Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi határozza meg hogy valaki...

Mi határozza meg hogy valaki kedves, undok, vagy agresszív természetű lesz?

Figyelt kérdés

2016. jan. 26. 17:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Nagyrészt a nevelés az otthoni minta ,a környezet, a hatások amik érik kiskorától kezdve.
2016. jan. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Pedig engem is kiskoromba vettek körül ilyen emberek,a mai napig vannak es megis egy jó akaratú kedves ember vagyok.:)
2016. jan. 26. 20:58
 3/7 anonim ***** válasza:
Sokszor az ellenhatás érvényesül, szóval látod kik vannak körülötted rosszak és elhatározod hogy: na ilyen nem akarsz lenni :)
2016. jan. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem hanem alapból a jó oldalán állok meg szeretnék is állni mindig mert így érzem jól magam. :)
2016. jan. 28. 19:39
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy van kedves és undok természet, mindenkiből más váltja ki ezt vagy azt a viselkedést. Ha valaki undok a szeretteivel, vagy kedves azzal, aki nem érdemli meg, azzal valószínűleg ellensúlyozni próbál valami belső feszültséget. A kommunikációs stílus pedig, mint hogy valaki passzív, agresszív, vagy asszertív lesz, úgy tudom, alapvetően öröklött, de persze a külső behatások is sokat számítanak.
2016. jan. 31. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
asszertiv?jelentés?
2016. jan. 31. 18:08
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"Az asszertív viselkedés az arany középút a behódoló (szubmisszív), alárendelt magatartásforma és a fenyegető (agresszív) magatartásforma között. Lényeges kelléke az asszertív személyiségnek, hogy tudja, hogy mit akar (elérni), és tisztában van a másik igényeivel is. Ennek alapján jogos önbizalom fogja el és magabiztos a fellépése.


A magabiztos fellépés alapja az önbecsülés, amely jótékonyan hat az önbizalmunkra, ezen keresztül a viselkedésünkre. Viselkedésünkből a kommunikáció az, amelyen keresztül le tudjuk mérni hatékonyságunkat, azaz, hogy elérjük-e célunkat.


Szívós ellenállás esetén a monoton ismétlés technikáját használja, általában meglepően jó eredménnyel. Ezért azt mondja, amit gondol. De képes nemet mondani, visszautasítja a vállalhatatlan kéréseket. Véleménynyilvánításában konstruktív, ő maga pedig figyel mások gondolataira. A legfontosabb, hogy ha nem ért valamit, akkor kérdez – ez az információszerzés asszertív módszere, nem pedig az, hogy ez >>hülyeség, ezt még soha nem hallottam stb.<<"

- [link]

2016. febr. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!