Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Baj/kevésbé szerethető, ha...

Baj/kevésbé szerethető, ha valakinek nem olyan fontos a humor? ( Akár barátságban, akár társkeresésben)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Mostanában egyre többször találkoztam azzal, hogy akár itt, akár a baráti társaságomban, ha feljött a kérdés, hogy milyen is lenne feltehetőleg az "ideális" pár, mindenkinek a top3ban van a humor...?

Furcsa, hogy nekem ez egyáltalán nem ennyire fontos? Jobban szeretem a komolyabb embereket, én is az vagyok...

Ez nem azt jelenti, hogy savanyú vagyok, pozitív ember vagyok, mosolygós, de nekem nem feltétlen azt jelenti, hogy jól érzem magam valakivel, ha a hasamat nevetve fetrengek a földön... :D Fontos a jókedv persze, de számomra annyival fontosabb, hogy tudjak valakivel beszélgetni komolyan, elképzelésekről, érdeklődésről :) Csak én vagyok ezzel így?

Annyi olyan barátságot ismerek, amit csak a közös viccek, csak a hülyéskedés tart össze, de komolyabb téma nem jöhet szóba, mert nincs egyetértés...

Én az ilyenekben nem érzem magamat jól...

Ti mit gondoltok erről? :) Köszönöm a válaszokat!



2017. dec. 4. 20:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Csak humorra valóban nem lehet alapozni, de a humorosság nem zárja ki az intellektuális eszmecsere lehetőségét. :)

Egyébként nem zavarna, én sem szeretek mindig nevetni, egy idő után szó szerint fárasztó, de az "arra kijelölt alkalmakkor" kényszeres, hogy nevessek/nevettessek.

2017. dec. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha társaságban vagyok többnyire én is a humorra építek de örülnék ha találkoznék valakivel aki osztja az egyébként nagyon negatív felfogásomat
2017. dec. 5. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A humor nem csak azt jelenti, hogy folyton valami vicceset mond, amin te röhögőgörcsöt kapsz (jó egyszerűek is lennénk, ha ez csak ebből állna), hanem inkább azt, hogy meg van benne az alapvető szellemesség, egészséges irónia, nem sértődékeny, van önkritikája, nem begyöpösödött, tud frappánsan odaszólni, ilyenek...:D Nem viccmesélésről, vagy standupcomedyről beszél az, aki azt mondja, hogy a partnerének legyen humora. Ha egy humoros embernek nincs komolysága, az idétlen. Ha egy komoly embernek nincs humora, az savanyú. Tudod, hogy nem csak azt hívják humornak, amin elneveted magad...ugye?
2017. dec. 5. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad keverni az idétlenséget és azt, hogy van-e valakinek humorérzéke. Az utóbbi hiánya, szerintem is negatívum.
2017. dec. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!