Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak szerintem fest szörnyű...

Csak szerintem fest szörnyű képet az oldal a társadalomról?

Figyelt kérdés

Mostanában elég sokat nézegettem az oldalt, próbálok hasznos lenni, ha valaki értelmes kérdést tesz fel, és pont a foglalkozásomba vág. De minél többet vagyok itt, annál jobban lesokkol az a kép, ami a magyar társadalomról kirajzolódik bennem az oldal alapján. Az ijesztő az, hogy ez a kép ráadásul reprezentatív, mert minimum egymillióan használják az oldalt. Nézzük sorjában:


A kérdések háromnegyede kapásból olyan, ami három másodperc google kereséssel megtalált volna a kérdező, nem kellett volna a kérdésnek címet adni, bepötyögni, stb. Három kulcsszó begépelésével megtalálta volna a választ, negyed annyi idő alatt. Hogy lehetnek ennyire életképtelenek az emberek? Vagy ezek az emberek mind képtelenek a google-t használni, és csak ezt az oldalt ismerik, mert unoka megmutatta nekik? Tényleg fel nem foghatom.


A másik: Az ezotéria rovat (nem provokálni akarok, a moderátornak ezúton előre jelezném) egy rémálom. Annyira borzasztó látni, mennyi pszichésen sérült, lelkileg beteg ember van az országban, aki nemhogy kezelés alatt nem áll, de regisztrálva sincs a helyi pszichiátriai gondozóban. Halott szülőket megidézni akarók, olyanok, akik azt hiszik rontás van rajtuk, agykontroll-szintű áltudományoknak, lenyúlásoknak kapásból bedőlők, hadd ne soroljam. És itt meg adják egymás alá a lovat, ahelyett, hogy valaki ténylegesen segítene rajtuk.


Aztán: A családi kapcsolatok rovat tele van olyan kérdésekkel (napi több száz) ahol a gyereket ki akarják otthonról dobni, mert "ha nem ad bele a rezsibe, ne lakjon ott". Mindezt úgy, hogy iskolába jár, hogy diplomája legyen. Másokat egyszerűen kidobnak otthonról, megint mások panaszkodnak, hogy nincs pénz, hova költözzenek olcsón, stb. A kormánynak inkább ide kellene pillantani, hogy mennyire képtelenek rengetegen még állattartásra is (a megfelelő rovat kérdéseiből evidens), nemhogy gyereket nemzeni. De persze három kell, mert fogy a lakosság. Olyan kérdésből is sok van, ahol a szülők meg akarják gátolni, hogy a gyerek tanuljon, nem azért, mert pénz nincs, csak. Képtelen vagyok megérteni, ezekben mi játszódik le, és nem egy-két ilyen van, hanem baromi sok.


Aztán ott vannak a közoktatás rovatban azok, akik orvosira vágyakoznak, de úgy, hogy a tetves eduline-t vagy a felvi.hu-t képtelenek beütni a keresőbe, és megnézni a feltételeket. Ehelyett itt kérdezgeti. Ők lennének a jövő?


És még sorolhatnám a tini párkapcsolatok rovat gyöngyszemeit, ami minden aljasság és primitív proliság legmélyebb bugyra, egészen elképesztő a kép amit a mostani fiatalokról fest.


Csak én látom ennyire sötéten a helyzetet?


2016. jan. 10. 20:23
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
50%

Attól mert 1 millióan használják még nem feltétlen reprezentatív. :D


Elkorcsosult egy társadalom az biztos főleg a fiatalok terén, de ez mindig is így volt-lesz.

2016. jan. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit túlzónak tartom az egymilliós felhasználószámot.

[link]


Amúgy meg sok a troll kérdés. Az ezó kategória pedig lehetne jó is, csak a fostrollok teljesen szétcseszték. Volt, amikor én is tettem ott fel kérdést (ufó témakörben, mivel... azonosítatlan repülő tárgyat láttam) és széjjel szedtek. Azért mert valaki hisz a szellemekben, nem feltétlenül mentális beteg. De mindegy is, az a kategória totál felesleges, törölni kéne.


Amúgy meg nem feltétlenül reprezentatív, illetve névtelenül az ember sokkal jobban ki szokott vetkőzni magából, mint névvel. Szerintem nem rosszabb a társadalom jelenlegi állapota, mint mondjuk 20 évvel ezelőtt. Csak mindent kirakunk a kirakatba és ezért rosszabbnak tűnik..

2016. jan. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Én pont ezeket nem látogatom, de nekem az olyanoktól megy el az életkedvem, amikor látom, hogy egy nő ne legyen szemüveges, ne legyen rajta stria, szőr, háj, izom, körömlakk... ilyenkor úgy érzem, egy teljes csőd vagyok.
2016. jan. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Sok a hülye, annyi biztos.
2016. jan. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
12, teljesen egyetértek veled.
2016. jan. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

"ez a kép ráadásul reprezentatív"

Nagyjából annyira reprezentatív mint cigány telepen IQ tesztet mérni.


Elég ferde képet ad a társadalomról.

- Aki tud guglizni, az nem fog ide írni hanem megkeresi magának ami kell.

- Aki boldog családban él, az sem fog itt kérdezni semmit.

- Nagyon sok a troll/idióta akik naponta kiírják ugyanazt a kérdést, és elég sok ilyen van.


Ha csúnyán akarnék fogalmazni, akkor akinek normális élete van, az nem Gyakorikérdéseken fog egész nap ülni mint mi :D

2016. jan. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
ha a fele igaz amiket kérdeznek itt akkor sajnos agyhalott a társadalom
2016. jan. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem sem reprezentatív, ha az lenne már emigráltam volna itthonról:D

De komolyra fordítva a szót, azért se mérvadó, mert mint írták akinek nincs problémája az anyósával, gyerekével, a Google használatával, az nem fog ide írni, és abból az 1 millióból se jár fel mindenki ezotériás dolgokat olvasni, azért értelmes kérdések is vannak itt, amik effektíve problémákra keresnek megoldásokat.

Engem ami ki szokott akasztani, az a sok nőgyűlölő, akik szerint a világ összes gondja a nők hibája, csak mert nem hajlandók lefeküdni velük, de szerencsére tudom, hogy a társadalom többsége nem ilyen, csak ugye az interneten mindenki hangosabb, meg ugye akinek van élete, az nem itt fog siránkozni. Amit inkább kétségbeejtőnek találok, azok a moderálások néha itt, mert az ugyan nem minősül provokálásnak, hogyha valaki olyanokat ír, hogy minden nő utolsó hulladék r*****, de egy ilyen kérdést kimoderálnak, aminek azért van relevanciája.

http://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__egyeb-..

2016. jan. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Hát értem, amit mondasz, de pl. az ezotéria rovat gyárilag baromság, miért csodálkozol rajta, hogy butaság van benne? A témából kiindulva nem Stephen Hawking írogat oda. A Google-keresés: én egyszer megkérdeztem valakit, miért ide írja ki, azt írta, ide rövidebb kiírni. Ezzel vitába szálltam, szerintem ide több idő írni, mint a Google-ban keresni, erre nem igazán tudott felelni, csak hogy "jól van na".
2016. jan. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!