Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak engem idegesít?

Csak engem idegesít?

Figyelt kérdés
Nem tudom miért,de folyamatosan felhúzom magam,ha mások "kérdőre akarnak vonni".Tegyük fel,hogy felhívok valakit és lemondok egy programot,majd visszakérdez,hogy miért.Kinek mi köze ahhoz,hogy miért mondom le?Nyilván ha veszem a fáradtságot és lemondom akkor megvan az okom rá.Miért kellene bárkinek is megmagyaráznom a döntéseimet?
2015. okt. 6. 16:15
 1/3 anonim ***** válasza:
81%
Igen, csak téged idegesít. Nyilván ha a kozmetikust, vagy fogorvost mondod le, ott nem kell megindokolni, de ha a haveroddal közös programot szervezel és nyomorult úgy készül, hogy akkor veled megy, az a minimum, hogy elmondod neki, miért is borítod az egészet.
2015. okt. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előzővel. Szerintem ha egy barátodról van szó, aki megkérdezi, hogy miért nem tudsz vele időt tölteni, megérdemli, hogy vedd a fáradságot és elmondd neki.
2015. okt. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Engem is szokott idegesíteni...

Ugyanakkor egyetértek, ilyenkor próbálj megnyugodni és a másik fél szemszögéből megközelíteni a dolgokat. Igaz a mondás: úgy viselkedj, ahogy veled is szeretnéd, hogy viselkedjenek!

Próbálj meg kedves lenni, legalább annyit mondani, hogy magánügy, nem szeretnél róla beszélni, stb., máskor majd bepótoljátok.

Ha csak úgy "ok nélkül" lemondod őket és még ki is akadsz, amikor "számon kérnek", akkor lehet, hogy egy idő után már nem fognak keresni.

Ne üldözz el magad mellől másokat. Mitől vagy feszült mostanában? Megbántottak esetleg ezek az emberek?

2015. okt. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!