Miért nem teszünk semmit sem azért, hogy az adataink biztonságban legyenek?
Nyilván nem minden emberre vonatkozik ez.
Gyakran látok olyan bejegyzéseket pl. Facebook-on, hogy "Elvesztettem a telefonomat [ami 100K Ft], amin fontos dolgok vannak. Aki megtalálta, hajlandó lennék odaadni neki a telefon bolti árát, csak hogy visszakapjam az adataimat."
Ha nem pont informatikából, de az élet más területeiről az emberek biztosan megtanulták már azt, hogyha valami fontos, akkor tenni kell azért, hogy az biztonságban legyen. Ha tudjuk azt, hogy milyen értékes dolgokat tárol az eszközünk (fontos fényképek, videók, dokumentumok), miért nem gondolunk a rajta tárolt adatok biztonságáról?
Olyan menyiségű adattal találkozunk naponta, méginkább tárolunk, hogy képtelenség megjegyzeni. Az agy ezért egy triviális megoldást alkalmaz, csökkenti az információmennyiség un. redundanciáját, vagyis a kétszer szereplő tényezőket igyekszik egy kalap alá vonni, ezáltal "tömöríteni" amit meg kell jegyeznie. Megfordítva: miközben igyenszünk minimális informciót megjegyzeni, végtelenül logikátlan több adatot begyűjteni és tárolni ugyanarról az elemről.
Itt jönne egy biológiai rész, amit rendezzünk le annyival, hoyg a szokásos napi cselekvések rutinná válnak, amin nem is gondolkodunk, és meg sem kérdezzük a helyességét.
Tehát remélem érthető a dolog pszichológiai háttere, sokkal erősebb a spórolásra való törekvése az agynak, mint a biztonságra, ezért rutni szinten megszokja a spórolást, eszébe sem jut senkinek a biztosnági másolat. Nem azért, mert nem tanulta meg, szimplán nem is foglalkozik a lehetőséggel az agy.
"De miért is kellene ezt minden nap elvégezni? 2016 van, elég egyszer beállítani, hogy mit hová mentsen az eszköz, és ha tegyük fel nincs mobilnetünk, akkor is, ha hazaérünk és felcsatlakozik a WiFi-re, már magától is menti az adatokat egy otthoni eszközre.'
Faxa, egy év múlva mennyi adat is lesz abban az egy szerencsétlen mappában? Utána találj már meg egy automatikusan elnevezett pl: xyz0002345 nevű fájlt úgy, hogy nem tudod a nevét, és a pc-den nincs indexelve sem különösebben. Azzal, hogy megvan kópiában sz.rt se érsz, mindaddig amíg nem tudod hol van, és csak azt tudod hol van amit megjegyzel, a memóriád meg véges, ergó nem duplázzuk az elérési útvonalakat. Ennyi a történet.
Ha nem érted meg sry, akkor maradunk annyiban, hogy pszichológiai oka van a jelenségnek.
"eszébe sem jut senkinek a biztosnági másolat. Nem azért, mert nem tanulta meg, szimplán nem is foglalkozik a lehetőséggel az agy."
Ez mekkora ostobaság. És akinek "foglalkozik vele az agya" (i.e. eszébe jut), az valami felmérhetetlen géniusz?
Kérdező, egyszerű. Hülyék és lusták. Hülyék, mert fontos dolgokat tartanak a telefonjukon, lusták, mert csak be kellene dugni egy usb-t és rámásolni a gépre.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!