Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan válhat egy emberből...

Hogyan válhat egy emberből pszichopata gyilkos?

Figyelt kérdés

2017. febr. 20. 22:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szituációtól függ az emberi cselekvés.

Szerintem olyankor válik ilyenné ha az alapvető szükségletei nincsenek kielégítve,mert az áldozat ezeket gátolja,megvonja a szeretetet,figyelmet stb.


Olvass utánna a stanfordi börtönkísérletnek.Illetve van egy jó könyv ezzel kapcsolatban:


Philip Zimbardo - A Lucifer-hatás - Hogyan és miért válnak jó emberek gonosszá?


[link]

2017. febr. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Van aki ilyennek születik, van akinek valamilyen mentális betegsége van és amiatt válik ilyenné, más hirtelen felindulásból öl, szerelmi bánat miatt pl. megcsalás...
2017. febr. 21. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Jelmez7007 válasza:

A pszichopaták gyakran megnyerő modorú – de mindig életveszélyes– egyének, racionálisak és tudatában vannak, mit miért tesznek, magatartásuk szabadon gyakorolt választás eredménye!


A pszichopata olyan, mint egy csecsemő, aki a saját szükségleteibe mélyedve hevesen követeli az azonnali kielégülést. A vágyain nem változtat, mások szükségleteit pedig semmibe veszi.


[link]

2017. febr. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

A pszichopata és a gyilkos két különböző dolog. Egy gyilkosnak nem feltétlenül kell csökkent empátiával rendelkeznie. Sok gyilkosság épp féltékenységből és felfokozott érzelmi állapotban történik. (vagy valamilyen frusztráció enyhítésére) Egy pszichopata nem képes ilyen mértékű érzelmeket probukálni.


Több tényező együtthatása okozza a súlyos mentális rendelenességek kialakulását, ami később gyilkoláshoz vezethez mondjuk.


Kialakulás:


1. "példa": mit lát a szülőktől/nevelőktől? ha azok elhanyagolóak, agresszívak, akkor a gyerek félelemben él, frusztrált lesz, ő maga is agresszívan viselkedik majd. Később bármilyen helyzetbe kerül, ezek a tapasztalatok irányítják a cselekedeteit (pl. ha gyerekkorában az apja szíjjal verte, akkor beleég az agyába és még évek múlva is ha szíjat lát, akkor idegesség, félelem fogja el, ami hozzájárulhat a gyilkoláshoz, mint motiváló emlék: önvédelem, harag)

Rossz példa esetén védekező mechanizmusok alakulnak ki:

> disszociáció, emlékezetkiesés

> érzéketlenség, csökkent empátia

> tudathasadás, álomvilág (a valósággal való kapcsolat megszűnik)

> elkerülő magatartás (bezárkózás, pánik)

stb. (ezeket tünetként írtam, nem betegségként! Egy személyiségzavarnál pl. mindezek összetetten jelentkeznek)


2. értékrendszer: a környezetéből szerzett tapasztalatok alapján értékrendszert fog felépíteni (pl. vallási, politikai irányultságot alakít ki, ami negatív is lehet: terroristák, emberáldozók)


3. genetika: befolyásolja vagy súlyosbíthatja a fent leírtakat.



Ami közvetlenül kiváltja (általában a fent leírtak közül minimum 1 jelen van):


1. rossz életkörülmények (pl. éhínység)

2. csalódás, veszteség (pl. haláleset)

3. politikai/vallási nyomás

4. kezeletlen mentális betegség


"Pszichopata gyilkos" valakiből akkor lesz, ha egy ember vagy agyi rendelenesség, vagy egy gyermekkori trauma miatt fejlentlen empátiás érzékkel, csökkent félelemérzettel rendelkezik, a pszichiáter pszichopatának diagnosztizálja és később ez az ember valamilyen indítékkal gyilkosságot követ el. :D

2017. febr. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Nemrég olvastam egy cikket, de most nem találom. A gyermekkori bántalmazás pszichés következményeiről szólt, s volt benne egy eléggé megdöbbentő állítás, amit sajnos komoly statisztika erősít meg, hogy a legtöbb börtöntöltelék/ hajléktalan/ erőszaktevő/ alkoholista egykor egy bántalmazott gyermek volt.

S mindegy, hogy szóban vagy fizikailag, esetleg szexuálisan bántalmazták, vagy "csak" az egyik szülő bántalmazta a másikat ilyen módokon őelőtte, a hatás garantált: ezek az emberek segítség nélkül a legritkább esetben képesek később normális életre, beilleszkedni a társadalomba, részt venni egészséges emberi kapcsolatokban.

Ehelyett torz következtetéseket vonnak le gyerekkorukban, hogy legalább az elméjükben megvédjék magukat. Kizárják azt, hogy rossznak kelljen látni gondviselőiket, s a valóság ilyen torzítását viszik tovább önvédelemként öntudatlanul, nem bíznak meg később senkiben, fenyegetés lesz az egész világ, hiszen a legártatlanabb, legkiszolgáltatottabb korukban egy olyan helyen tapasztalták meg az állandó fenyegetettséget, ahol a biztonságnak, szeretetnek kellene dominálnia: otthon.

2017. ápr. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!