Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lennék legszívesebben...

Miért lennék legszívesebben egész életemben egyetemista?

Figyelt kérdés

Több mint egy éve szereztem meg egy büfé bölcsész BA diplomát, majd letettem gyorstalpalóban egy hitelügyintéző szakmát, aztán egy mezei aktatologató ügyintézőként helyezkedtem el. Azóta megszűnt az állásom és otthon vagyok, különböző tanfolyamokra járok, amik érdekelnek hobbi szinten. Jó volna valami munkát keresni, de legszívesebben februárban jelentkeznék egy másik büfészakra, ahol szintén nem kell csinálnom semmit. Emlékszem amikor egyetemista voltam, nem kellett csinálnom semmit, szinte mindennap délben keltem, mert az órarendet úgy csináltam meg magamnak, ahogy akartam, de amúgy sem nagyon jártam be. Bulizni már ritkábban buliztam, mert gimiben elég volt. Inni soha nem iszom most már, szóval nem illett rám az egyetemisták sztereotípiája teljes mértékben.


Teljesen céltalan vagyok, fogalmam sincs mit kezdjek magammal. Jó ötlet ez a tervem szerintetek?


22/F



2017. aug. 16. 14:47
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Lusta vagy dolgozni, céltalanul nincs ezzel baj.

De nekem akinek konkrét elképzelése van hogy milyen autóhoz mennyi pénz kell, mellette spórolni későbbre, úgy máris azt mondhatom "valamiért" járok dolgozni.


Ha nő lennék ilyen érdektelen csávóval nem járnék.

25F

2017. aug. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
12%

Az egyetemi èvek felejthetetlenek számomra is. Tanulj tovább! Nagyon fiatal vagy. Legyen most ez az èleted cèlja ès èrtelme. Ne hallgass senkire. Kèsöbb kamatozik majd...

N

2017. aug. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%
Kérdező, leirtad a választ teljesen céltalan vagy. És igen, úri dolga van az egyetemistának, visszasírom én is a gondtalan időket... Te tudod, hogy megteheted e, hogy tanulsz még, vagy munkát kell keresned. Ha nem muszáj dolgoznod, én tovább keresném azt a bizonyos célt. De jobb lenne, ha valami normális szakmát is szereznél, mert előbb-utóbb fel kell nőni és akkor nins kegyelem, kirúgdosnak a nagyvilágba.
2017. aug. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
Jelentkezz egy nem büfé szakra. Hidd el, par hónap után már egyetemre se akarsz nézni.
2017. aug. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
95%

22 évesen tanulj még, ha jó szakot választasz jobb munkád lehet utána.

Igaz, a közismert kelendő és nehéz szakon már nincs aranyélet, de ha valami másik büfé érdekel, amivel nem csak aktát lehet tolni, próbáld meg.

Én egyetem végén alig vártam, hogy legyen valami jó kis munkám mert már utáltam tanulni, most visszamennék 10x szigorlatozni munka helyett. :D

2017. aug. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%
Ha szinte semmit nem csináltál és ilyen laza volt az egyetemi életed, akkor hogy a fenébe tudtad megírni a szakdogádat (ami nem 10 oldal) és államvizsgázni (ami nem 3 hét tanulás)? Komolyan kérdezem, mert én pont a másik véglettel szenvedek. Vagyis már a második képzésen vagyok, miután az elsőről kibuktam, de még ez is pokoli nehéz számomra és gőzöm sincs, hogy lesz meg a szakdogám. Viszont ugyanúgy semmi célom és kilátásom, ahogy neked. Mondjuk ez nem büfészak, de majdnem. Ha gondolod beszélhetünk privátban.
2017. aug. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Van aki nem egyetemre valo, miert nem mesz valami szakmat tanulni es dolgozni? Igy csak az adofizetok penzen elsz a semmiert, szembe kell nezni a tenyekkel, te nem olyan kepessegunek szulettel, hogy a felsooktatasban tanulj.
2017. aug. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!