Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én gondolom azt, hogy...

Csak én gondolom azt, hogy klasszikus értelemben nem beszélhetünk felnőtté válásról/felnőtt emberekről?

Figyelt kérdés

Az én - tegyük hozzá idealizált és közhelyszerű - felfogásom szerint a felnőtt ember felelősséggel tartozik önmaga és embertársai előtt, tiszteletben tartja a környezetét, a társadalmi konvenciókat/szokásokat. Utóbbi alatt az erkölcsös életet, a társadalmi szerepvállalást és mások (fogyatékosok/más nemzetiségűek/alacsonyak/csúnyák) tiszteletét értem. Mégis ha végignézel a társadalmon, gyakorlatilag csak nagyra nőtt óvodás/iskolás gyermekeket látsz. Mindenkiből a lenézés árad.

"Ez ilyen kövér, az olyan alacsony, ez olyan csúnya." "Jajj, hogy néz ki az a pasi." "Milyen csóró az az ember, bezzeg nekem BMW-m van."

A férfiak - belemagyarázva, hogy a karrierépítés klasszikus önmegvalósító, felelősséggel járó felnőtt ismérv - ugyanúgy nagyzolnak/felvágnak és menőznek a sok tízmilliós értékű autóikkal, házukkal vagy csinos feleségükkel, mint az óvodás gyerekek a játékautóikkal. Minden a külsőségekről szól. A magas, alfahím f***agyerek ugyanúgy illegeti magát és pózol a top5-ös barátnőjével a sétálóutcában, mint ahogy Pistike játssza a fejét Juliska előtt az iskolaudvaron, hogy mindenki lássa, a legszebb kislánnyal barátkozik. Undorító felszínes világ ez az egész és a felnőtt emberek - leszámítva, hogy magasabb intelligenciával és élettapasztalattal (nem erkölcsi értelemben!) - ugyanolyanok, mint a legéretlenebb óvodás kölykök. Talán csak nagyon kevés emberre nem mondható ez, akik hivatásszerűen dolgoznak a szakmájukban és semmi hátsó szándéka sincs (nagyon kevés orvos, tanár vagy karitatív szociális munkás). Nem azt mondom, hogy legyen mindenki halvérű, a szüzességét csak házasság után veszítse el, mindig mosolyogjon az emberekre és járjon elektromos autóval, de manapság annyira gyerekes és éretlen a társadalom, hogy még én is kezdek "megromlani" és egyre inkább sz**ok mindenkire és a szabályokra, pedig alapvetően egy konzervatív, normális értékrendű családban nőttem fel. Sosem jártam Norvégiában, de az eddig olvasottak alapján (környezettudatos társadalom, társadalmi szerepvállalás, nyugodt/szorgalmas attitűd) talán ők állnak legközelebb az általam elképzelt ideális társadalomhoz. Ti mit gondoltok erről az egészről? Tényleg egy bigott, frigid jellemtelen ember vagyok vagy valóban van igazság abban amit írok?

24/F vagyok csak a teljesség kedvéért.



2017. szept. 25. 14:26
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
Nekem ez inkább hisztinek tűnik, amit itt leírtál.
2017. szept. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet. Amiket írtál egyes emberekre persze igazakat, de nem mindenkire. Nem mindenki ilyen.

Az nem gyerekes, hogy mindenkit így leírsz, mert vannak ilyen emberek is? :)


Egyébként én jártam Norvégiában és ott is csak emberek élnek, nem valami csodalények. Köztük is ugyanúgy van rossz és jó, mint bárhol máshol.

2017. szept. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a szellemileg felnőtt emberre nem kellene ráterhelni, hogy felelősséggel tartozik a többiekért. Mert akkor azok megengedhetik maguknak, hogy ne legyenek felnőttek. Az ember felelősséggel tartozik magáért, ezen kívül azokért, akikért szabad akaratából felelősséget vállalt (és hát a felelősség sem csak fekete-fehér, vannak fokozatai). Ugyancsak nem tartom azonosnak a tiszteletet a tiszteletben tartással. Valamit tiszteletben tartani azért hasznos, mert mindenkinek vannak határai, és megütheti a bokáját, ha beleszól valamibe, ami nem tartozik a hatáskörébe. Vagyis abszolút önös érdekű, ami viszont nem negatívum: az ego nem az ember vállán ülő kisördög (ahogyan sokan szeretik beállítani), hanem menedzser a külvilágban. Tisztelni viszont csak azt érdemes, amit/akit méltónak is tartunk a tiszteletre - megint csak egyénfüggő, belátáson alapuló döntés, a szellemileg felnőtt ember pedig képes a belátásra.


"...annyira gyerekes és éretlen a társadalom, hogy még én is kezdek »megromlani«..."

Első lépésben azzal, hogy a táradalomra hárítod a felelősséget. Előbb magadat nézd, aztán a többieket, úgy könnyebb lesz megértéssel fogadni, ami végső soron a te lelki nyugalmadat szolgálja. A szabályokra egyébként lehet sz*rni: ha tudod, mi miért van és képes vagy a belátásra, akkor azt is tudod, mit miért érdemes betartani. Lehet, hogy csak azért, mert a megszegésének következményét nem vagy képes állni.

2017. szept. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Felesleges ezt a témát boncolgatni, ez mindig is így volt, és így is lesz. De emellett rengeteg ember van, aki felnőtt létére valóban felnőttként él. Keresd az ő társaságukat.
2017. szept. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
47%
Nem vagy képes szembenézni a saját kudarcaiddal, és azért keresed folyton másokban a hibát, hogy hozzájuk képest jónak érezhesd magad. Foglalkozz a saját életeddel, és majd ha az rendben lesz, elkezdhetsz másokat kritizálni. De akkor arra már nem is lesz szükség.
2017. szept. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!