Mit jelent, ha egy lány Facebookon minden mondata, kérdése után ír egy :D-t?
Semmi biztosat..
Lehet, hogy tényleg örül, hogy veled beszélgethet, de lehet csak kényszerből tolja oda, hogy ne sértsen meg.
Nem ez alapján dől el, hogy megkefélheted-e.
Alig látni Facebookon (és bármiyen más közösségi oldalon) olyan mondatot, amit ha ~20 éven aluli írt, az ne végződne egy hangulatjellel.
A mostani és újabb generációk már nem képesek értelmezni és megfogalmazni a mondatok hangulatát csak a tagolásuk után, így kényszerből rápakolnak még 1-3 hangulatjelet, hogy érzékeltessék azt.
Ez így lehet általánosítóan hangzik, külföldi Youtube-videóknál azért jól megfigyelhető, ha valamilyen magyar oldal felkapja és kap egy látogatói hullámot a videó; akkor a külföldi, brit vagy usa-beli kommentek, de akár más nemzeteinél is szinte semmit nem használnak - esetleg a "LOL" fejezi ki a nevetést - míg a magyar kommentelők minden mondat végére rakják a :D xD <3 :) jeleket, gondolkodás nélkül.
Kérdés: mit jelent? Szerintem gyerekes a kommunikációs stílusa és nem tud más módon megnyilvánulni. Lásd az előző két hozzászólót, annyira beépül a nyelvbe a ":)" és a ":D", hogy nem is tudnak anélkül írni, mert természetesnek veszik hogy a mondat végére kerül a hangulatjel, különben a másik fél azt hiszi hogy valami bajuk van.
Egyike a mai tizen-huszonévesek jellemtelen, üres generációjának. Én személy szerint nagyon megvetem azt, aki állandóan smiley-t használ. Nyilván, néha szükség van rá, de nem folyamatosan - ez inkább arról tanúskodik, hogy kifelé erőltetetten mutatja, hogy minden szuper, holott belülröl korántsem ilyen fantasztikus a helyzet. De manapság már ciki az, ha valakinek érzései, vagy éppen fájdalmai vannak....
"Amit érzel, smiley-val takard el!"
A magyar kommentelőknél elterjedt egy olyan (megjegyzem: eléggé hibás és téves) szemlélet, miszerint ha nem írnak hangulatjelet a mondat vagy a szöveg végére, akkor azt gondolják, hogy majd a másik azt hiszi, hogy valami bajuk van, vagy unottak/hidegek és nem akarnak beszélni, vagy nem szívesen beszélnek a másikkal.
Én is szoktam néha hangulatjelet használni, a gond inkább ott kezdődik, amikor valaki a használatát túlzásba viszi, és minden mondat vagy félmondat után odabiggyeszti. Ez már tényleg az irritáló és gyerekes kategória.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!