Tapasztaltátok-e orvosnál, hogy néha kicsit rájátszanak a dolgokra? Ha igen szerintetek miért teszik?
"Férfiaktól telik ki, hogy ilyen szarkasztikusan válaszoljanak. Veled offolom a témát."
Ejj, éljen a szexizmus! :D
"Nem irtam volna ki a kérdést ha nem lett volna rá nyomós okom. De ezt inkább nem ezen az oldalon fogom megvitatni"
Nincs igazad, de nem mondom el, hogy miért nincs. Durcis tiniszinten kiírok egy kérdést, aztán nem válaszolok. Ejj, éljen az értelem! :D
" túlságosan játsszák a hozzáértőt,és nem csak egy korrekt módon válaszolnak a kérdésekre vagy adnak magyarázatot,hanem fontoskodva teszik ezt."
WTF?:D Egy orvosnak lényegesen egyszerűbb a kollégájával megbeszélni a dolgokat, mert egy nyelven beszélnek, nem kell alapdolgokat elmagyarázni. Amit te fontoskodásnak érzel, az valszeg az az erőfeszítés, hogy az orvos lefordítsa neked hétköznapi magyar nyelvre mindazt, amit egyébként gerincvelőből 10 másodperc alatt lediktálna - elsősorban latin -
szaknyelven az orvosírnoknak, plusz megpróbálja felmérni, hogy milyen alapvető anatómiai, élettani stb. dolgokat kell még elmagyaráznia, hogy pontosan megérthesd, miről van szó. Azt meg már leírták, hogy nem te vagy az egyetlen páciense, de egy-két kulcsszóról simán beugorhat menet közben neki, mi volt veled.
Amúgy az Isten őrizzen minden kollégát az ilyen betegtől, mint amilyen te lehetsz a kommentjeid alapján.:-)
Valószínűnek tartom, hogy az orvosok zöme a beteg érdeklődésétől teszik függővé a páciens tájékoztatásának alaposságát/mélységét.
Ha a páciens fokozott érdeklődést tanúsít, akkor bővebben és még közérthetőbben igyekszenek tájékoztatni.
Ha pedig a beteg nem tanúsít kiemelt érdeklődést, nem igényel fokozott tájékoztatást, akkor az orvosok zöme nem fogja rázúdítani a páciensre azt a rengeteg és sokszor laikus számára nehezen értelmezhető információhalmazt.
Na... Egyfelől a te szorítottál be előbb sztereotípiába egy férfit. Hmmm... Ki is ítélkezik? :D
Engem aztán nem érdekel, ki milyen nemű.
A válasz: nem. Általában le se sz**ják az embert.
Talán a kérdező kimondatlanul de valójában az orvosa empátiáját hiányolhatta.
Ti. azok az orvosok, akik együttérzőek a betegeikkel, azok egyben segítenek nekik a fájdalom jobb tolerálásában is.
Az orvos-beteg kapcsolat a bizalmon és az empátián alapul, nem csupán a páciens kezelésén.
Az empátia megváltoztatja a stresszre adott választ, ami közvetetten növeli a fájdalomküszöböt.
Azoknak az orvosoknak, akik figyelmesen végighallgatják betegeiket és együttérzőbbek velük, jobb kedvűek a pácienseik és a betegségeik kimenetele is kedvezőbben alakul.
Pl. a betegközpontú beszélgetés során az orvos nyitott kérdéseket tesz fel a betegnek, akik így szabadon beszélhet akár családjáról vagy munkájáról is.
Ha viszont a beteg csak bizonyos kérdésekre válaszolhat, amelyek például a kórtörténetével vannak szoros összefüggésben ott a páciens nem érzi az orvosa részérő azt az empátiát (beleélést a beteg állapotába), mint amikor nyitott kérdésekre válaszolhat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!