Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan válhatnék intelligens,...

Hogyan válhatnék intelligens, művelt emberré?

Figyelt kérdés

Sajnos rengeteg olyan beszédtéma van, mellyel kapcsolatban - érdeklődés híján - egy szót sem tudok kinyögni véleménykifejtések során. Ilyen a politika: soha nem érdekelt, az agyam minden hírt szelektált, még a rádiós bejelentések sem maradnak meg a fejemben. A történelem is untat, a gazdasági kérdések a sírba visznek, és a szókincsem is modnhatni elég szegényes.

Szeretnék ezeken változtatni, de nem tudom, hol kezdjem.



2017. júl. 9. 17:51
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
kezdj el olvasni könyveket
2017. júl. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha nem érdekel az adott téma, sosem leszel hiteles. Lehet olvasni 50 kötetet is bármilyen témában, nem fog megmaradni belőle semmi lényeges. Ha nem szereted a történelmet, akkor csak erőlködni fogsz vele. Talán bemagolsz pár dolgot és próbálhatsz megmukkanni belőle, de a hozzáértők azonnal levágják, hogy ez csak lexikális tudás és nem valódi érdeklődés.

Azzal foglalkozz, ami valóban érdekel. Olyan emberek társaságát keresd, akikkel közös érdeklődési körötök van. Ha fejből tudsz idézni a Trabantok szerelési kézikönyvéből, beszélgetőpartnered pedig a hazai vizek madárpopulációjáért rajong, akkor nem lesztek nagy beszélgetőpartnerek.

Sose azért tanulj meg valamit hogy beilleszkedj. Azt tanuld, ami érdekel.

2017. júl. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Noblesse Oblige ***** válasza:

lásd mint első!


A szókincsre tökéletes választás az olvasás.

Én sem vagyok nagy töri fan. viszont a dokumentum filmeket simán megnézem. Én most a yt lévő történelem filmeket néztem meg, és csak 1-2 volt ami annyira nem fogott meg, hogy nem is néztem végig.


Szóval nem feltétlen szaklapokat olvasgatni. A yt is tele ezekkel foglalkozó videókkal, szókincset pedig olvasással tudsz felszedni. Ott nem kell feltétlen témába vágó legyen, szórakoztató irodalomhoz is nyúlhatsz.

2017. júl. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok ezzel, bár sokat olvasok, a szókincsem nem mondható silánynak. amikor suliba jártam, etika órán mindig megbeszéltük hogy mi volt a híradóban, bár nem tudom miért, én soha nem tudtam hozzászólni. szememre hányták hogy nem nézek tévét?!! Én meg kiröhögtem őket, mert még tévém se volt. Azóta már van de csak a play station miatt kellett, nem érdekel a híradó, az sem szól másról, csak az aktuális hatalom szócsöve. a politikusok olyanok mint a hülyegyerekek az óvodában, egymásra köpködnek, hazudoznak, lopnak. a választás sem érdekel, mert azt nem tekintem annak, hogy én dönthetem el, hogy a következő években ki lopja meg az országot. tenni értünk úgyse fog senki. Arra meg nem szavazok aki a legnagyobbat tudja igérni (hazudni).

történelem is hazugság meg találgatás, sokminden csak le van írva és muszáj elhinni. holnapután meg találnak valami bizonyítékot ami a fele történelmet átírja. akkor minek tanuljak, ha csak spekuláció. gazdasági kérdések se érdekelnek, nem is akarok érteni hozzá. Igaz barátaim sincsenek, mert egy magamnak való alak vagyok, a saját sikereimért hajtok és szerintem jobb ha az ember ezt "segítség" nélkül teszi. Megvannak a tevékenységek amiket szeretek, teljes az életem, nem akarok semilyen témát kitanulni, hogy hozzászólhassak egy beszélgetéshez. egy olyanhoz, ami nem érdekel, olyan emberekkel körülvéve, akiknek más az érdeklődési köre mint az enyém. Szóval az én tanácsom, hogy azt csináld amit szeretsz és olyan emberekkel barátkozz akik ugyanazt szeretik. Ne változz meg más kedvéért.

2017. júl. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ácsi! Mi érdekel, mi az életed?
2017. júl. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem olyannal kéne foglalkoznod, ami érdekel.

Nem azt mondom, hogy most full sz*rj a világ történéseire meg a közéletre, csak ha valami nem igazán érdekel, erőltetni is felesleges meg nem feltétlen attól lesz intelligens egy ember.

2017. júl. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kezdetnek elolvashatnád itt a gyakorin a tudomány rovatot.
2017. júl. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!