Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tinik és a kezdő fizetés,...

Tinik és a kezdő fizetés, szerintetek?

Figyelt kérdés
[link]

2015. dec. 2. 21:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Aztán megkapják az első 80ezres nettó fizetésüket...
2015. dec. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%
Szegények, még nem vették észre, hogy mekkora egy putri ország amibe élnek.
2015. dec. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Látszik hogy a szülők mennyit foglalkoznak a gyerek pénzügyi okításával.

De szerintem nem meglepő azok után, hogy a szülők közt is mennyien élnek álomvilágban és adósodnak el mindenféle hitelekkel örök életre.

Amúgy igazából annyiban igazuk van, hogy ennyi kéne a normál átlag megélhetéshez, csak ugye ez sajnos nincs összhangban a valósággal.

2015. dec. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hogy Ady-t idézzem: Álmodik a Nyomor!


Micsoda keserű csalódás lesz nekik, főleg amikor már a 100-dik gyakornoki munkát hagyják ott, mert nem fizetnek semmit.

2015. dec. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2015. dec. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem azt kérdezték, hogy ha itthon maradsz, mennyit szeretnél keresni, ebben benne van, hogy eleve 2-ből 1 külföldre akar és fog menni.
2015. dec. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Érdekesek lehettek a megkérdezettek... Nekem az egész elég hiteltelennek tűnik, de legalább megvan az érzés, hogy lelehet szólni a fiatalokat.


"A megkérdezettek közel egyharmada nem ismert olyan pénzügyi alapfogalmakat, mint a törlesztő részlet, futamidő vagy a THM."

Tehát kétharmaduk tudta, ami nem is olyan rossz arány. Egyrészt: A felnőttek nagy része sem tudja. Másrészt: Miért is tudná egy 16-18 éves ezt, amikor még hitelt sem vett fel?

Ha valóban szüksége lesz rá valakinek, utána néz.


"A középiskola vége felé 57 százalékuk volt képes helyesen kamatot számolni, az inflációval kapcsolatos kérdésre 43 százalékuk tudott jól válaszolni."

A családban van hitel, kiszámoltuk mi és ellenőriztettük egy ügyvéddel. Bevittük a bankba, hogy bizony a bank rosszul számolt. A bankos ügyintéző kicsit ledöbbent, aztán hátulról előjött egy emberke, aki hozott egy papírt a hitel kiegészítéséről. Az ügyvéd mondta, hogy bizony érvénytelen a dolog, de felesleges perre menni, mert sorban buknak el az ilyen jellegű perekben az emberek, hiába jogtalan a dolog.

(Nem, nem plazmatévére lett hitel felvéve, hanem egy olyan nő és gyerek lakhatására, akiket vert a nő férje. Csak, hogy néhányan felébredjenek a magyar valóságban.)

Na, ennyire mentünk jó páran azzal, hogy tudtunk kamatot számolni...


Az infláció pedig... A kormány is havonta össze-vissza beszél róla.


"Összességében a megkérdezettek csupán 31 százaléka adott jó választ a pénzügyi kompetenciát mérő kérdések legalább felére."

Egy diák nem fog pénzügyi szakembernek tanulni, ha épp más jellegű iskolában van... Ismertem olyan országos tanulmányi verseny top10-ében lévő emberkét, aki tök hétköznapi dolgokat nem tudott, de kente-vágta a kémiát. Most elég jól keres...


"Az átlagnál sokkal nagyobb arányban teljesítettek jól a pénzügyi képzésben résztvevő tanulók (51 százalékkal), illetve azok, akiknek a szülei szellemi munkát végeznek (43 százalékkal)."

Nem meglepő.


"átlagosan 235 ezer forint nettót tartanak elfogadhatónak, de 375 ezernek örülnének. "

Na, nekilehet állni őket kiröhögni. Aztán meglehet nézni, hogy mennyi kéne az országban egy normális színvonalú élethez. Annyira sokat nem tévedtek. De amíg röhögünk rajtuk, elérik ezt külföldön. Akkor meg mehet a sírás.


"A diákok nagyon ambiciózusak is, 80 százalékuk képzeli el magát vezetőként"

"A megkérdezettek 67 százaléka tudja elképzelni magát vállalkozóként"

Ezek érdekes részei lehettek a kérdéssornak. Nyugodtan belehet menni pár iskolába, de a többség csak viccelődve mondja, hogy azt tervezi, hogy vezető lesz. Az már más kérdés, hogy hányan örülnének neki. Mert, azért a 2 dolog elég más tészta. Mindenki örülne, ha egy gigacég (mondjuk a facebook) vezére lehetne, mégsem tervezi mindenki, hogy az is lesz.

A vállalkozásos dolog is ugyanez. ELKÉPZELNI és TERVEZNI két különböző dolog.


"A diákoknál különösen veszélyes lehet, ha mondjuk a nagyon sok téren erősen megtérülő tanulásról mondanak le a kizárólag a tanulmányi hitelektől való félelmeik miatt. "

Erősen megtérülő szakon vagyok. Sorban potyogtak ki a jó képességű emberek, mert a tanárok egy része teljesen random buktatott meg embereket. Volt köztük olyan is, aki sokkal szorgalmasabb és jobb képességű volt, mint én, csak épp a szerencsétlen kategóriába csúszott vizsgán. Hát, nem térült neki meg a hitel.

2015. dec. 3. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem áll olyan messze a valóságtól az elképzelés. (ha nem büfészakra mennek).

Egyik barátom másodévesként progtervesként már dolgozik, havi 100ért heti 20 órában. És ebbe benne van, hogy a diákmeló közvetítő levon egy csomó pénzt, meg hogy nem BP

2015. dec. 3. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem az indexes cikk tetszett, miszerint hatalmas pofáraesés lesz majd ebből a fiataloknak.


Nekem egyből az ugrott be az idei balatoni siránkozás után, hogy inkább a munkáltatók fognak pofára esni, amikor ezek a fiatalok röhögve mennek nyugatra dolgozni ugyanolyan munkakörben mint itthon, hatszoros fizetésért.


Szerintem egyébként eléggé siralmas, hogy ilyen árak mellett a 220 ezer forint annyira elérhetetlen kategória sokaknak. Szlovéniában meg kb. ennyi a minimálbér. Aztán jóval kisebb ország és még háború is volt két évtizede.

2015. dec. 3. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát igen. Azzal jön mindig a hungarista hogy jajj trianon. Japánt porig bombázták a 2. vh ban, mégis a legfejlettebb ország, nem egy putritelep, 1800 as évekbeli inporter szr.
2015. dec. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!