Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha szar lett a 11. -es bizonyí...

Ha szar lett a 11. -es bizonyítványom, sose tanulhatok tovább?

Figyelt kérdés

Lett 3 kettesem, 2 ötösöm, 2 négyesem és ezeken kivül minden hármas..

Tudom, hogy hülye vagyok, amiért nem tanultam eddig, csak azt se tudtam, mit akarok majd kezdeni magammal, semmi elképzelésem nem volt arról, mivel akarok majd foglalkozni. Arról nem is álmodtam, hogy egyetemre megyek vagy valami..De most úgy néz ki, megvan, mi érdekelne, de már késő, mert rossz jegyeim vannak. Még ha jövőre mindent bele is adok, akkor is lesznek olyan tantárgyak, amiket utálok és nagyon rossz vagyok belőlük, szóval azokból úgy is csak hármas leszek, meg amikből idén lettem hármas, azokból is hiába tanulnék többet, ötös úgysem lennék, mert ahhoz, hogy megértsem őket, nem elég a sima magolás..De mondjuk ilyen év végin szerintem még az se segitene, ha jövőre mindenből szin 5-ös lennék..

Szerintetek ilyen jegyekkel van még bármi reményem arra, hogy ne valami gyorsétterem alkalmazottjaként vagy közmunkásként végezzem?


2016. jún. 20. 22:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Rengeteg olyan szak/kar kombó van, ahol alacsonyak a ponthatárok, viszont nehéz bent maradni. Szóval tanuljál, amiket felsoroltál az nem vészes és nem a bekerülés nehéz egy egyetemre, hanem a bent maradás.
2016. jún. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

elég szomorú, ha már most feladod, mi lesz veled vizsgaidőszakban, amikor már a sokadik próbálkozás után húznak meg ok nélkül?


számold ki a felvi segítségével, hogy hány pontod lenne, és adj bele mindent, járj el különórákra, vannak érettségi felkészítők, stb, csak akarni kell

2016. jún. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, hogy milyen jegyeid voltak, mert van egy olyan lehetőség, hogy duplázás, amihez csak két tárgyból kell jónak lenned. Velem is az volt, ami veled, dupláztam, már egyetemre járok.

A két jegy közül egy minimum legyen emelt szintű, ezek százalékát összeadod, megduplázod. Ennyi.

2016. jún. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, hogy melyik jegyeidről van szó. A magyart, a törit, a matekot és egy választott tárgyat kell nézni. Egyébként úgy számold, hogy egy jegyért kettő levonás az ötvenből, és jövőre összeadod a kettőt. De szépíthetsz nyelvvizsgával, OKJ-vel, emelt érettségivel, amikért plusz pontokat kaphatsz majd. Nyilván ne állami támogatott jogász vagy mechatronikai mérnök akarj lenni, de nagyjából még minden lehetőség nyitva áll, még duplázni se kell hozzá.
2016. jún. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem írtad, hogy milyen szakról van szó, de ha olyan, hogy karon belül van több is, amikre lehet jelentkezni, akkor jelölj elsőnek olyat aminek csekély a ponthatára. Az első évet vagy felevet lehuzod ott es utána atjelentkezel amire szeretnél. Az alapozás mindenhol ugyan az nem maradsz le semmiről. Csak arra figyelj hogy külsőskent nehezebb bejutni mintha adott egyetemen belül másik szakra jelentkeznél át.
2016. jún. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!