Lányok! Titeket miért érdekel kevésbé a tudomány, mint a férfiakat?
Csak általánosítok, persze van 1-2 kivétel de azt láttam hogy sokkal nagyobb arányban tevékenykedtek ezoterikus oldalakon, online sakk-játékban sosem dob össze lánnyal, és a matek órákon is több lány unatkozik mint férfi. Remélem nem sértő mert csak tapasztalat. :) Csak arra volnék kíváncsi, hogy miért nem érdekel a legtöbbeteket a matematika, tudományok, programozás, filozófia? :O
Sajnos nagyon ritkán tudok "komolyabb" témákról lányokkal beszélgetni, pedig szívesen meghallgatnám a véleményeteket a témában. Úgy vettem észre hogy titeket inkább az irodalom, pletykálkodás meg mások élete érdekel. De miért? Nekem az az unalmas. Az ateista nőket is hiányolom. :D
Azért vannak azokon a szakokon olyan sokan a lányok, mert őket alapvetően az emberek érdeklik. Hogyan működik, hogyan lehet gyógyítani, stb.
Más szakokon (pl. elektronika) pedig 90-95% a fiú.
Szóval eleve nem a tudomány az ami kevésbé érdekli a nőket, hanem bizonyos tudományterületek érdeklik őket jobban vagy kevésbé. De ezt a fentebb írt evolúciós okok magyarázzák.
(viszont miközben azt fejtegettem, hogy mennyire okos vagyok lány létemre, elküldte)
Na szóval, az a tapasztalatom, hogy sok srác presztízsnek érzi, hogy ő "reál beállítottságú" legyen, miközben esetenként buta, mint a halál, legalábbis az életnek ehhez a területéhez igencsak. Ezt egyrészt megtapasztaltam fakton, másrészt a természettudományon kívül ja, engem is érdekel az irodalom, sci-fiket írok, most adják majd ki az egyik novellámat, és egy csomó olyan fiúk által írt sci-fivel találkozom, ami halmozza az ostobaságokat, viszont végig okoskodik, mert megvan az a "fiús" szeretete a fizika meg a kémia iránt, csak a tehetsége vagy az elkötelezettsége nincsen meg, és omlik az egész.
És persze vannak nagyon okos fiúk és nagyon okos lányok is, csak a fiúknak inkább tulajdonítanak elemi tehetséget a tanárok és a környezete is, míg a lányokra rásütik, hogy "persze, hogy tudja, mert bemagolja". Az a lány, aki meg nem szorgalmas, csak tud magától dolgokat, az butának van elkönyvelve, el is engedik egy kezét, amíg egy fiú "úgy az igazi", hogy nem tud semmit, csak ami az istenadta tehetségéből kisül. És ezt amúgy majdnem minden tanáromon tapasztaltam, nagyon ritka volt, hogy nem, hogy egy fiút se dicsértek a kemény munkájáért és egy lányt se az eszéért, pedig rengeteg normális tanárom volt gimnáziumban, azt hiszem.
Ugyanúgy van egy csomó lány, akit érdekel az irodalom meg szeretne regényeket és verseket írni, és borzalmasan csinálja (sőt, lehet, hogy én is ilyen vagyok).
Én nem vagyok ateista, de hívő se, nem értem, miért ez lett az intelligencia mérőszáma, szerintem egy olyan kérdésben, amire nem tudjuk a választ, de még a kérdés feltevése sem mindegy, nem vall tudományos gondolkodásra kijelenteni se azt, hogy biztosan nincs, se azt, hogy biztosan van.
Amúgy ez sértő, de rád nézve is, mert ha egy lány sincs a környezetedben, akit érdekelnek a tudományok, vagy minimum a filozófia, ami majdnem minden lányt érdekel, akit ismerek, akkor valószínűleg nem a legjobb társaságba kvalifikáltad magadat.
Alapjáraton meg az a legjobb, ha az ember minél több irányba fordul, és minél több dolog érdekli. Te se zárkózz be az irodalom elől például.
Amúgy a válaszom nagyjából az, hogy látens szexizmus, de például meg kell nézni, hogy változnak a dolgok, hogy az orvosi szakma a hetvenes-nyolcvanas években még olyan szakma volt, ahonnan a nőket kinézték, aztán most már alig lehet fiúkat találni benne, és ugyanígy a teljes biosz-kémia ágazat. Most akkor a nyolcvanas évekig egy lányt sem érdekelt volna a biosz és a kémia, és aztán hirtelen bumm?
Nos,jelentkezem tudományokat kedvelő,ateista,programozáshoz értő leányzóként.
A biológia és a kémia igenis tudománynak számít.
A fizika a "kedvencem", mert izgalmas,érdekes,sokat lehet rajta gondolkodni, de a matek számomra túl száraz.
A földrajz is tudományi terület, bár számomra az olyan egyszerű, levezetőnek, kikapcsolódásnak jó.
Az informatikát (,így a programozást is ) nagyon szeretem. (felpörget)
Sakkozni régen tudtam, mára már elfelejtettem. :D
Én személy szerint nagyon szeretem az irodalmat-történelmet,de pl a biológiáért is oda vagyok. Kémia-fizika olyan közönbös,de matek órán sosem unatkozom! Igaz kicsit nehezen megy,de pont az benne a kihívás! :D Illetve sakkozni nagyon szeretek!
17/l
"A biológia és kémia nem tudomány. Lexikális tudást mér. A matek méri az észt. Meg az elektronika, programozás."
Szerintem ezért nem beszélnek veled "komolyabb" dolgokról. Egyből kiderül ugyanis, hogy dunsztod nincs róla, mit jelent a tudomány, és akkora szemellenzőt hordasz, hogy csoda, hogy beférsz tőle az ajtón. Akit érdekel a tudomány, az igyekszik megismerni az őt körülvevő környezetet. Ez a tudományos érdeklődés lényege - az a belső vágy, ami arra ösztönöz, hogy ismerjük és értsük meg a minket körülvevő világot. Úgy tűnik, ez belőled teljesen hiányzik. Ja igen, a tudomány iránt őszintén érdeklődő ember tisztelettel és szerénységgel áll hozzá ehhez az egészhez - más tudományágakhoz is. (Bár mivel te látszólag még a tudomány fogalmát sem ismered, ezt hiába is magyarázom...)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!