Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem félelmetes mikor valaki...

Nem félelmetes mikor valaki egész életében az utolsó éveire készül?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra mikor valaki egész életében azért hajt meg gyűjt hogy legyen egy rendes nyugdíja, értem én én hogy kell gondolni a nyugdíjas évekre de ez a megoldás?Azért születtünk hogy életünket arra áldozzunk fel hogy az életünk utolsó szakaszában vagy éveiben várjuk a halált?

2017. okt. 6. 16:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Abban mi a felelmetes ha gondolok a jovomre es teszemazt a fizetesem 10-20%-at mindig felreteszem kulon erre (aztan amikor osszegyulik belole valamennyi, akkor pedig atforgatom ingatlanban, mert a penznek az erteke ugyis esni fog akkorra, de lakni mindig akarnak majd valahol az emberek)?


Ettol meg ugyanugy a manak elek es nem vonok meg magamtol semmit, de nem vagyok felelotlen idiota sem, hogy amikor 50-60 eves korom kozott mar nem akarok dolgozni, akkor ezt megtehessem. Arra semmi keppen sem apellalok, hogy majd az allamtol kapok nyugdijat, mert kizart.

2017. okt. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%
Akkor, te ne ezt az utat válasszad. Ennyi.
2017. okt. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

Néha nekem is félelmetesnek tűnik mikor 20-on évesen arra céloznak hogy gyűjtsek a nyugdíjas éveimre. De igazság van benne.


Szerintem igazából arra kell törekedni hogy jól megélj a mában és legyen félretett pénzed a közeljövőben történő kiadásokra és a hosszabb távú megtakarításokra, gyerekeknek, unokáknak akár.

2017. okt. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
bármit csak pénzt ne tegyél félre öreg korodra
2017. okt. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

valószínűleg azért mert az ilyen ember látott nem egy olyan szituációt,hogy adva van az idős ember,aki egészségileg már leépült,magára van hagyva és már pénze sincs.

az ilyenekkel úgy bánnak a kórházban,mint a darab sza-rral.

nincsenek rá szavak,hogy hogyan viselkednek a pénztelen idős emberekkel.

akik gyűjtenek igen valószínű,hogy ettől a rettentő és méltatlan végtől szeretnének megmenekülni.


és persze ne felejtsük el az egyiptomi halálkultuszt ha már ez a téma,ami a történelem eddigi leghosszabban fennmaradó vallása élet és halál felfogása volt.

amint a fáraó hatalomra került már el is kezdte építtetni a piramisát,vagy a sírkamráját.

szóval élete egyik fő feladata volt az hogy a halálra készült.

2017. okt. 7. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%
Elsovel ertek egyet. Tokom se keszul a halalra de aki felelotlenul jovobe nem nezoen el a manak azzal ki fog baszni az elet es most finoman fogalmaztam. Tanmese: tucsok es a hangya... baratom olvasd el.
2017. okt. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Látom nem tudjátok kiről beszélek.
2017. okt. 7. 16:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!