Ti hogyan küzdötök meg a megpróbáltató, stresszes helyzetekkel?
Sziasztok! Kíváncsi vagyok arra, hogy a remény, megküzdés és az élettel való elégedettség hogyan kapcsolódik egymáshoz, így kutatásomban ezt vizsgálom. Minél több kitöltőre lenne szükségem, így gondoltam segítséget kérek tőletek, a kitöltés kb 10 percet vesz igénybe. A kérdőív linkje:
Előre is köszönöm :)
Legalább tudjuk miért panaszkodik mindenki, hogy hiába jár pszichológushoz...
Az viszont tényleg elkereserítő, hogy ennyire vaskalaposan mész utána, hiába 5-ből 5 kritikai komment volt. Így te is csak olyan haszontalan szakember leszel, mint akik ezt írták.
Az első észrevételedre azt tudom válaszolni, hogy ha valaki valamilyen problémával kerül pszichológushoz, akkor a pszichológusnak nem az a feladata, hogy megoldja a páciens életét, de még tanácsot sem adhat, együtt kell fejlődni, összefüggésekre rávilágítnai. Így nyilván nem csak a pszichológus munkáján múlik az eredményesség, azt gondolom nem egyszerű pálya e szempontból.
Másrészt a kritikákat elfogadom, de vannak szabályok, amiket be kell tartanom a műhelymunka elkészítésében, így nem igazán van olyan opció, hogy kitalálok mondatokat, amiket hasraütésszerűen skálázom stb. Remélem így már érthető, ha nem, akkor nagyon sajnálom.
Persze, érthető, mindkét megállapítás és védhető a tipikus "orvosi" megközelítésben, sajnos más orvos (nem pszichológia, egész más szakterület) is ugyanígy áll hozzá. Az orvosok jól csinálják, a beteg és a rendszer a hibás, de ebbe ne menjünk bele.
De.
1. Két emberen múlik a terápia, de szerinted (téged oktatnak erre, te láthatod jobban ha nem csak végig ülöd az órákat, jársz gyakorlatokra), tényleg a páciensek 90%-a, úgy áll hozzá, hogy nem akar eredményt elérni, hanem csak táskaszámra hordja a pénzt a pszichológushoz?
2. Annyi az észrevételed, hogy ez a szabály. Bekopiztál előre megírt teszteket, és bele sem gondolsz, hogy értelmetlen? Nekem mérnökként nagyon fura és szinte elfogadhatatlan, hogy semmi előremutatás nincs a dologban.
Statisztikám nincsen arra vonatkozóan, hogy a terápiák mekkora részben sikeresek, nem jelenteném ki, hogy x százalékban sikeres vagy sem. De szemléltetek egy példát: egy evészavaros beteget elhoznak pszichológushoz, elhiszed, hogy nem lesz könnyű áttörni ezt a betegséget? A legellenálóbb és legrafináltabb betegség. Vagy aki depressziós, elhiheted, hogy annyitól nem gyógyul meg, hogy azt mondom neki, hogy az élet szép. Sőt joga van ahhoz, hogy megtagadja a terápiát.
A második pontodra pedig annyit tudok mondani, hogy nyugodtan kereshetsz pszichológiai mérőeszközöket, magyarra adaptált mérőeszközökről is találhatóak anyagok, amiben a megbízhatósági mutatók is fel vannak tüntetve,az elmélet amire alapulnak, eddigi ismeretekre stb. de szívesen átküldöm privátba az általam használt eszközök magyar publikációit.
(egyébként örülök, hogy téged mérnökként így érdekel ez a téma, de én pszichológus hallgatóként, aki nem ért a mérnöki dolgokhoz, nem kezdem el támadni a mérnökök által használt eljárásokat, úgy hogy semennyi ismeretem nincs róla)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!