Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi ez a "sztár komplexus"...

Mi ez a "sztár komplexus" internetezőknél?

Figyelt kérdés

Nem panaszkodásból írom, hanem mert kérdéseket vet fel bennem:D A kérdés meg az, hogy ha valaki a személyes dolgait teszi közzé interneten, és ezt kritizálják, lebénázzák, akkor mire gondolsz hamarabb? Arra, hogy jobb videókat/képeket kellene készítenie, vagy arra, hogy nem muszáj minden személyes tartalmat közzétenni?


Az egyik barátom néha elég vicces figura, volt úgy, hogy jókat röhögtünk minden hülye poénjain. Egy ideje rákapott az internetre és youtube-ra, facebook-ra egyaránt posztol nagy gyakorisággal, hogy aztán nézze a feedback-eket, közben szeret más "internet sztárokból" inspirálódni. Ezzel semmi bajom. Feltöltött youtube-ra egy videót, ahol béna poénokon röhögünk, majd jajveszékelt nekem, hogy leoltották a videóját. Az első gondolatom az volt, hogy miért kell egyáltalán feltölteni, vagy az hogy ez szinte olyan, mintha nem a barátaival együtt töltött pillanatai számítanának, hanem hogy jó posztokat csináljon. (amúgy ez régebb volt, de azóta is vannak ilyen dolgok) Bevallom, én is sokat internetezem, de nem érzem szükségesnek, hogy bármit közzétegyek, ezért nem is szóltak be nekem emiatt sosem.


Számodra melyik problémásabb: ha valakinek béna poénjai vannak, vagy hülyeségeken röhög, vagy ha mindent posztolnia kell internetre?


2017. nov. 28. 10:58
 1/7 A kérdező kommentje:
...vagy mindkettő*? ez kimaradt:D
2017. nov. 28. 11:02
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Gondolom mert ő pénzt szeretne csinálni a Youtube videóival és mellé még valamilyen szinten hírnevet is. Ezért is szokás mondani, hogy üzletben nincs helye érzelmeknek. Ameddig tudod fogadni a kritikát építő jellegűen addig jó, de ha indulatokat kelt benned akkor teljesen alkalmatlan vagy erre a pályára.
2017. nov. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Engem mindkettő zavarna, kerülöm az ilyen embereket, Fb-t meg nem nézek, csak messenger miatt van, szóval ott nem zavar.
2017. nov. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő fura.

Én sem érzem, hogy mindent meg kéne osztanom a nagyvilággal. Sőt! Szerintem gáz is nagyon kitárulkozni.

Múltkor rám írt egy ismerős, hogy élek-e még, és mi van velem, el vagyok tűnve, nem járok sehova. Megírtam neki, hogy élek, járok sokfelé, utazok, szórakozok, stb. Csak nem teszem ki fb-ra és máshova sem!!! De már itt tartunk, sokaknak, ami nincs fent valahol, az nem is létezik.

2017. nov. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Akik nem osztanak meg semmit, nem teregetik ki az életüket a szociális média platformjain belül,(ahogyan én sem szoktam) azokat "elítélik". Nem értik meg ha valaki visszahúzódóbb, zárkózottabb (introvertált) személy, akinek nincs igénye mások arcába vágni az életét.
2017. nov. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5: Hát, nem tudom, én szinte semmit nem szoktam közzétenni, sokszor hetekig "fel se megyek" facebookra, stb., de még sosem éreztem, hogy ezért bárki "elítélne".
2017. nov. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

# 2 Nem említette, hogy ilyen szándéka lenne. Na meg főleg nem személyes videókkal, amik unalmában készülnek, amikor épp a haverjával bolondozik.


Szerintem meg az ilyesmi youtube celebeknél úgy működik, hogy előre megtervezett és kitalált ötletekkel, nem egy akármilyen random videókból akarnak híressé válni. Lehet, hogy én is lennék vlogger valami értelmes témákkal, de az gáz lenne, ha épp egy hülye videóval "válnék híressé".

2017. nov. 28. 20:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!