Miért birtokolnak olyan dolgokat az emberek amikre nincs szükségük?
Gyakorlatilag semmi örömüket nem lelik abban, hogy van.
Két példa a rokonságból. A családnak van egy hétvégi háza ahol senki nem nyaralt már évek óta csak járnak oda füvet nyírni, takarítani ugyanakkor a lakóházukat teljesen fel kellene újítani, de arra már nincs pénzük. Egy másik rokonnak vannak szántóföldjei amiket kiad bérbe , de a háza lassan rádől és a gyerekei pedig egyik albérletből a másikba költöznek , semmi pénzük nincs. Mindkét esetben, ha eladnák a felesleges ingatlanjukat nagyban tudnák javítani az életminőségüket, de ez fel sem merül bennük, ha szóba kerül megsértődnek, felháborodnak.
Mert talán nem akarják eladni. Lehet, el se tudnák. De mi van akkor, ha terveik vannak velük? A hétvégi házba lehet, hogy nyugdíjas éveiket akarják eltölteni, a föld meg ha bérben van, akkor jövedelmez.
Az ingatlan befektetés is, az is lehet, hogy a kedvező alkalmat várják, hogy eladhassák (mostanában az ingatlan nem megy jól).
Ahogy más is írta: kulturális okai vannak. Nem tudom, mennyi idősek azok akikről írsz, de érteném a kérdésedet, ha viszonylag fiatalok lennének. Ha felnőtt gyerekeik vannak akkor minimum a 40-50-es korosztálynak kell lennie. Még a szocializmusban nőttek fel, amikor -ahogy más is írta- az ingatlan tulajdonnak értéke volt. Nem voltak kötvények, nem lehetett külföldi bankban tartani a pénzedet, aranyat max. ékszerként vehettél és egyáltalán, az agyad nem volt kondicionálva arra, hogy vállalkozz és gondolkodj ezeken a dolgokon. Miért gondolod, hogy csoda történt és egy generáció alatt megfordul a világ, vagy pláne az a generáció aki így élt most hirtelen vállalkozó szelleművé váljon. Van akinek sikerült, van akinek nem.
Egyébként az aranyban mi örömed van és miből gondolod, hogy most, amikor lent van az ára el tudod adni árában? Honnan tudod, hogy ha baj van ki tudsz menni külföldre, hogy kivedd a pénzed? Egyáltalán miért kéne kimenni, amikor akár tőzsdézhetnél vagy forexezhetnél is? Te vajon megteszed? És ha nem miért nem? Minél idősebb valaki annál nehezebben szánja rá magát, hogy változtasson.
Nem is véletlenül. Ma már van lehetőség olyan nyugdíj konstrukciót kötni külföldön, ahol a pénzed egy részével a bank gazdálkodik, másik részét Te kezeled. Általában az emberek elveszítik a pénzüket. A magyarázata annyi, hogy nem értenek hozzá. Itt is néha olvasom: biztos szerencséje volt a tőzsdén. Nem, a tőzsdén nincs szerencse. Ha kipróbálod (kipróbáltam) akkor tudod, hogy vagy kemény munkát teszel bele vagy elbuksz.
Amúgy tényleg miért foglalkozol olyan szinten ezzel, hogy még bele is szólsz és magadra haragítod őket? Értelme szinte semmi. Ha ügyes vagy és sokkal vállalkozóbb szellemű mint ők akkor kis pénzből is tudsz sokat csinálni. Ha ezt megtetted akkor van néhány lehetőséged: orruk alá dörgölöd és nevetsz rajtuk, elmondod nekik és megemlíted, hogy esetleg csatlakozhatnak a sikerszériádhoz vagy ha szükségük van rá akkor kisegíted őket. DE úgy beszélni arról, hogy mit tegyenek a pénzükkel, hogy nincs mögötted egy sikersztori.... ne csodálkozz, hogy megsértődnek, mert a szemükben csak egy okoskodó vagy. Ahogy írtam: az emberek érzelmekből döntenek. Nekik ilyenek az érzelmeik. Nem mernek lépni. Ha szereted őket fogadd el az érzéseiket is vagy példát mutatva segíts nekik változni.
Mindenkinek jogában áll hülyének lenni.
Ha egy kőműves befalazza magát vagy valaki a szögbelövő csövébe néz és közben nyomkodja, hogy miért nem működik, neked akkor sincs jogod beleszólni más életébe.
De végül is minek? Neked attól nem lesz se jobb se rosszabb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!