossz dolog 😃
Szóval ami rossz egy ilyen szituban, az az, hogy nem tudatod vele, hogy szimpatikusnak találod. A másik fél sem fog téged szimpatikusnak látni, ha bezárkózol.
Így nem sok esélye van egy ismerkedésnek, márpedig az első benyomás a legfontosabb. Ilyenkor pár töredékinfóból a tudatalattink összerak egy teljes képet. Tehát egy szinpatikus emberről mégtöbb szimpatikus dolgot fog feltételezni a tudatalattin. Nap végére pedig ez rögzül. Ha rossz volt a benyomás, ha jó.
Amúgy az ilyen bezárkózós dolgok szorongásra, önbizalomhiányra vezethetők vissza.
16 évesen ez még elég képlékeny, jiszen tinikor, hormonok stb... változékony időben vagy.
A felismerés viszont jó, és az is jó, hogy változtatni szeretnél. Önmagunkat elfogadni, fejleszteni személyiségünket nagyon nehéz és sokáig taertó folyamat. Én mindenképp ajánlom, hogy önfejlesztés témában olvass könyveket, cikkeket. Ha ilyen fiatalon elkezded, akkor eléggé beépülhet a mindennapjaidba.
Tehát ez a tudatosításról szól. Amit eddig ösztönösen tettél, azt teheted tudatosan is, pszichológusok által igazolt módszerekkel.
Tehát pl. nálad a testbeszédeden jön ki az önbizalomhiány.
Ugye milyen testtartást vesz fel egy emver általában, hogyan zajlik ez?
-olyat, ami at aditt szituációban kényelmes neki. Egy visszahúzódó ember zárt(védekező) testbeszéddel kommunikál, ehhez mások negatív dolgokat társítanak majd, hiszen a tudatalattijuk ezt az ösztönös érzetet kelti bennük.
Egy magabiztos pedig áll elébe a kihívásnak, széles mosollyal. Ez meg mindenkinek figyelemreméltó, vonzó tulajdonság.
Amúgy a legjobb szerintem a „fake it till you make it” módszer.
Ez annyit jelent, hogy az előbb leírt szitu visszafelé is működik. Szóval te egy szorongós ember vagy. De, elkezded azt bekamuzni a testbeszédedben-viselkedésedben, hogy magabiztos vagy. Erőlteted a mosolyt, a kifelé álló, nyitott tenyereket, befogadod az embereket stb... még akkor is, ha ez bazi kényelmetlen-kínos számodra. Mi fog történni? többi ember ki fog röhögni, hogy „mit erőlködik ez, szarnia kell?”, hiszen elsőre a tudatalattink felismeri, hogy nagyon nem stimmel valami, a testtartásod egy kamu. De ha te ettől függetlenül folytatod ezt, elhiszed, hogy neked bejönnek a dolgok, hogy te ilyennek is képes vagy lenni, és szimpatikusnak hiszed magad, akivel te magad is iamerkednél, aki iránt érdeklődnél, akkor előbb-utóbb a kamuzás már nem lesz kamu, már nem lesz kényelmetlen mosolyogni, már fogsz tudni érdeklődni mások iránt, már nem beszarósnak néznek. Az önbizalmad és nyitottságod őszinte lett!
Amúgy a valódi kísérlet elég röhejes volt 😃 embereknek szájukba ceruzát kellett venniük keresztben, ami kifeszítette a szájukat, amolyan kamumosoly szinten. És teszt végén boldogabbak voltak ők a kontrollcsoportnál, érdekesebbnek vélték az előadást, jobban emlékeztek az elhangzottakra, stb.. 😃
Mindenesetre jó, ha emellett valódi teljesírményt is raksz mögé. Tanulsz asszertivitásról, testbeszédről, kommunikációról, önfejlesztésről olyan témában, amiben fejlődni szeretnél.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!