Szerintetek baj ha egy 14 éves srác imádja az én kicsi pónimat+a gyűrűk urát?
Szerintem nem gáz, én amúgy Walt Disney fanatikus vagyok, szívesebben nézek meg a Csipkerózsikát, vagy valamelyik másik mesét, mint egy rendes filmet. Bár szerintem ezt a póni dolgot az osztálytársaid előtt ne nagyon reklámozd, mert szét fognak szívatni.
16/l
Azért ebben a formában nem igaz az állításod. Pl. a Pajkos Póniban Aragorn még távolról sem tűnt a hobbitokat mindenen átsegítő hősnek, a gondori trón jogos örökösének. Fehér Saruman is egy szimpatikus karakter az első pillanatokban. Boromir jellemfejlődése, és Faramir árnyalt személyisége is roppant érdekes. Az egész történet konzekvenciák sorozata, amelyet a gyűrű hatalma idéz elő. A folyamat, ahogy a gyűrű próbál visszatérni Sauronhoz, egy ok-okozati lavinát indít el. Fordulatok is vannak benne rendesen, már az elején, amikor kiderül hogy Gandalf jó barátja, akire a leginkább számít a gyűrű elpusztításában, Saruman az ellenség, Sauron csatlósa lett. De Boromir is meghasonlott önmagában, és egy olyan ügyért áldozza az életét, amelyben nem hitt igazán. A gyűrű szövetsége is felbomlott, amelynek hatására a cselekményszálak szerteágazódnak.
Az Elendil újrakovácsolása is teljesen megfordítja az addigi helyzetet, hiszen a Holtak seregével megmenekül Minas Thirith. Persze arra azért lehetett számítani, hogy nem irtanak ki mindenkit az orkok, de attól még eseménydús a történet, tele fordulatokkal.
Mégis minek neveznéd Frodó, Bilbó, vagy éppen Gollam bomló elméjét, amit egy tárgy, egy függőség okoz? Tökéletes bemutatása bármilyen szenvedélybetegségnek, a ragaszkodásnak az anyagi javakhoz, a hatalomhoz. Na ezt hívják úgy, hogy görbe tükör.
És hogy nem képvisel nagy értéket? Botorság! A legnagyobb értékeket képviselni, mint az önfeláldozás (lásd Boromir, Frodó), a barátság (Samu), a mindent áthidaló szerelem (Arwen és Aragorn) és a női egyenjogúság (Éowyn).
Pedig még nem is beszéltünk a nyelvészeti értékekről, ugyanis Tolkiennek pont az volt a célja a Gyűrűk Ura megírásával, hogy az általa alkotott mesterséges nyelvet, a szindarint fiktív történelmi hatásoknak tegye ki, és ezáltal formálja, hitelesítse.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!